Każdy może odnaleźć się w sytuacji, gdy będzie bardzo szybko potrzebować gotówki i będzie zmuszony zaciągnąć kredyt. Oczywiście formalności w bankach mogą trwać naprawdę długo, w związku z tym ludzie coraz częściej decydują się na kredyty pozabankowe. Głównie decyduje o tym szybka decyzyjność, jednak często nie spełniamy wymagań, żeby uzyskać pożyczę w banku. Na rynku istnieje coraz więcej firm, w których są one udzielane, pomijając wiele procedur.

Kalkulator, pieniądze, ołówek i dokumenty

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com

Aby otrzymać kredyt od ręki często nie trzeba nawet wybierać się do parabanku. Obecnie niemal wszystko można wypełnić online. W związku z tym dużą zaleta jest właśnie szybkie załatwienie formalności. Nie jesteśmy zmuszeni, aby gromadzić bardzo dużo dokumentów, możemy także być już zadłużeni. Okres między dostarczeniem wniosku staje się krótki. Najczęściej pożyczka bez BIKu przyznawana jest na niewielką kwotę. Tym samym czas spłaty bywa niedługi. Każda z tych wielkości zależy od sumy kredytu. Zobacz: .

Jak wiadomo firmy wydające takie pożyczki, muszą posiadać jakiekolwiek zabezpieczenie. Jeżeli użytkownik musi pobrać dużą kwotę, często taką ochroną jest nieruchomość. Wówczas oprocentowanie może być większe, ponieważ istnieje pewne ryzyko, jednak forma ta jest udostępniana dla każdego. Kolejną zaletą tego typu pożyczek są opisane już powyżej małe formalności. Nierzadko wystarczy dowód tożsamości oraz wypełniony wniosek. Parabanki cechują się naprawdę dużą elastycznością w stosunku do klienta.

Naprawdę zajmuje Cię opisywana tematyka? Skoro tak, to dodatkowo zobacz treść na stronie, którą znajdziesz na podobnym portalu!

Każdy ma możliwość negocjacji warunków.

Wróćmy do pożyczki zaciąganej przez Internet. Uproszczenie jest o tyle duże, że przedstawiciel może przyjechać do naszego mieszkania, aby dokończyć procedury. Ważne jest także to, że to czasami jedyna możliwość uzyskania pożyczki przez osobę starszą. Przy tego typu kredytach nie wymagane jest też zaświadczenie o dochodach. Rzecz jasna są również wady takich transakcji. Przede wszystkim oprocentowanie nierzadko jest naprawdę wysokie.

Gdy zainteresował Cię prezentowany artykuł, to nie wahaj się tylko odwiedź odnośnik (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/doradztwo), a odnajdziesz tu podobne, interesujące informacje na ten temat.

Łatwo w sytuacji braku formalności wpaść w błędne koło i pożyczać kredyty w celu zamknięcia poprzednich, tym samym coraz bardzie się zadłużając.

polskie monety

Autor: Fox Wu
Źródło: http://www.flickr.com

Pożyczki bez BIKu to również prowizje i różne opłaty, o których nierzadko nie jesteśmy powiadamiani wprost. Dlatego też naprawdę warto szczegółowo zapoznać się z warunkami przyznania, żeby nic nie uszło naszej uwadze. Tylko dzięki takim praktykom możemy być pewni, że wszystko przebiegnie tak, jak tego chcemy. Pożyczki nierzadko są ryzykowne, aczkolwiek w dzisiejszych czasach niejednokrotnie są po prostu niezbędne. Bez związku z tym, w jakich miejscach pobieramy kredyt, należy pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z umową.