Dziś można założyć działalność gospodarczą na obszarze całej Unii Europejskiej. Polscy obywatele mogliby zakładać firmy w każdym państwie UE także w Niemczech. Jeśli zdecydujesz się na założenie firmy w tym kraju, musisz dokonać wybrania postaci prawnej takiej działalności.

Platforma

Autor: GJessicaK80
Źródło: http://www.flickr.com
Wrocław

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wiele ludzi decyduje się na otworzenie działalności w Niemczech. Firma w Niemczech wymaga zarejestrowania w gminie. Gmina zawiadomi automatycznie niemiecki US. Jeśli osiągasz przychody z wolnego zawodu, należy zgłosić działalność bezpośrednio w niemieckim US. Należałoby na początku założyć sobie rachunek bankowy w Niemczech. Nie jest to wymagane, jednak zapewne udogodni to funkcjonowanie na niemieckim rynku. Kiedy nasza firma wykona początkowe zlecenie, trzeba będzie wystawić rachunek. Należy to zrobić w odpowiedniej formie. Powinien być w nim uwzględniony okres za jaki jest on wystawiany, jaką czynność wykonaliśmy i czy VAT zapłacimy sami, czy wykona to zleceniodawca.
firma w niemczech

Autor: Tom Blackman
Źródło: http://www.flickr.com
Księgowość można prowadzić samodzielnie lub prowadzenie jej można zlecić doradcy podatkowemu. Jeśli jesteśmy płatnikami VAT, musimy wysyłać comiesięczne deklaracje.

Jeżeli ten materiał Cię zaciekawił, to kliknij ten link, to bardzo użyteczny artykuł (http://www.eena.pl/logistyka-oferty-pracy.html), który prezentuje pokrewne tematy.

Można by wysyłać je przez internet przy pomocy bezpłatnego oprogramowania. Jeżeli nasza działalność rozbudowuje się prawidłowo, to nie ma ograniczeń do zatrudnienia członków personelu. Trzeba złożyć wniosek o specjalny numer identyfikacyjny. Kiedy rok podatkowy się skończy, należy w odpowiednim niemieckim US złożyć zeznanie skarbowe. Wiadomo, że po otworzeniu działalności jest na głowie wiele różnorodnych spraw, lecz nie można by zapomnieć gromadzić wszystkich rachunków powiązanych z prowadzeniem naszej działalności. Są to wszystkie opłaty za zakwaterowanie czy też rachunki za paliwo.

Pomoże nam to w zapłaceniu pod koniec roku niższego podatku dochodowego. Warto założyć firmę w Niemczech, bo jest to o dużo mniej trudne oraz nie przysparza tyle kłopotów co w Polsce.