Spośród dużej ilości języków programowania trzeba zdecydować się na jakiś konkretny. No ale jakiego rodzaju wybrać?

Jak twierdzą znawcy rynku pracy przyszłość należy do programistów. Programista, nazywany także potoczenie koderem, to osoba, która programy komputerowe w konkretnym języku programowania. Większość najlepszych programistów zna parę języków programowania, lecz specjalizuje się tylko w niektórych. Dzisiaj mamy sporą ilość takich języków, na który zaś warto się zdecydować?

komputery

Autor: Vancouver Film School
Źródło: http://www.flickr.com
Takim językiem programowannia jest vba, czy Visual Basic for Applications.

Ciekawych informacji zasięgniesz po przejściu do źródła (https://www.smartvest.pl/), która ma wciągające dane na omawiany wątek – będą one z pewnością godne zainteresowania.

Ta bardziej uproszczona wersja Visual Basica przeznaczona jest przede wszystkim do automatyzacji pracy z dokumentami. Jaka jest różnica pomiędzy VBA a VB? Opisywany przykład nie umożliwia na tworzenie samodzielnych skompilowanych aplikacji typy EXE. To się bierze stąd, że kod programu stworzonego w VBA jest dostępny zawsze w dokumencie napisanym przy pomocy programu, który obsługuje VBA. Program takiego rodzaju wymaga więc specyficznego środowiska, będzie nią zainstalowana na komputerze aplikacja, która obsługuje dany dokument.

Żeby zrozumieć ten program trzeba spędzić nad nim trochę czasu, najbardziej odpowiedni do nauki będzie kurs vba. Następnym rodzajem jest język sql, czyli Structured Query Language. Jest to strukturalny język zapytań wykorzystywany do tworzenia, wymieniania baz danych a także do umieszczania i pobierania danych z baz danych. To język deklaratywny, czyli decyzje o metodzie zachowania i pobierania baz danych zostawia się systemowi zarządzania bazą danych. Sql został wymyślony w latach 60, w firmie IBM. Jest standardem w zakresie komunikacji z serwerami relacyjnymi baz danych. Duża ilość współczesnych systemów relacyjnych baz danych stosuje oprogramowania sql.

programiści

Autor: Stephan Ridgway
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet mówi się potocznie, iż korzystanie z relacyjnych baz danych to korzystanie z sql. Pierwszą firmą, która stosowała sql komercyjnie była firma Oracle. Ten język programowania jest bardzo często używany przez dużo rodzimych firm, a ciągle szuka się specjalistów w tej dziedzinie. Jeśli interesujesz się programowaniem, a nie znasz sql, korzystnie przejść kurs sql, ponieważ dzięki temu powiększysz swoje szanse na rynku pracy. Niech mobilizacją będzie to, iż obecnie faktycznie programiści są poszukiwani. Chociaż jest bardzo dużo języków programowania, to powinniśmy skupić się na jednym z nich, właśnie na przykład na sql i kształcić się regularnie.

, , ,

Related posts

Poszukiwanie pracy w warunkach problematycznego bezrobocia – o czym przede wszystkim należy obecnie pamiętać?

Bezrobocie w Polsce dalej jest bardzo duże. Sporo osób bezskutecznie szuka stosownej posady, która umożliwiłaby zaspokojenie najistotniejszych potrzeb. Niestety, kłopoty ze znalezieniem posady mają z reguły ludzie w młodym wieku, którzy nie posiadają doświadczenia zawodowego bądź osoby starsze, które ze względu na wiek są czasami zwalniani z dotychczasowych stanowisk.

Czy warto uczyć się niepopularnych języków obcych?

Po upadku komuny w polskim krajobrazie wiele rzeczy się zmieniło. Największe jednak zmiany zaszły tam, gdzie kiedyś było nieciekawie: w edukacji. W czasie komunizmu były tylko państwowe uczelnie, na które udawali się nieliczni, podobnie było z nauką języków obcych: każdy musiał uczyć się języka rosyjskiego. Dziś na szczęście jest inaczej. Możemy studiować i poznawać języki, które chcemy. Kreuje to sytuacje, iż wielu z nas wybiera takie języki obce, że brzmienie niektórych słów powoduje, że, włos się na głowie jeży…

Pomimo rozmaitych sfer działania firmy Mattel , Maxcom, Maxim i Maxoni bardzo szybko się rozwijają

W współczesnych czasach aby uruchomić swój biznes trzeba wielce dobrze to przemyśleć. Niewydarzony interes może podupaść, splajtować. Marki założone na początku XX wieku czy też wcześniej musiały na początku swojej aktywności Niezmiernie się starać, aby się rozwinąć, jednak jeśli firma pozostała na rynku nadal ,zapewne przynosi nie niskie zyski. Firmy takie jak Mattel, Maxcom, Maxim i Maxoni są tegoż przykładem.

Latest posts

Poszukiwanie pracy w warunkach problematycznego bezrobocia – o czym przede wszystkim należy obecnie pamiętać?

Bezrobocie w Polsce dalej jest bardzo duże. Sporo osób bezskutecznie szuka stosownej posady, która umożliwiłaby zaspokojenie najistotniejszych potrzeb. Niestety, kłopoty ze znalezieniem posady mają z reguły ludzie w młodym wieku, którzy nie posiadają doświadczenia zawodowego bądź osoby starsze, które ze względu na wiek są czasami zwalniani z dotychczasowych stanowisk.

Czemu powinniśmy wybrać się na Dominikanę? Kiedy opłaca się pojechać w tamten rejon?

Zawsze w momencie jak za oknem mamy gorszą pogodę zaczynamy marzyć o wyjazdach do odległych krajów. Najlepiej gdzieś, gdzie jest ciepło, słońce świeci, prócz tego jest morze i plaża. Ma to być dla nas taka odskocznia od cogodzinnej szarości. Sprawdzając oferty biur podróży możemy natknąć na dosyć oryginalny, ale już coraz bardziej popularny kierunek. A może by tak polecieć na Dominikanę? Dominikana leży na wyspie Haiti w basenie Morza Karaibskiego. Jest to kraj prawie siedem razy mniejszy niż Polska, ale zachwycający roślinnością oraz malowniczymi miejscami do plażowania.