Początek działalności gospodarczej a rozliczenia roczne z urzędem podatkowym

Obowiązkiem każdego biznesmena jest rozliczenie dochodów otrzymanych w ciągu danego roku podatkowego z tytułu prowadzonej firmy oraz innych źródeł – jeżeli zostały uzyskane.

Mama i dziecko

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
banki

Autor: Wheeler Cowperthwaite
Źródło: http://www.flickr.com
Zastosowanie właściwego zeznania rocznego zależne jest od wybranych reguł opodatkowania przedsiębiorstwa, które zostały zgłoszone do urzędu skarbowego. Dla każdej z dostępnych form opodatkowania stworzono odrębne blankiety służące do rozrachunku dochodów uzyskanych z odpowiednich źródeł. Musimy także pamiętać, że przy rozmaitych sposobach rozliczeń panują troszeczkę odmienne zasady możliwych do odliczenia ulg. Rozliczenia roczne przy zasadach ogólnych według skali podatkowej PIT-36.

Czy ten materiał Cię zainteresował? W takim razie zobacz odmienny polecany serwis jak wystawić fakturę, który również zawiera interesujące materiały.

Z pewnością osoby rozliczające się na regułach ogólnych podług skali muszą zastosować do rozliczenia przychodów z firmy deklarację PIT-36. Co istotne, w konkretnym zeznaniu mogą być udowodnione dochody uzyskane wyłącznie ze źródła objętego podatkiem (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czy-wiesz-ile-wynosi-calkowity-koszt-zatrudnienia-pracownika) progresywnym. Jest to pomyślne wyjście dla biznesmenów pracujących też na etat w drugiej firmie, gdyż na jednym blankiecie powinny rozliczyć całość uzyskanych dochodów, a to znaczy o wiele mniej formalności.

Stworzoną deklarację co do zasady trzeba donieść do odpowiedniego urzędu skarbowego do 30 kwietnia następnego roku podatkowego. Formularz przeznaczony jest także do rozliczenia przychodów dla osób rozliczających się wspólnie z współmałżonkiem bądź samotnie wychowujących maluchy. Odmienne rozliczenie roczne pit obowiązują podatników, którzy wybrali podatek liniowy.

Co do zasady muszą oni rozliczyć dochody otrzymane z pozarolniczej działalności gospodarczej na formularzu PIT-36L. Co ważne, jeżeli przedsiębiorca uzyskał zyski także z innych źródeł , wówczas musi je rozliczyć na odrębnych blankietach.

, , ,

Related posts

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.

Gdzie wydajnie poszukiwać zatrudnienia?

Szukanie pracy bywa nierzadko niezwykle trudne i czasochłonne. Niejednokrotnie zbyt szybko się poddajemy, a cały proces powoduje złe samopoczucie. Należy pamiętać, że jeżeli o czymś marzymy, naprawdę powinno się do tego dążyć i nie poddać się, kiedy droga do sukcesu nie jest łatwa.

Poszukiwanie pracy w warunkach problematycznego bezrobocia – o czym przede wszystkim należy obecnie pamiętać?

Bezrobocie w Polsce dalej jest bardzo duże. Sporo osób bezskutecznie szuka stosownej posady, która umożliwiłaby zaspokojenie najistotniejszych potrzeb. Niestety, kłopoty ze znalezieniem posady mają z reguły ludzie w młodym wieku, którzy nie posiadają doświadczenia zawodowego bądź osoby starsze, które ze względu na wiek są czasami zwalniani z dotychczasowych stanowisk.

Latest posts

Zbieranie monet – od czego rozpocząć?

Zbieranie monet jest niezwykle znanym hobby tak w naszej ojczyźnie, jak i na całym świecie. Kolekcjonowanie może stać się zamiłowaniem, jakie absorbuje zbieraczowi cały wolny czas, lecz może mu również przynosić duże dochody.

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.

Mnogość sprawdzonych pomysłów ratowniczych w sprzedaży

Osoby profesjonalnie ratujące życie innych doskonale znają zasady, jakimi trzeba się kierować. Na rynku jest dostępnych wiele sprzętów oraz akcesoriów, jakie mogą się okazać szczególnie niezbędne w trudnych sytuacjach. Stale dodawane są również unowocześnienia, dlatego został stworzony m.in. specjalistyczny lifestraw. Jest to prototypowe urządzenie przenośne, dzięki któremu można skutecznie odkazić wodę. Został wykonany w kształcie rurki blisko 25 centymetrowej i ma niezbędne filtry. Zabezpieczają przed dostawaniem się bakterii.