PIT 28 zaprojektowany dla podatników prowadzących indywidualną, pozarolniczą działalność gospodarczą

Podatnicy rozliczający się z US mają do wyboru mnóstwo form Druków.
PIT 28 zaprojektowany jest dla podatników prowadzących osobistą, pozarolniczą aktywność gospodarczą, obliczaną w formie ryczałtu, w formie spółki cywilnej, bądź spółki jawnej.

pit 28

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com
opcja

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
reklama samochodu na biilboardzie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Planowany jest także dla podatników, którzy uzyskują określony profit z tytułu umowy wynajmu, podnajmu, ajencji, również poddzierżawy. Jest to jedna z uproszczonych postaci opodatkowania pozarolniczej aktywności gospodarczej, jaka umożliwia na ustalenie równej stawki podatku płaconego z góry. To przedsiębiorca decyduje, czy potrzebuje liczyć się za pomocą ryczałtu.

Gdy będziesz potrzebować pokrewnych danych na temat omawiany w powyższym tekście, to wejdź tu – na pewno te artykuły także Cię zaintrygują.

Osoby, które zdecydowały się na taką formę rozliczania się, nie powinny uwzględniać kosztów osiągnięcia dochodów. Na PIT-28 nie wolno rozliczyć się razem z małżonką, czy też jako jednostka samotnie wychowująca potomka. Wybierając ryczałt ewidencjonowany nie wolno się rozliczać razem także z przychodów opodatkowanych poza ryczałtem. Ryczałt wyklucza taką szansę rozliczeń. Wyjątkiem jest, gdy ryczałtem opodatkowane są przychody z najmu i dzierżawy prywatnej, czy też umów analogicznych. Wtedy uzyskiwanie takich dochodów nie wyłącza prawa do opodatkowania pozostałych przychodów łącznie z małżonkiem, względnie jako osoba sama wychowująca dziecko.

By móc rozliczyć się na druku PIT-28 powinno się do 21 stycznia poinformować urząd podatkowy o liczeniu się w postaci ryczałtowej.

Jeżeli dopiero zapoczątkowuje się prowadzenie aktywności gospodarczej, zamiar rozliczania się ryczałtem ewidencjonowanym powinno się przedstawić w dniu zaczęcia aktywności i jeszcze przed zdobyciem pierwszego dochodu.

, , ,

Related posts

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.

Gdzie wydajnie poszukiwać zatrudnienia?

Szukanie pracy bywa nierzadko niezwykle trudne i czasochłonne. Niejednokrotnie zbyt szybko się poddajemy, a cały proces powoduje złe samopoczucie. Należy pamiętać, że jeżeli o czymś marzymy, naprawdę powinno się do tego dążyć i nie poddać się, kiedy droga do sukcesu nie jest łatwa.

Poszukiwanie pracy w warunkach problematycznego bezrobocia – o czym przede wszystkim należy obecnie pamiętać?

Bezrobocie w Polsce dalej jest bardzo duże. Sporo osób bezskutecznie szuka stosownej posady, która umożliwiłaby zaspokojenie najistotniejszych potrzeb. Niestety, kłopoty ze znalezieniem posady mają z reguły ludzie w młodym wieku, którzy nie posiadają doświadczenia zawodowego bądź osoby starsze, które ze względu na wiek są czasami zwalniani z dotychczasowych stanowisk.

Latest posts

Zbieranie monet – od czego rozpocząć?

Zbieranie monet jest niezwykle znanym hobby tak w naszej ojczyźnie, jak i na całym świecie. Kolekcjonowanie może stać się zamiłowaniem, jakie absorbuje zbieraczowi cały wolny czas, lecz może mu również przynosić duże dochody.

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.

Mnogość sprawdzonych pomysłów ratowniczych w sprzedaży

Osoby profesjonalnie ratujące życie innych doskonale znają zasady, jakimi trzeba się kierować. Na rynku jest dostępnych wiele sprzętów oraz akcesoriów, jakie mogą się okazać szczególnie niezbędne w trudnych sytuacjach. Stale dodawane są również unowocześnienia, dlatego został stworzony m.in. specjalistyczny lifestraw. Jest to prototypowe urządzenie przenośne, dzięki któremu można skutecznie odkazić wodę. Został wykonany w kształcie rurki blisko 25 centymetrowej i ma niezbędne filtry. Zabezpieczają przed dostawaniem się bakterii.