Obywatelu, nie zwlekaj!

Termin rozliczeń z fiskusem nadchodzi wielkimi krokami. Warto o tym pamiętać, gdyż przekroczenie daty terminu złożenia PIT-ów wiąże się z poważnymi konsekwencjami karnymi skarbowymi. Ustawa za to wykroczenie powoduje karę grzywny nałożoną przez urząd skarbowy.

50 złotych

Autor: Chris RubberDragon
Źródło: http://www.flickr.com

Kary są wymierzane, albowiem urzędnicy niezwykle dokładnie kontrolują terminowość składanych deklaracji PIT. O dziwo, obywatel znacznie mniej ryzykuje dotrzymując wyznaczonego przez fiskusa terminu, a spóźniając się z zapłatą podatku, niż w sytuacji przeciwnej, kiedy to zapłatę uiszcza w terminie, ale zwleka z dostarczeniem deklaracji.

Gotowy formularz mamy możliwość wysłać do urzędu skarbowego tradycyjnie – wydrukować i wysłać pocztą lub drogą internetową (). Taki program PIT jest na tyle szczegółowy, iż poradzi sobie z nim nawet użytkownik, który na co dzień nie ma zbyt wiele do czynienia z komputerem. Podczas wypełniania zeznania podatkowego za rok ubiegły możemy uzyskać również podpowiedzi, w jaki sposób krok po kroku korzystać z formularzy interaktywnych. Aby wypełnić pity 2016, należy tylko być użytkownikiem sieci oraz działać krok po kroku z podaną na stronie instrukcją.

Jeśli chcesz przeczytać więcej wiadomości na opisywany temat, kliknij tu, to faktycznie świetne omówienie (http://komornikolesno.pl/) tego zagadnienia.

Czytelne menu upraszcza wypełnianie rozliczenia podatkowego bez obaw o to, że pominięte zostaną ważne informacje, które w właściwie przygotowanym formularzu miejsca mieć nie powinny. Należy zrobić to przed końcową datą rozliczenia. Wtedy przyspieszymy ewentualny zwrot nadpłaconego podatku.

W gorączce wypełniania formularza, należy też pamiętać, iż spełniając obywatelski obowiązek mamy szansę by przekazać 1% podatku organizacjom użytku publicznego.

Interesujące treści czekają na Ciebie na następnej witrynie, która została poświęcona podobnej dziedzinie. Wejdź w link i dowiedz się także (www.magdalenagrzeskowiak.pl/prawo-rodzinne/rozwod-warszawa.html) innych wątków.

Wiele organizacji czeka na ten drobny gest. Można pomóc domom dziecka, hospicjom czy przytuliskom dla zwierząt – . Choć 1 proc. to nieduża kwota i wydawać by się mogło, że nic nie znaczy w morzu potrzeb, trzeba mieć na uwadze, iż w skali kraju uzbierana suma może mieć realny wpływ na los drugiego człowieka. Gdy wypełnimy 3 rubryki w formularzach podatkowych, to wraz z innymi, możemy zrobić wiele dobrego.

, ,

Related posts

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.

Jak poradzić sobie w trakcie kryzysu?

Szalejący na całym globie kryzys spędza sen z powiek właścicielom wielu firm. Dzisiejsze czasy nie są dla przedsiębiorców za bardzo łaskawe. Mnóstwo Polaków, troszcząc się o domowy budżet, zdecydowanie tnie wszelkie zbędne wydatki. Nie jest w takiej sytuacji prosto skusić potencjalnego nabywcę nawet najbardziej efektywną promocją. Klienci nie dają się teraz złapać jedynie na spektakularne zniżki cen. Wymagają oni profesjonalnego podejścia. Jeśli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, należy prędko zlecić consulting.

Lubimy powiększać własne oszczędności

Jeśli tylko takowe mamy, zabiegamy o to by na nich zarobić jak najwięcej.
Czasy, kiedy nadwyżki chowaliśmy w domu w przysłowiowej skarpecie, dawno już przeminęły.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.