PIT 28 zaprojektowany dla podatników prowadzących indywidualną, pozarolniczą działalność gospodarczą

Podatnicy rozliczający się z US mają do wyboru mnóstwo form Druków.
PIT 28 zaprojektowany jest dla podatników prowadzących osobistą, pozarolniczą aktywność gospodarczą, obliczaną w formie ryczałtu, w formie spółki cywilnej, bądź spółki jawnej.

pit 28

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com
opcja

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
reklama samochodu na biilboardzie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Planowany jest także dla podatników, którzy uzyskują określony profit z tytułu umowy wynajmu, podnajmu, ajencji, również poddzierżawy. Jest to jedna z uproszczonych postaci opodatkowania pozarolniczej aktywności gospodarczej, jaka umożliwia na ustalenie równej stawki podatku płaconego z góry. To przedsiębiorca decyduje, czy potrzebuje liczyć się za pomocą ryczałtu.

Gdy będziesz potrzebować pokrewnych danych na temat omawiany w powyższym tekście, to wejdź tu – na pewno te artykuły także Cię zaintrygują.

Osoby, które zdecydowały się na taką formę rozliczania się, nie powinny uwzględniać kosztów osiągnięcia dochodów. Na PIT-28 nie wolno rozliczyć się razem z małżonką, czy też jako jednostka samotnie wychowująca potomka. Wybierając ryczałt ewidencjonowany nie wolno się rozliczać razem także z przychodów opodatkowanych poza ryczałtem. Ryczałt wyklucza taką szansę rozliczeń. Wyjątkiem jest, gdy ryczałtem opodatkowane są przychody z najmu i dzierżawy prywatnej, czy też umów analogicznych. Wtedy uzyskiwanie takich dochodów nie wyłącza prawa do opodatkowania pozostałych przychodów łącznie z małżonkiem, względnie jako osoba sama wychowująca dziecko.

By móc rozliczyć się na druku PIT-28 powinno się do 21 stycznia poinformować urząd podatkowy o liczeniu się w postaci ryczałtowej.

Jeżeli dopiero zapoczątkowuje się prowadzenie aktywności gospodarczej, zamiar rozliczania się ryczałtem ewidencjonowanym powinno się przedstawić w dniu zaczęcia aktywności i jeszcze przed zdobyciem pierwszego dochodu.

, , ,

Related posts

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.

Jak poradzić sobie w trakcie kryzysu?

Szalejący na całym globie kryzys spędza sen z powiek właścicielom wielu firm. Dzisiejsze czasy nie są dla przedsiębiorców za bardzo łaskawe. Mnóstwo Polaków, troszcząc się o domowy budżet, zdecydowanie tnie wszelkie zbędne wydatki. Nie jest w takiej sytuacji prosto skusić potencjalnego nabywcę nawet najbardziej efektywną promocją. Klienci nie dają się teraz złapać jedynie na spektakularne zniżki cen. Wymagają oni profesjonalnego podejścia. Jeśli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, należy prędko zlecić consulting.

Lubimy powiększać własne oszczędności

Jeśli tylko takowe mamy, zabiegamy o to by na nich zarobić jak najwięcej.
Czasy, kiedy nadwyżki chowaliśmy w domu w przysłowiowej skarpecie, dawno już przeminęły.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.