Zupełnie niedawno w naszym kraju pojawił się nowy problem.Brak pracowników

Dziś menadżerowie , posiadacze firm tych niewielkich i tych całkiem sporych borykają się z niedostateczną liczbą pracowników. Niestety niż demograficzny i wyjazd naszych rodaków do państw zachodnich zrobiły swoje .
Zdarza się, że na znalezienie pracownika tracimy tygodnie lub nawet miesiące.

instytucja

Autor: foam
Źródło: http://www.flickr.com
Ale wcale nie musi tak być. Kołem ratunkowym w takim przypadku ma możliwość okazać się outsourcing pracowniczy, a dokładniej powiedziawszy pracownicy z Ukrainy rozwiążą ten problem. Korzystanie z usług wynajętych pracowników jest bardzo komfortową opcją dla firm mających produkcję sezonową, gdyż pracownicy (http://www.workservice.pl/poradniki/szczesliwa-siodemka-czyli-jak-rozwinac-w-pracy-skrzydla-porady-dyrektora-hr/) mogą pozostawać zatrudnieni jedynie w celu wykonania określonych prac. To też korzystne rozwiązanie dla zakładów produkujących cały rok. Różne zasady współpracy z firmą oferującą outsourcing pracowniczy negocjujemy indywidualnie, niebywale często zdarza się, iż w umowie zaznaczamy możliwość zatrudnienia pracownika. Jednakże z reguły pracownik (zobacz kiedy należy się odprawa) zatrudniony w agencji jest w tej agencji, prace wykonuje dla nas, lecz to ona własnie ponosi wydatki związane z zatrudnieniem . W sytuacji, gdy w grę wchodzą pracownicy z Ukrainy wówczas agencja zajmuje się oczywiście różnymi pozwoleniami , formalnościami i formą przyjęcia do pracy. Korzyści więc odnosi każda ze stron.
To właśnie pracownicy z Ukrainy okazują się niezwykle doceniani przez polskich pracodawców.

Bywa tak z tego powodu, że niekorzystna sytuacja za wschodnią granicą powoduje, że ludzie ochoczo przybywają do nas, gdyż nasze pensje bywają o bardzo dużo wyższe od tych na Ukrainie.

, , , ,

Related posts

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.

Gdzie wydajnie poszukiwać zatrudnienia?

Szukanie pracy bywa nierzadko niezwykle trudne i czasochłonne. Niejednokrotnie zbyt szybko się poddajemy, a cały proces powoduje złe samopoczucie. Należy pamiętać, że jeżeli o czymś marzymy, naprawdę powinno się do tego dążyć i nie poddać się, kiedy droga do sukcesu nie jest łatwa.

Poszukiwanie pracy w warunkach problematycznego bezrobocia – o czym przede wszystkim należy obecnie pamiętać?

Bezrobocie w Polsce dalej jest bardzo duże. Sporo osób bezskutecznie szuka stosownej posady, która umożliwiłaby zaspokojenie najistotniejszych potrzeb. Niestety, kłopoty ze znalezieniem posady mają z reguły ludzie w młodym wieku, którzy nie posiadają doświadczenia zawodowego bądź osoby starsze, które ze względu na wiek są czasami zwalniani z dotychczasowych stanowisk.

Latest posts

Zbieranie monet – od czego rozpocząć?

Zbieranie monet jest niezwykle znanym hobby tak w naszej ojczyźnie, jak i na całym świecie. Kolekcjonowanie może stać się zamiłowaniem, jakie absorbuje zbieraczowi cały wolny czas, lecz może mu również przynosić duże dochody.

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.

Mnogość sprawdzonych pomysłów ratowniczych w sprzedaży

Osoby profesjonalnie ratujące życie innych doskonale znają zasady, jakimi trzeba się kierować. Na rynku jest dostępnych wiele sprzętów oraz akcesoriów, jakie mogą się okazać szczególnie niezbędne w trudnych sytuacjach. Stale dodawane są również unowocześnienia, dlatego został stworzony m.in. specjalistyczny lifestraw. Jest to prototypowe urządzenie przenośne, dzięki któremu można skutecznie odkazić wodę. Został wykonany w kształcie rurki blisko 25 centymetrowej i ma niezbędne filtry. Zabezpieczają przed dostawaniem się bakterii.