Duża ilość przedsiębiorstw na świecie ma kłopoty z terminowym płaceniem należności – pojawił się zatem nowy typ obrotu niezapłaconymi wierzytelnościami

Dzięki nowej metodzie prezes przedsiębiorstwa, który czeka na sumę z nieuregulowanej Faktury, może na powrót zasnąć spokojnie, gdyż tym samym właśnie odzyskał stabilizację finansową.
Opis dotyczy rewelacyjnej idei zwanej z angielskiego: faktoring.

transport i spedycja

Autor: NotrucksNolife
Źródło: http://www.flickr.com
Cała procedura polega na tym, że jakaś firma (nazywana faktorem) przejmuje od nas nieuregulowane faktury (warto sprawdzić ofertę na program do magazynowania r2faktury) naszych dłużników. Daje nam zwykle od razu mniej więcej 90% wartości faktury i tym samym przejmuje na siebie dług. To ona już od tego momentu będzie kontaktowała się z kontrahentem w celu wyegzekwowania pieniędzy, ale już nie dla nas, a dla siebie. Oczywiście my nie otrzymaliśmy całej kwoty, która widniała na fakturze, ale na nasze konto wpłynęła ogromna jej część, co da nam możliwość zachować płynność finansową. Jest to pomocne szczególnie dla małych przedsiębiorstw.
Umowa faktoringu nie nie wydaje się być czymś skomplikowanym. Nie oczekuje się długo na jej zatwierdzenie, gdyż faktor, to nie bank. Jest wiele rodzajów umów faktoringu, ale najważniejszym ich wynikiem jest to, że spółka czekająca na zapłacenie pieniędzy dostaje je w bardzo krótkim czasie. W tym momencie to firma, która odkupiła dług kontaktuje się z dłużnikiem i informuje go o zmianie numeru rachunku, na które ten powinien przelać należności.

Jeśli klient ma kłopoty z oddaniem na raz dużej kwoty, to faktor może mu zaoferować rozłożenie długu na małe raty.

ekscytujący artykuł? Jeżeli tak, kliknij tu – w najnowszym wpisie (https://www.bscav.eu/oferta/oswietlenie/) na pewno odnajdziesz coś absorbującego, zatem ten materiał powinien okazać się dla Ciebie interesujący.

Faktorzy to zazwyczaj firmy z dużym kapitałem, które mogą dłużej poczekać na uregulowanie faktury.

, , , ,

Related posts

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.

Jak poradzić sobie w trakcie kryzysu?

Szalejący na całym globie kryzys spędza sen z powiek właścicielom wielu firm. Dzisiejsze czasy nie są dla przedsiębiorców za bardzo łaskawe. Mnóstwo Polaków, troszcząc się o domowy budżet, zdecydowanie tnie wszelkie zbędne wydatki. Nie jest w takiej sytuacji prosto skusić potencjalnego nabywcę nawet najbardziej efektywną promocją. Klienci nie dają się teraz złapać jedynie na spektakularne zniżki cen. Wymagają oni profesjonalnego podejścia. Jeśli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, należy prędko zlecić consulting.

Lubimy powiększać własne oszczędności

Jeśli tylko takowe mamy, zabiegamy o to by na nich zarobić jak najwięcej.
Czasy, kiedy nadwyżki chowaliśmy w domu w przysłowiowej skarpecie, dawno już przeminęły.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.