PIT po terminie to same kłopoty. Opłaciło się zdążyć przed 2 maja

Termin składania zeznań PIT już minął. Na spóźnialskich czekają niemiłe konsekwencje.
To nie jedynie ewentualne kary finansowe, ale także utrata niektórych przywilejów.

kalkulator odsetek podatkowych

Autor: jaymarable
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy więc wywiązywać się z owego obowiązku o czasie. Zaległe rozliczenie roczne przeważnie traktowane jest jako wykroczenie podatkowe.

Z pewnością zaciekawi Cię ta pomocna witryna (https://ulgaoddlugu.pl/) na przedstawiany wątek, zatem nie czekaj – kliknij tu i przeczytaj więcej na prezentowany temat.

Dzieje się tak, kiedy suma należności uszczuplonej lub narażonej na obniżenie (przykładowo nieopłacony podatek) nie przewyższa pięciokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia. W ramach kary, urzędnicy mogą wydać grzywnę.Za zaległy PIT możemy uiścić 200-4000 zł. Do obliczenia zaległego podatku możesz wykorzystać kalkulator (zobacz zarobki brutto netto) odsetek podatkowych.

Jeśli zaległa należność skarbowa wynosi więcej aniżeli 10 000 zł, wykroczenie staje się przestępstwem. W tym przypadku, kary finansowe wymierza się w postaci stawek dziennych. Sąd określa ich wartość na przesłance sytuacji materialnej podatnika. Takich konsekwencji możemy uniknąć. Lepiej złożyć niezupełne zeznanie podatkowe czy też dokument zawierający błędy, a w przyszłości szybko skorygować blankiet. Korekta PIT sprawdzi się nie wyłącznie w sytuacji, gdy do druku wkradnie się pomyłka. Podatnik może też wykazać ulgę podatkową, o jakiej wcześniej zapomniał, czy wskazać zamierzenie dla 1 proc. podatku. Zobowiązanie w stosunku do fiskusa to nie jedynie złożenie zeznań, lecz głównie – uregulowanie zaległego podatku.

Za nieopłacany PIT trzeba zapłacić odsetki od zaległości. Gdy jednakże podatnik złoży należytą korektę blankietu w ciągu pół roku od wyznaczonego terminu, może skorzystać z obniżonej stopy odsetek.

, , , ,

Related posts

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.

Jak poradzić sobie w trakcie kryzysu?

Szalejący na całym globie kryzys spędza sen z powiek właścicielom wielu firm. Dzisiejsze czasy nie są dla przedsiębiorców za bardzo łaskawe. Mnóstwo Polaków, troszcząc się o domowy budżet, zdecydowanie tnie wszelkie zbędne wydatki. Nie jest w takiej sytuacji prosto skusić potencjalnego nabywcę nawet najbardziej efektywną promocją. Klienci nie dają się teraz złapać jedynie na spektakularne zniżki cen. Wymagają oni profesjonalnego podejścia. Jeśli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, należy prędko zlecić consulting.

Lubimy powiększać własne oszczędności

Jeśli tylko takowe mamy, zabiegamy o to by na nich zarobić jak najwięcej.
Czasy, kiedy nadwyżki chowaliśmy w domu w przysłowiowej skarpecie, dawno już przeminęły.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.