Co to jest social media i dlaczego korzystanie z takich usług może być niebezpieczne?

Jak łatwo się zorientować, moda na serwisy społecznościowe jest obecna od ładnych kilku wiosen i nic nie wskazuje na zaniknięcie tego trendu. Ponadto korzystamy z jeszcze to nowszych portali, lecz wszystkie mają wspólną właściwość.

social media

Autor: Jose Monsalve 2
Źródło: http://www.flickr.com
Zbierają wiele tys. internautów.

monitoring

Autor: encuentroedublogs
Źródło: http://www.flickr.com
Mogą oni swobodnie się wzajemnie komunikować i przesyłać sobie nie tylko wszelakie informacje tekstowe, ale również zdjęcia oraz wszelakiego wariantu Aplikacje. Od pewnego terminu funkcjonuje również przysłowie, że jeżeli nie masz konta na jednym z najpopularniejszych serwisów z branży social media, to nie ma Cię wcale. Jest to oczywiście wierutne kłamstwo, gdyż bez końca posiadamy okazję napisania do kogokolwiek tradycyjnego listu, nie wspominając już o zwyczajnej konwersacji telefonicznej czy też o zgrozo, konwersacji w realu. Z drugiej jednak strony należałoby uznać, że serwisy społecznościowe zezwalają na proste i niezwłoczne odświeżenie kontaktów z dawnymi znajomymi, którzy aktualnie zamieszkują w odległej czasem części naszego kraju lub w odległym państwie.
szkolenie

Autor: brzeszczot
Źródło: www.sxc.hu
Nie należałoby zapominać, że od strony posiadaczy, takowe serwisy to zwykły interes, jaki posiada na zamyśle przyciągnięcie jak największej ilości nieuświadomionych zagrożeń odbiorców.

Prezentowany tekst Ci się spodobał? To odwiedź serwis koszty działalności gospodarczej, a odnajdziesz więcej podobnych danych, które też będą ciekawe.

Dla przykładu: czy wiesz, iż jeśli starasz się o posadę w jakiejś firmie, jej pracownicy lubią kontrolować, z kim utrzymujesz kontakt, którego słownictwa używasz prywatnie i czy też nie chwalisz się jakimiś ekscesami? Trzeba mieć w pamięci, co pozostawia się po sobie na stronach social media oraz kto posiada dostęp do tych informacji.

Najwłaściwiej wszakże jest postępować wzorowo albo nie pisać zbytnio wiele. Pamiętaj także, iż zdjęcia Twojego domu mogliby oglądać prawdopodobni złodzieje.

Nie czekaj – naciśnij ten link kreacja marki i ciesz się stworzonymi tam świeżymi artykułami. Z pewnością poszerzą one Twą wiedzę na ów temat.

Cóż, social media posiada także swe inne oblicze.

, , , ,

Related posts

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.

Jak poradzić sobie w trakcie kryzysu?

Szalejący na całym globie kryzys spędza sen z powiek właścicielom wielu firm. Dzisiejsze czasy nie są dla przedsiębiorców za bardzo łaskawe. Mnóstwo Polaków, troszcząc się o domowy budżet, zdecydowanie tnie wszelkie zbędne wydatki. Nie jest w takiej sytuacji prosto skusić potencjalnego nabywcę nawet najbardziej efektywną promocją. Klienci nie dają się teraz złapać jedynie na spektakularne zniżki cen. Wymagają oni profesjonalnego podejścia. Jeśli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, należy prędko zlecić consulting.

Lubimy powiększać własne oszczędności

Jeśli tylko takowe mamy, zabiegamy o to by na nich zarobić jak najwięcej.
Czasy, kiedy nadwyżki chowaliśmy w domu w przysłowiowej skarpecie, dawno już przeminęły.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.