Co to jest faktoring?

Faktoring określony jest dla firm prowadzących sprzedaż wyrobów jak też usług innym jednostkom lub instytucjom, wystawiających faktury z odwleczonym czasem płatności.

Na przykład, przedsiębiorca, który sprzedaje produkt, ustala ze swoim odbiorcą, że płatność za dostawę nastąpi w ciągu trzydziestu dni. To czas, w jakim formalnie realizowany jest przychód, co wywołuje zaistnienie zobowiązania podatkowego, aczkolwiek gotówka jeszcze nie wpływa. W tymże czasie może także zaistnieć potrzeba uporządkowania pozostałych należności: za dostawy materiałów do produkcji, wynagrodzeń itd. W tej sytuacji może pomóc faktoring. To reasumując jest definicja faktoringu. Ażeby otrzymać pieniądze za swoje faktury – (program do wystawiania faktur) w krótkim okresie trzeba przede wszystkim zawrzeć umowę z faktorem. umowa takowa zawierana jest na okres nieokreślony, co stanowi jej wyższość nad układami kredytowymi zawieranymi w większości wypadków na jeden rok. Nie ma konieczności corocznego odnawiania umowy.
wniosek

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com
waluta

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com
Zawarcie umowy faktoringu zachodzi prędko, bo przesłanki do jej podjęcia są inne aniżeli w dla przykładu kredycie bankowym. Oszacowanie zdolności kredytowej ma mniejsze przesłanie, a istotna staje się tzw. faktorowalność transakcji – czyli w skrócie to, czy w standardowym obrocie handlowym dostawcy z jego nabywcami zachodzą okoliczności utrudniające skuteczne ściąganie opłat. Jeśli chodzi o faktoring odwrotny schemat wygląda w ten sposób, iż to rozwiązanie skierowane do firm, jakie posiadają zbyt krótkie terminy płatności za dostawy.

Jeśli omawiany temat Cię zaciekawił, kliknij szybko ten świetny link – przeczytasz tam mnóstwo ciekawych informacji.

To najbardziej modna forma usługi.

Jest także możliwość zawarcia takiej umowy, w której zwrot zaliczki nie będzie następował, bowiem transakcja zostanie ubezpieczona od braku zapłaty ze strony nabywcy.

, , , ,

Related posts

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.

Jak poradzić sobie w trakcie kryzysu?

Szalejący na całym globie kryzys spędza sen z powiek właścicielom wielu firm. Dzisiejsze czasy nie są dla przedsiębiorców za bardzo łaskawe. Mnóstwo Polaków, troszcząc się o domowy budżet, zdecydowanie tnie wszelkie zbędne wydatki. Nie jest w takiej sytuacji prosto skusić potencjalnego nabywcę nawet najbardziej efektywną promocją. Klienci nie dają się teraz złapać jedynie na spektakularne zniżki cen. Wymagają oni profesjonalnego podejścia. Jeśli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, należy prędko zlecić consulting.

Lubimy powiększać własne oszczędności

Jeśli tylko takowe mamy, zabiegamy o to by na nich zarobić jak najwięcej.
Czasy, kiedy nadwyżki chowaliśmy w domu w przysłowiowej skarpecie, dawno już przeminęły.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.