Zupełnie niedawno w naszym kraju pojawił się nowy problem.Brak pracowników

Dziś menadżerowie , posiadacze firm tych niewielkich i tych całkiem sporych borykają się z niedostateczną liczbą pracowników. Niestety niż demograficzny i wyjazd naszych rodaków do państw zachodnich zrobiły swoje .
Zdarza się, że na znalezienie pracownika tracimy tygodnie lub nawet miesiące.

instytucja

Autor: foam
Źródło: http://www.flickr.com
Ale wcale nie musi tak być. Kołem ratunkowym w takim przypadku ma możliwość okazać się outsourcing pracowniczy, a dokładniej powiedziawszy pracownicy z Ukrainy rozwiążą ten problem. Korzystanie z usług wynajętych pracowników jest bardzo komfortową opcją dla firm mających produkcję sezonową, gdyż pracownicy (http://www.workservice.pl/poradniki/szczesliwa-siodemka-czyli-jak-rozwinac-w-pracy-skrzydla-porady-dyrektora-hr/) mogą pozostawać zatrudnieni jedynie w celu wykonania określonych prac. To też korzystne rozwiązanie dla zakładów produkujących cały rok. Różne zasady współpracy z firmą oferującą outsourcing pracowniczy negocjujemy indywidualnie, niebywale często zdarza się, iż w umowie zaznaczamy możliwość zatrudnienia pracownika. Jednakże z reguły pracownik (zobacz kiedy należy się odprawa) zatrudniony w agencji jest w tej agencji, prace wykonuje dla nas, lecz to ona własnie ponosi wydatki związane z zatrudnieniem . W sytuacji, gdy w grę wchodzą pracownicy z Ukrainy wówczas agencja zajmuje się oczywiście różnymi pozwoleniami , formalnościami i formą przyjęcia do pracy. Korzyści więc odnosi każda ze stron.
To właśnie pracownicy z Ukrainy okazują się niezwykle doceniani przez polskich pracodawców.

Bywa tak z tego powodu, że niekorzystna sytuacja za wschodnią granicą powoduje, że ludzie ochoczo przybywają do nas, gdyż nasze pensje bywają o bardzo dużo wyższe od tych na Ukrainie.

, , , ,

Related posts

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.

Jak poradzić sobie w trakcie kryzysu?

Szalejący na całym globie kryzys spędza sen z powiek właścicielom wielu firm. Dzisiejsze czasy nie są dla przedsiębiorców za bardzo łaskawe. Mnóstwo Polaków, troszcząc się o domowy budżet, zdecydowanie tnie wszelkie zbędne wydatki. Nie jest w takiej sytuacji prosto skusić potencjalnego nabywcę nawet najbardziej efektywną promocją. Klienci nie dają się teraz złapać jedynie na spektakularne zniżki cen. Wymagają oni profesjonalnego podejścia. Jeśli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, należy prędko zlecić consulting.

Lubimy powiększać własne oszczędności

Jeśli tylko takowe mamy, zabiegamy o to by na nich zarobić jak najwięcej.
Czasy, kiedy nadwyżki chowaliśmy w domu w przysłowiowej skarpecie, dawno już przeminęły.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.