Gdy potrzebujesz przyjemnego miejsca na urlop, jedź w Beskidy

Propozycji odpoczywania na wsi pojawia się w ostatnim czasie coraz to więcej. Niejednokrotnie gospodarstwa oferujące tenże odpoczynek w lecie czy w zimie prowadzą zarazem gospodarstwo ekologiczne. Taką właśnie opcję wybraliśmy niegdyś z mężem.

Beskid niski

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Od piętnastu lat posiadamy przy bio gospodarstwie agroturystykę. Znajduje się on w bajecznie usytuowanej malutkiej miejscowości w Beskidzie Żywieckim. W związku z tym mamy do zaoferować Państwu wypoczynek nie byle jaki, gdyż jest to wypoczynek w górach. Co to oznacza? To, iż prócz świeżutkich, ekologicznych jarzyn oraz malin w letniej porze, mogą Państwo upajać się orzeźwiającym, czystym górskim tlenem. Wypoczynek w górach (zapraszam do lektury) może także być związany z połowem pstrągów w zimnym strumyku lub z górskimi wyprawami. Są tutaj w Beskidzie bardzo dobrze znakowane szlaki o przeróżnych poziomach skomplikowania.

Każdy łazik wybierze trasę według własnych możności i sił. W zimie wypoczynek w górach to oczywiście białe szaleństwo na ośnieżonych stokach. Możemy postawić na narty, snowboard, dzieciaczki nierzadko decydują się na sanki. Jesteśmy w stanie także zorganizować kuligi i wieczorne uczty przy ogniu, a latem rower – rowerowe trasy w Górach Izerskich.

beskidy

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Po białych szaleństwach w mroźny, zimowy dzionek miło rozgrzać się w gorącej saunie parowej bądź też fińskiej jak kto woli. Możemy też korzystać z solarium, jaskini z soli bądź też basenu w naszym SPA. Zwierzęta którymi hodowlą zajmujemy się w naszym gospodarstwie to: dwie kózki, czternaście kurek oraz kogutek. Mąż jest pszczelarzem, w związku z tym za domkiem mamy też pięć ulów. Możemy zatem zaproponować naszym gościom świeżutkie wiejskie artykuły z naszego eko gospodarstwa: kozie mleczko, miodek ze swej pasieki, jajeczka – sprawdź noclegi w Karkonoszach. Mą specjalnością jeżeli chodzi o ciasta są torty przyrządzone z jajeczek od kur z własnej farmy jak łatwo się domyślić.

Nasi urlopowicze ( http://uannynowytarg.pl/OFERTA,6 zawsze raczeni są tortem orzechowym. Z lokalnych potraw możemy Państwu zasugerować tzw. duszonki, jadło drwala a także węgierskie jedzenie nader często tu przygotowywane – Bogracz. Duszonki są pichcone w do tego celu przeznaczonym żeliwnym kociołku powieszonym nad ogniem (opcjonalnie w piekarniku) z ziemniaczków, kapustki oraz żeberek. Do tego zioła, majeranek, kmin itd.. Placki po zbójnicku z kolei to inna nazwa placków ziemniaczanych po Węgiersku. Są to placki z gulaszem mięsnym, papryką, pieczarkami, posypane potartym serem. Bogracz zaś jest odmianą zupy gulaszowej. Zapraszamy serdecznie na wypoczynek w górach.

, ,

Related posts

Czemu powinniśmy wybrać się na Dominikanę? Kiedy opłaca się pojechać w tamten rejon?

Zawsze w momencie jak za oknem mamy gorszą pogodę zaczynamy marzyć o wyjazdach do odległych krajów. Najlepiej gdzieś, gdzie jest ciepło, słońce świeci, prócz tego jest morze i plaża. Ma to być dla nas taka odskocznia od cogodzinnej szarości. Sprawdzając oferty biur podróży możemy natknąć na dosyć oryginalny, ale już coraz bardziej popularny kierunek. A może by tak polecieć na Dominikanę? Dominikana leży na wyspie Haiti w basenie Morza Karaibskiego. Jest to kraj prawie siedem razy mniejszy niż Polska, ale zachwycający roślinnością oraz malowniczymi miejscami do plażowania.

Czy warto uczyć się niepopularnych języków obcych?

Po upadku komuny w polskim krajobrazie wiele rzeczy się zmieniło. Największe jednak zmiany zaszły tam, gdzie kiedyś było nieciekawie: w edukacji. W czasie komunizmu były tylko państwowe uczelnie, na które udawali się nieliczni, podobnie było z nauką języków obcych: każdy musiał uczyć się języka rosyjskiego. Dziś na szczęście jest inaczej. Możemy studiować i poznawać języki, które chcemy. Kreuje to sytuacje, iż wielu z nas wybiera takie języki obce, że brzmienie niektórych słów powoduje, że, włos się na głowie jeży…

Czy należałoby dzisiaj inwestować gotówkę w nieruchomości?

Posiadanie kolosalnych środków płatniczych w naszych czasach może napawać strachem. Eksperci z dziedziny finansów biją na alarm, że ogromnymi krokami przychodzi do nas hiperinflacja. Pieniądze mogą w krótkim czasie stracić swoją wartość. Dlatego trzymanie ich na lokacie w banku nie koniecznie jest porządnym pomysłem. Powinno się się zastanowić nad bezpieczniejszymi, opcjonalnymi sposobami ich inwestowania. Niewątpliwie należałoby je zainwestować w srebro czy złoto.

Suszarki hotelowe okazują się być bezdotykowe

Bez wątpienia nierzadko korzystamy z publicznych toalet, zatem mamy szansę się zastanowić nad tym, czy każde już wyglądają tak jakbyśmy chcieli, czy mimo wszystko wolelibyśmy, by coś jeszcze okazało się być w nich zamontowane. Przez to właśnie możemy się własnymi uwagami podzielić z właścicielami marketów, w których one się znajdują, tak żeby wiedzieli co wykonać, żeby dogodzić własnym klientom.

Hotel Legnica świetnie pasuje na przygotowywanie sporych imprez

Udając się w podróż szukamy jak najwspanialszego miejsca, który równocześnie będzie w atrakcyjnej cenie. Dlatego przeglądamy internet pod kątem grupy noclegowej w danym mieście, tak aby posiadać okazję sprawdzenia propozycji i wybrania tego, co będzie dla nas odpowiednie. Wpisując w internecie hotel Legnica, trafimy do miejsca, które prezentuje się niesamowicie wytwornie, gustownie, posiada we własnym menu najróżniejsze dania przez co każdy znajdzie coś dla siebie, a dodatkowo proponuje nam apartamenty w różnorakich rozmiarach, więc z łatwością będziemy mieli szansę się tam zameldować większą grupą.

Z jakiego powodu Karkonosze są obecnie tak popularnym miejscem wypoczynku, jak się przedstawia baza noclegów w tym rejonie.

Karkonosze są jednym z piękniejszych rejonów naszego kraju, a z powodu ilości turystycznych atrakcji i rozrywek także niezwykle chętnie odwiedzany przez turystów. I to tak naprawdę przez cały rok, bo w zasadzie każda pora roku może coś ciekawego tam zaproponować. Od wiosny do jesieni bardzo popularne są górskie wędrówki i zwiedzanie okolicznych miejsc, z których sporo jest cenionych nie tylko w naszym kraju ale również za granicą.

Latest posts

Coraz więcej ludzi ma gabinet w własnym domu – jak go interesująco wyekwipować?

Ludzie aktualnie szukają intrygujących okazji rozwoju oraz budowania kariery zawodowej. Coraz popularniejsze są wolne zawody, które umożliwiają robotę w mieszkaniu i zazwyczaj kojarzą się z większą kreatywnością. Jest to coraz wyraźniej rozpoznawane wśród ludzi początkujących, jacy nie chcą zamykać się w zasadniczo wyznaczonych ramach konkretnej firmy, lecz wyrażać swoją osobowość korzystając z umiejętności, jakie posiadają. Nie sposób ukryć, iż dla wielu jest to szalenie pociągająca forma pracy. Trzeba natomiast pamiętać, że wymaga ona samodyscypliny i dużego zaangażowania, bowiem gdy samemu wybieramy sobie okres funkcjonowania często mamy poważną tendencję do odkładania jej na później. Jest to nieefektywne i z postępem czasu bardzo nas zamęcza.

Zbieranie monet – od czego rozpocząć?

Zbieranie monet jest niezwykle znanym hobby tak w naszej ojczyźnie, jak i na całym świecie. Kolekcjonowanie może stać się zamiłowaniem, jakie absorbuje zbieraczowi cały wolny czas, lecz może mu również przynosić duże dochody.

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.