Jeśli poszukujesz ciekawej i niezwykle stabilnej pracy, mógłbyś brać pod uwagę zawodową drogę w dziedzinie marketingowej. Jest to idealna droga dla osób otwartych, ciekawych świata i wykazujących inicjatywę.

widok - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
szkolenie

Autor: Strelka Institute for Media, Architecture and Design
Źródło: http://www.flickr.com
W takiej działalności działają graficy czy też webmasterzy. Jeżeli myślisz, że nie tylko odnalazłbyś się w takiej dziedzinie, lecz także mógłbyś dużo od siebie pokazać, należałoby znaleźć oferty chociażby w pewnej miejscowej agencji reklamowej.
Jeśli już w czasie studiów interesował Cię marketing (odwiedź stronę) oraz szukałeś praktyk w tego typu agencji, na pewno będzie to miało dobry wpływ podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Aby powiększyć szanse, że do niej dojdzie, wyślij swą ofertę do jak największej ilości spółek, do których namiary odnajdziesz lub na serwisach z ogłoszeniami, bądź na stronach poszczególnych agencji. Mógłbyś także poszerzyć swoją wiedzę poprzez oglądanie reklam czy zapisanie się na specjalne warsztaty dotyczące procedur używanych w reklamie. Warto również popracować nad swoimi umiejętnościami z przedziału asertywności, komunikowania się z ludźmi czy też negocjacji w interesach. Kiedy już otrzymasz pracę w miejscu takim jak agencja reklamowa, najprawdopodobniej będzie ona dotyczyła Projektów o mniej widocznym znaczeniu dla agencji. Nie trzeba jednak tracić wiary w siebie – wielu ludzi rozpoczyna ścieżkę zawodową od najniższego stanowiska.
termin

Autor: Brian Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne jest to, aby wykazać się inicjatywą, dlatego też w zależności od działu, w którym chcesz pracować, możesz przygotować projekt szaty graficznej serwisu Internetowego i motyw przewodni kampanii.

Jeśli chcesz funkcjonować jako copywriter, mógłbyś napisać parę tekstów, które zaprezentują w jakim stopniu znasz reguły gramatyki. Zaprezentują one także skalę Twej wiedzy i kreatywność.