Lotnisko Wrocław – jak się tam udać i w pobliżu zaparkować?

Wielu z nas, Wrocławian, często w ciągu roku korzysta z podróży samolotowych. Wybieramy się na wakacje, w odwiedziny do rodziny, do szkoły. Za sprawą tanim firmom lotniczym jest to bardzo opłacalna i wygodna alternatywa podróży. Mimo, że przelot w granicach Starego Kontynentu trwa tylko parę godzin, musimy jeszcze do czasu wyprawy doliczyć transport na lotnisko – a z tym bywa wszelako, gdyż często obszary te ulokowane są pod miastem. Wrocław całe szczęście, ma bardzo dogodny dojazd.

lotnisko

Autor: Dave Taylor
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo osób, zwłaszcza tych najbardziej oszczędnych, udając się na lotnisko, celuje w transport autobusem. Wrocław może poszczycić się odrębną linią, o normalnej taryfie, która zawiezie nas pod same drzwi. Jest to niestety wycieczka bardzo męcząca, bowiem trzeba ją odbyć w tabunie podróżnych z wielkimi bagażami, a jeszcze jak napotkamy na korki, to niezwykle może się ona wydłużyć. Na szczęście w momentach przesilenia ruchu linia ta odchodzi kilka razy w przeciągu godziny, rozpoczynając swój kurs spod dworca głównego, przemierzając przez popularne dzielnice. Jeżeli mamy własne auto, dobrą, lecz mniej ekonomiczną opcją, będzie transport własnym samochodem.

Jeśli myślisz, że ten materiał jest warty uwagi, to co powiesz, kiedy poznasz więcej informacji z tego źródła?. Po prostu kliknij tu oraz sprawdź.

Wrocław ma parking przy lotnisku, gdzie możemy pozostawić swój samochód płacąc tylko kilkadziesiąt zł na tydzień – zobacz – jest to znacznie tańsze niż podróż taksówką. Oczywiście, warto znać wtenczas drogę, lecz w pewnym momencie pojawiają się liczne znaki, prowadzące prosto na lotnisko, dlatego ciężko je ominąć. Także można bez problemu odebrać kogoś stamtąd, oczywiście używając auta, bez naliczanych opłat. Gdyż parking przy lotnisku jest darmowy, jeśli przebywamy na nim krócej niż dziesięć minut – a tyle powinno nam wystarczyć na odbiór pasażera. Mimo wszystko, bardzo popularną opcją jest podróż taryfą.

parking

Autor: UnknownNet Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, w tym przypadku dobrze mieć sprawdzoną korporacje i nie być z zagranicy. Bowiem ci, kiedy tylko usłyszą obcy język, od razu zawyżają cenę. Podróż przez Wrocław na lotnisko, w zależności od taryfy, może nas nawet wynieść 100 zł, dlatego miejmy to na uwadze. Jeśli jesteśmy z innego miasta, i jest to tylko nasz przystanek przesiadkowy, warto wybrać autobus. Wrocław, w porównaniu z dużymi metropoliami, jak na przykład Berlin, ma lotnisko zupełnie niedaleko od centrum. Mało tego, miejska linia nas tam zabierze w cenie normalnego biletu.

Widzisz u siebie niedosyt? Potrzebujesz sporo treści na ten temat? Dla nas to fantastyczna informacja. Więc kliknij po szczegóły (http://www.raksa.com.pl/zagiel-onesails-optimist-p1-medium-86033.html) w podany link i voila.

Jednak jeśli posiadamy swój pojazd, warto nim tam się udać, bowiem parking przy lotnisku jest niezwykle tani. Taryfa natomiast to metoda wyłącznie dla bogatych.

, , ,

Related posts

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Metody na ciekawe hobby

Każdy z nas lubi po pracy odpocząć. Czynimy to w przeróżny sposób, zależnie od osobowości oraz upodobań osobistych. Jedni przesiadują przed telepatrzydłem, drudzy natomiast wolą przechadzki z rodzinką, a znam i takich, którzy w ramach czasu wolnego majsterkują czy też konstruują modele statków. Jeszcze inni wolą aktywne spędzanie czasu wolnego; przemierzają całe kilometry rowerem, wędrują po górskich szlakach lub też biegają. Wypada powiedzieć, iż uprawianie sportu stało bardzo popularne ostatnimi czasy.

Najlepsze pomysły na ciekawe wykorzystanie wakacyjnego okresu, zalety wyjazdów na obozy konne.

Wakacyjne miesiące to dla młodzieży i dzieci czas beztroskiej zabawy i odpoczynku. Przez dwa wolne miesiące można zrobić rzeczywiście dużo ciekawych rzeczy, jeśli się tylko będzie miało na to ochotę. Niestety w dalszym ciągu spotyka się młodych ludzi, którzy wszystkie wolne chwile będą spędzać na grach komputerowych, a przecież tyloma rzeczami można się zająć.

Busy do Niemiec Dolny Śląsk przedstawia w opłacalnych cenach

Busy do Niemiec Dolny Śląsk ma dość przystępne

Kiedy udajemy się w wycieczkę za granicę, zastanawiamy się nad środkiem przewozu. Mamy szansę zajechać sami, ale wtenczas przybędziemy do celu zmęczeni wielogodzinnym siedzeniem za kierownicą, a pociągiem nie zawsze dojedziemy w pobliże wyznaczonego przez nas celu.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.