Czym jest DBMS oraz jakie korzyści mogłoby dać używanie takiego systemu?

Wedle najnowszych badań statystycznych aż 97% marketerów do prowadzenia przedsięwzięć marketingowych stosuje specjalnych oraz dedykowanych konkretnej korporacji baz danych.

promocje

Autor: DigitalRalph
Źródło: http://www.flickr.com
Mogłyby być to bazy dotyczące nie tylko obecnych odbiorców, lecz również historia ich zamówień. Na takiej podstawie można by przeprowadzać badania predykcyjne, które mogą pomóc przewidzieć tendencje w zachowaniach odbiorców.
W tego typu sposób propozycja może zostać bardziej spersonalizowana oraz odpowiednia niż gdyby z tych baz danych nie korzystali. Na rynku funkcjonują zarówno bezpłatne bazy danych jak i indywidualne. Te drugie to bazy danych klientów konkretnych firm. Tego typu marketingowe bazy danych w niezwykle wydatny sposób pomagają sprzedawać przeróżne produkty różnego typu odbiorcom. Marketing wsparty o bazy danych pozwala bardziej szczegółowo poznać aktualnych oraz potencjalnych klientów, a przez to również (link tu…) przewidywać ich tendencje. Oczywiście bez ingerowania w ich intymność, ponieważ klienci musieli kiedyś wyrazić zgodę na wykorzystanie swoich danych osobowych.
Bardzo łatwo do nabycia są bazy danych spółek. Bazy te są podzielone na miasta albo profile działalności. Istnieją również (kliknij i sprawdź) bazy danych z numerami telefonów komórkowych klientów prywatnych. Również z podziałem na różne preferencje, np. potrzebę zawarcia ubezpieczenia OC czy potrzebę inwestowania oszczędności. Ogólnie rzecz biorąc bazy podzielone są na profile rodzaju B2B (Business to Business) czy też B2C (Business to Customer).

Są to prawdopodobnie doskonałe narzędzia marketingowe, gdyż zawierają dosłownie wiele milionów potencjalnych klientów, do których należy jedynie wysłać swoją propozycję. Jeśli dostępne dla wszystkich bazy są tak bogate, wystarczy sobie wyobrazić potencjał tkwiący w bazach, jakie mogą zostać stworzone na własne potrzeby.

, , ,

Related posts

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.

Jak poradzić sobie w trakcie kryzysu?

Szalejący na całym globie kryzys spędza sen z powiek właścicielom wielu firm. Dzisiejsze czasy nie są dla przedsiębiorców za bardzo łaskawe. Mnóstwo Polaków, troszcząc się o domowy budżet, zdecydowanie tnie wszelkie zbędne wydatki. Nie jest w takiej sytuacji prosto skusić potencjalnego nabywcę nawet najbardziej efektywną promocją. Klienci nie dają się teraz złapać jedynie na spektakularne zniżki cen. Wymagają oni profesjonalnego podejścia. Jeśli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, należy prędko zlecić consulting.

Lubimy powiększać własne oszczędności

Jeśli tylko takowe mamy, zabiegamy o to by na nich zarobić jak najwięcej.
Czasy, kiedy nadwyżki chowaliśmy w domu w przysłowiowej skarpecie, dawno już przeminęły.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.