W dzisiejszych czasach mawia się niejednokrotnie, że technologia jest tak specjalistyczna, iż w większości prac praktycznie nie trzeba udziału ludzi, a niemal wszystko są w stanie samodzielnie wykonać specjalne maszyny.

Oczywiście jest w tym sporo prawdy, jednakże niewątpliwie nigdy nie uda się całkowicie zastąpić pracy rąk ludzkich – szczególnie w branżach, gdzie liczy się przede wszystkim znajomość technik sprzedaży lub inne zdolności miękkie. Wówczas ludzie zdecydowanie są niezastąpieni – interesujący post w
polskie szkolenia haccp

Autor: Playing Futures: Applied Nomadology
Źródło: http://www.flickr.com

Szkolenia dla pracowników

Aby móc rozwijać naprawdę rewelacyjną firmę, wówczas oczywiście musisz inwestować również w swoich pracowników. Oczywiście najnowsze maszyny są bardzo istotne, jak również samo wykorzystywanie nowoczesnych technologii właściwie we wszelkich dziedzinach Twej firmy, jednak z drugiej strony praktycznie nic nie będzie mogło zastąpić pracy właściwie wykwalifikowanego człowieka (odwiedź ten portal w wolnej chwili). Dlatego tak istotne jest, żeby wysyłać przynajmniej raz na pewien czas swych pracowników na różnego rodzaju kursy doszkalające – przykładowo jeśli pracujesz w branży kosmetycznej, wówczas oczywiście przydadzą się szkolenia GMP.

To znakomITa motywacja!

Wszelkiego rodzaju szkolenia (zobacz zarządzanie strategiczne szkolenia) mają również tę ogromną zaletę, iż bardziej motywują pracowników do pracy – zwłaszcza jeżeli to Ty za taki kurs zapłacisz. Będzie to dla Twojego pracownika sygnał, że poważnie traktujesz jego pracę oraz chcesz go zatrudnić na stałe.
Na przykład szkolenie HACCPa dla pracowników gastronomii bardzo poprawi ich motywację, a jednocześnie bez wątpliwości spowoduje, że będą lojalni.