Co to jest faktoring?

Faktoring określony jest dla firm prowadzących sprzedaż wyrobów jak też usług innym jednostkom lub instytucjom, wystawiających faktury z odwleczonym czasem płatności.

Na przykład, przedsiębiorca, który sprzedaje produkt, ustala ze swoim odbiorcą, że płatność za dostawę nastąpi w ciągu trzydziestu dni. To czas, w jakim formalnie realizowany jest przychód, co wywołuje zaistnienie zobowiązania podatkowego, aczkolwiek gotówka jeszcze nie wpływa. W tymże czasie może także zaistnieć potrzeba uporządkowania pozostałych należności: za dostawy materiałów do produkcji, wynagrodzeń itd. W tej sytuacji może pomóc faktoring. To reasumując jest definicja faktoringu. Ażeby otrzymać pieniądze za swoje faktury – (program do wystawiania faktur) w krótkim okresie trzeba przede wszystkim zawrzeć umowę z faktorem. umowa takowa zawierana jest na okres nieokreślony, co stanowi jej wyższość nad układami kredytowymi zawieranymi w większości wypadków na jeden rok. Nie ma konieczności corocznego odnawiania umowy.
wniosek

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com
waluta

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com
Zawarcie umowy faktoringu zachodzi prędko, bo przesłanki do jej podjęcia są inne aniżeli w dla przykładu kredycie bankowym. Oszacowanie zdolności kredytowej ma mniejsze przesłanie, a istotna staje się tzw. faktorowalność transakcji – czyli w skrócie to, czy w standardowym obrocie handlowym dostawcy z jego nabywcami zachodzą okoliczności utrudniające skuteczne ściąganie opłat. Jeśli chodzi o faktoring odwrotny schemat wygląda w ten sposób, iż to rozwiązanie skierowane do firm, jakie posiadają zbyt krótkie terminy płatności za dostawy.

Jeśli omawiany temat Cię zaciekawił, kliknij szybko ten świetny link – przeczytasz tam mnóstwo ciekawych informacji.

To najbardziej modna forma usługi.

Jest także możliwość zawarcia takiej umowy, w której zwrot zaliczki nie będzie następował, bowiem transakcja zostanie ubezpieczona od braku zapłaty ze strony nabywcy.

, , , ,

Related posts

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.

Gdzie wydajnie poszukiwać zatrudnienia?

Szukanie pracy bywa nierzadko niezwykle trudne i czasochłonne. Niejednokrotnie zbyt szybko się poddajemy, a cały proces powoduje złe samopoczucie. Należy pamiętać, że jeżeli o czymś marzymy, naprawdę powinno się do tego dążyć i nie poddać się, kiedy droga do sukcesu nie jest łatwa.

Poszukiwanie pracy w warunkach problematycznego bezrobocia – o czym przede wszystkim należy obecnie pamiętać?

Bezrobocie w Polsce dalej jest bardzo duże. Sporo osób bezskutecznie szuka stosownej posady, która umożliwiłaby zaspokojenie najistotniejszych potrzeb. Niestety, kłopoty ze znalezieniem posady mają z reguły ludzie w młodym wieku, którzy nie posiadają doświadczenia zawodowego bądź osoby starsze, które ze względu na wiek są czasami zwalniani z dotychczasowych stanowisk.

Latest posts

Zbieranie monet – od czego rozpocząć?

Zbieranie monet jest niezwykle znanym hobby tak w naszej ojczyźnie, jak i na całym świecie. Kolekcjonowanie może stać się zamiłowaniem, jakie absorbuje zbieraczowi cały wolny czas, lecz może mu również przynosić duże dochody.

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.

Mnogość sprawdzonych pomysłów ratowniczych w sprzedaży

Osoby profesjonalnie ratujące życie innych doskonale znają zasady, jakimi trzeba się kierować. Na rynku jest dostępnych wiele sprzętów oraz akcesoriów, jakie mogą się okazać szczególnie niezbędne w trudnych sytuacjach. Stale dodawane są również unowocześnienia, dlatego został stworzony m.in. specjalistyczny lifestraw. Jest to prototypowe urządzenie przenośne, dzięki któremu można skutecznie odkazić wodę. Został wykonany w kształcie rurki blisko 25 centymetrowej i ma niezbędne filtry. Zabezpieczają przed dostawaniem się bakterii.