Jak złożyć PIT? Który nas dotyczy? Czy powinniśmy składać PIT 36 czy może 37? Od czego jest to zależne?

Już powoli trzeba przygotowywać się rozliczenia deklaracji podatkowej. Jak każdego roku będziemy główkować, jak to zrobić i jakiego typu Druk dopasować. Dosyć często jednakowoż wybieramy PIT 36 lub PIT 37.

Jakie mają różnicę, dla kogo jest konkretny druk?
Sprzątanie pomieszczeń

Autor: Sean Mulgrew
Źródło: http://www.flickr.com
Deklarację PIT-36 powinni złożyć wszyscy, jacy w roku poprzednim mieli jakiekolwiek dochody jakie są opodatkowane na zasadach skali podatkowej, tj.18-32%, uzyskiwali takie dochody, ale bez pośrednictwa płatnika. Duża liczba osób stara się wypełniać druki standardowe, zamiast przeprowadzić to prościej, a chodzi o to, że jak PIT 36 online to najlepsza opcja. Mówiąc prościej, musieli w okresie roku samemu obliczyć zaliczki na podatek albo wartość podatku od zapłaty.
Z innej strony jak wszytko było rozliczane przez płatnika to złożą oni kolejny z wymienionych, czyli PIT-37. Jeśli tak właśnie będzie, to tak samo jak w poprzednim przypadku lepiej korzystać z nowoczesnej metody na wypełnienie PIT-u, czyli jak PIT 37 online to na pewno najbardziej odpowiedni sposób, żeby to zrobić.

Czekamy na Ciebie! Więc jesteśmy w serwisie – nasze kolejne artykuły pełne intrygujących wątków są już przygotowane. Należy tylko najechać na link.

Na koniec należy wspomnieć również o kilku dodatkowych informacjach, które pewnym osobom mogą umknąć. Jeżeli chodzi o PIT-36 to odnosi się to do osób, jakie mają pozarolniczą działalność gospodarczą.

Zaś PIT-37 odnosi się do przychodów uzyskiwanych oraz rozliczanych dzięki płatnikom.

To normalna deklaracja, którą muszą złożyć pracownicy, zleceniobiorcy, jak również inne osoby, za których zaliczki na podatek (czytaj też podatek umowa zlecenie) oblicza płatnik. Dobrze o tym pamiętać, żeby przypadkiem nie zrobić bezsensownego błędu, jaki może sprawić, że będziemy mieli problemy.

, ,

Related posts

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.

Jak poradzić sobie w trakcie kryzysu?

Szalejący na całym globie kryzys spędza sen z powiek właścicielom wielu firm. Dzisiejsze czasy nie są dla przedsiębiorców za bardzo łaskawe. Mnóstwo Polaków, troszcząc się o domowy budżet, zdecydowanie tnie wszelkie zbędne wydatki. Nie jest w takiej sytuacji prosto skusić potencjalnego nabywcę nawet najbardziej efektywną promocją. Klienci nie dają się teraz złapać jedynie na spektakularne zniżki cen. Wymagają oni profesjonalnego podejścia. Jeśli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, należy prędko zlecić consulting.

Lubimy powiększać własne oszczędności

Jeśli tylko takowe mamy, zabiegamy o to by na nich zarobić jak najwięcej.
Czasy, kiedy nadwyżki chowaliśmy w domu w przysłowiowej skarpecie, dawno już przeminęły.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.