Duża ilość przedsiębiorstw na świecie ma kłopoty z terminowym płaceniem należności – pojawił się zatem nowy typ obrotu niezapłaconymi wierzytelnościami

Dzięki nowej metodzie prezes przedsiębiorstwa, który czeka na sumę z nieuregulowanej Faktury, może na powrót zasnąć spokojnie, gdyż tym samym właśnie odzyskał stabilizację finansową.
Opis dotyczy rewelacyjnej idei zwanej z angielskiego: faktoring.

transport i spedycja

Autor: NotrucksNolife
Źródło: http://www.flickr.com
Cała procedura polega na tym, że jakaś firma (nazywana faktorem) przejmuje od nas nieuregulowane faktury (warto sprawdzić ofertę na program do magazynowania r2faktury) naszych dłużników. Daje nam zwykle od razu mniej więcej 90% wartości faktury i tym samym przejmuje na siebie dług. To ona już od tego momentu będzie kontaktowała się z kontrahentem w celu wyegzekwowania pieniędzy, ale już nie dla nas, a dla siebie. Oczywiście my nie otrzymaliśmy całej kwoty, która widniała na fakturze, ale na nasze konto wpłynęła ogromna jej część, co da nam możliwość zachować płynność finansową. Jest to pomocne szczególnie dla małych przedsiębiorstw.
Umowa faktoringu nie nie wydaje się być czymś skomplikowanym. Nie oczekuje się długo na jej zatwierdzenie, gdyż faktor, to nie bank. Jest wiele rodzajów umów faktoringu, ale najważniejszym ich wynikiem jest to, że spółka czekająca na zapłacenie pieniędzy dostaje je w bardzo krótkim czasie. W tym momencie to firma, która odkupiła dług kontaktuje się z dłużnikiem i informuje go o zmianie numeru rachunku, na które ten powinien przelać należności.

Jeśli klient ma kłopoty z oddaniem na raz dużej kwoty, to faktor może mu zaoferować rozłożenie długu na małe raty.

ekscytujący artykuł? Jeżeli tak, kliknij tu – w najnowszym wpisie (https://www.bscav.eu/oferta/oswietlenie/) na pewno odnajdziesz coś absorbującego, zatem ten materiał powinien okazać się dla Ciebie interesujący.

Faktorzy to zazwyczaj firmy z dużym kapitałem, które mogą dłużej poczekać na uregulowanie faktury.

, , , ,

Related posts

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.

Gdzie wydajnie poszukiwać zatrudnienia?

Szukanie pracy bywa nierzadko niezwykle trudne i czasochłonne. Niejednokrotnie zbyt szybko się poddajemy, a cały proces powoduje złe samopoczucie. Należy pamiętać, że jeżeli o czymś marzymy, naprawdę powinno się do tego dążyć i nie poddać się, kiedy droga do sukcesu nie jest łatwa.

Poszukiwanie pracy w warunkach problematycznego bezrobocia – o czym przede wszystkim należy obecnie pamiętać?

Bezrobocie w Polsce dalej jest bardzo duże. Sporo osób bezskutecznie szuka stosownej posady, która umożliwiłaby zaspokojenie najistotniejszych potrzeb. Niestety, kłopoty ze znalezieniem posady mają z reguły ludzie w młodym wieku, którzy nie posiadają doświadczenia zawodowego bądź osoby starsze, które ze względu na wiek są czasami zwalniani z dotychczasowych stanowisk.

Latest posts

Zbieranie monet – od czego rozpocząć?

Zbieranie monet jest niezwykle znanym hobby tak w naszej ojczyźnie, jak i na całym świecie. Kolekcjonowanie może stać się zamiłowaniem, jakie absorbuje zbieraczowi cały wolny czas, lecz może mu również przynosić duże dochody.

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.

Mnogość sprawdzonych pomysłów ratowniczych w sprzedaży

Osoby profesjonalnie ratujące życie innych doskonale znają zasady, jakimi trzeba się kierować. Na rynku jest dostępnych wiele sprzętów oraz akcesoriów, jakie mogą się okazać szczególnie niezbędne w trudnych sytuacjach. Stale dodawane są również unowocześnienia, dlatego został stworzony m.in. specjalistyczny lifestraw. Jest to prototypowe urządzenie przenośne, dzięki któremu można skutecznie odkazić wodę. Został wykonany w kształcie rurki blisko 25 centymetrowej i ma niezbędne filtry. Zabezpieczają przed dostawaniem się bakterii.