Jak mądrze inwestować swoje pieniądze, aby pomnażać osobisty majątek?

Doskonałą formą pomnażania pieniędzy jest inwestowanie w spółki akcyjne. Potrzeba tylko poznać w jakie spółki inwestować. Każdy skuteczny inwestor ma niewątpliwie własny sprawdzony sposób wyboru spółek giełdowych do portfela. Warto poznać przynajmniej część dobrych porad, ażeby się kierując nimi efektywnie inwestować pieniężne środki.

giełda

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba z tego powodu inwestować w firmę, która zarabia oraz nie ponosi żadnych strat. Bowiem nurty na giełdzie akcyjnej błyskawicznie się nie zmieniają. Należy kupować akcje takich spółek, które są w stanie zwiększyć własne dochody nawet w trakcie kryzysu. Dobrym na to przykładem są akcje PGE oraz akcje ENERGA. Cena akcji tych dwóch spółek wykazywała tendencję wzrostową nawet w dobie kryzysu gospodarczego. Jednakże jest niewiele takich giełdowych spółek, które umieją rozwijać się i powiększać swe zyski nawet wtedy, gdy cała światowa gospodarka się boryka z problemami.

Dobrze jest omijać spółki (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wypowiedzenie-umowy-zlecenia-wzor-z-omowieniem), wypłacające dywidendę większą od wypracowanych zysków. Niebywale często zdarza się, że zarząd spółki akcyjnej zwiększa dywidendę wypłacaną, żeby pobudzić wzrost kursu akcji. Czasem się zaciąga kredyt, ażeby opłacić tego typu operację. Obecnie polityka dywidendy w PGE zakłada przeznaczenie na ten cel 50% zysku skonsolidowanego netto. Akcje PGE są z tego powodu właściwie zabezpieczone. W nadzwyczaj ciekawym miejscu jest w danym czasie kurs akcji PGE z punktu widzenia analizy technicznej. Wycena walorów ma od paru dni nurt wzrostowy – akce PGE.

Podobnie wyglądają akcje ENERGA – idź na stronę.

Po więcej szczegółów serdecznie zapraszam na (https://link2europe.pl/praca-w-aalter-wetteren/) tęstronę internetową. Nie czekaj – poszerz wiedzę na temat omówiony w artykule.

Dobrze jest jeszcze raz podkreślić, że nie warto nabywać akcji w trendzie spadkowym w nadziei, że kierunek się odwróci. Jednostkowy wyjątek od tej reguły nie da rady pokryć strat z pozostałych licznych pomyłek. Nie należy również

finanse

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

kupować tanich akcji. Fakt, że giełdowe akcje są tanie, nie oznacza, że należy je kupić. Wskaźnik cena na zysk nigdy nie winien być powodem zakupu. Często się zdarza, że tanie akcje potrafią jeszcze bardziej potanieć. A te akcje z wysoką ceną są w stanie wyraźnie podrożeć.

Podejmując decyzję o inwestowaniu w akcyjne spółki trzeba się wystrzegać spółek mocno zadłużonych. Gdyż tego typu spółki mogą wpaść w problemy finansowe. Trzeba także unikać spółek akcyjnych, które często emitują nowiuteńkie akcje. Czasem spółka wypuszcza nowiutkie akcje, by pozyskać nowe środki pieniężne potrzebne na rozwój. Z każdą tego typu operacją wartość dla akcjonariuszy spada. Co oczywiście pociąga za sobą cenę akcji. Gra na akcyjnej giełdzie wymaga sporego zaangażowania oraz wiedzy.

Dobrze jest z tego powodu uważnie czytać wszystkie opinie jak też śledzić gospodarczą sytuację państwa oraz konkretnej akcyjnej spółki. Wyłącznie tak można efektywnie zwiększyć swój majątek.

, ,

Related posts

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.

Gdzie wydajnie poszukiwać zatrudnienia?

Szukanie pracy bywa nierzadko niezwykle trudne i czasochłonne. Niejednokrotnie zbyt szybko się poddajemy, a cały proces powoduje złe samopoczucie. Należy pamiętać, że jeżeli o czymś marzymy, naprawdę powinno się do tego dążyć i nie poddać się, kiedy droga do sukcesu nie jest łatwa.

Poszukiwanie pracy w warunkach problematycznego bezrobocia – o czym przede wszystkim należy obecnie pamiętać?

Bezrobocie w Polsce dalej jest bardzo duże. Sporo osób bezskutecznie szuka stosownej posady, która umożliwiłaby zaspokojenie najistotniejszych potrzeb. Niestety, kłopoty ze znalezieniem posady mają z reguły ludzie w młodym wieku, którzy nie posiadają doświadczenia zawodowego bądź osoby starsze, które ze względu na wiek są czasami zwalniani z dotychczasowych stanowisk.

Latest posts

Coraz więcej ludzi ma gabinet w własnym domu – jak go interesująco wyekwipować?

Ludzie aktualnie szukają intrygujących okazji rozwoju oraz budowania kariery zawodowej. Coraz popularniejsze są wolne zawody, które umożliwiają robotę w mieszkaniu i zazwyczaj kojarzą się z większą kreatywnością. Jest to coraz wyraźniej rozpoznawane wśród ludzi początkujących, jacy nie chcą zamykać się w zasadniczo wyznaczonych ramach konkretnej firmy, lecz wyrażać swoją osobowość korzystając z umiejętności, jakie posiadają. Nie sposób ukryć, iż dla wielu jest to szalenie pociągająca forma pracy. Trzeba natomiast pamiętać, że wymaga ona samodyscypliny i dużego zaangażowania, bowiem gdy samemu wybieramy sobie okres funkcjonowania często mamy poważną tendencję do odkładania jej na później. Jest to nieefektywne i z postępem czasu bardzo nas zamęcza.

Zbieranie monet – od czego rozpocząć?

Zbieranie monet jest niezwykle znanym hobby tak w naszej ojczyźnie, jak i na całym świecie. Kolekcjonowanie może stać się zamiłowaniem, jakie absorbuje zbieraczowi cały wolny czas, lecz może mu również przynosić duże dochody.

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.