Gdy potrzebujesz przyjemnego miejsca na urlop, jedź w Beskidy

Propozycji odpoczywania na wsi pojawia się w ostatnim czasie coraz to więcej. Niejednokrotnie gospodarstwa oferujące tenże odpoczynek w lecie czy w zimie prowadzą zarazem gospodarstwo ekologiczne. Taką właśnie opcję wybraliśmy niegdyś z mężem.

Beskid niski

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Od piętnastu lat posiadamy przy bio gospodarstwie agroturystykę. Znajduje się on w bajecznie usytuowanej malutkiej miejscowości w Beskidzie Żywieckim. W związku z tym mamy do zaoferować Państwu wypoczynek nie byle jaki, gdyż jest to wypoczynek w górach. Co to oznacza? To, iż prócz świeżutkich, ekologicznych jarzyn oraz malin w letniej porze, mogą Państwo upajać się orzeźwiającym, czystym górskim tlenem. Wypoczynek w górach (zapraszam do lektury) może także być związany z połowem pstrągów w zimnym strumyku lub z górskimi wyprawami. Są tutaj w Beskidzie bardzo dobrze znakowane szlaki o przeróżnych poziomach skomplikowania.

Każdy łazik wybierze trasę według własnych możności i sił. W zimie wypoczynek w górach to oczywiście białe szaleństwo na ośnieżonych stokach. Możemy postawić na narty, snowboard, dzieciaczki nierzadko decydują się na sanki. Jesteśmy w stanie także zorganizować kuligi i wieczorne uczty przy ogniu, a latem rower – rowerowe trasy w Górach Izerskich.

beskidy

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Po białych szaleństwach w mroźny, zimowy dzionek miło rozgrzać się w gorącej saunie parowej bądź też fińskiej jak kto woli. Możemy też korzystać z solarium, jaskini z soli bądź też basenu w naszym SPA. Zwierzęta którymi hodowlą zajmujemy się w naszym gospodarstwie to: dwie kózki, czternaście kurek oraz kogutek. Mąż jest pszczelarzem, w związku z tym za domkiem mamy też pięć ulów. Możemy zatem zaproponować naszym gościom świeżutkie wiejskie artykuły z naszego eko gospodarstwa: kozie mleczko, miodek ze swej pasieki, jajeczka – sprawdź noclegi w Karkonoszach. Mą specjalnością jeżeli chodzi o ciasta są torty przyrządzone z jajeczek od kur z własnej farmy jak łatwo się domyślić.

Nasi urlopowicze ( http://uannynowytarg.pl/OFERTA,6 zawsze raczeni są tortem orzechowym. Z lokalnych potraw możemy Państwu zasugerować tzw. duszonki, jadło drwala a także węgierskie jedzenie nader często tu przygotowywane – Bogracz. Duszonki są pichcone w do tego celu przeznaczonym żeliwnym kociołku powieszonym nad ogniem (opcjonalnie w piekarniku) z ziemniaczków, kapustki oraz żeberek. Do tego zioła, majeranek, kmin itd.. Placki po zbójnicku z kolei to inna nazwa placków ziemniaczanych po Węgiersku. Są to placki z gulaszem mięsnym, papryką, pieczarkami, posypane potartym serem. Bogracz zaś jest odmianą zupy gulaszowej. Zapraszamy serdecznie na wypoczynek w górach.

, ,

Related posts

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Busy do Niemiec Dolny Śląsk przedstawia w opłacalnych cenach

Busy do Niemiec Dolny Śląsk ma dość przystępne

Kiedy udajemy się w wycieczkę za granicę, zastanawiamy się nad środkiem przewozu. Mamy szansę zajechać sami, ale wtenczas przybędziemy do celu zmęczeni wielogodzinnym siedzeniem za kierownicą, a pociągiem nie zawsze dojedziemy w pobliże wyznaczonego przez nas celu.

Najlepsze pomysły na ciekawe wykorzystanie wakacyjnego okresu, zalety wyjazdów na obozy konne.

Wakacyjne miesiące to dla młodzieży i dzieci czas beztroskiej zabawy i odpoczynku. Przez dwa wolne miesiące można zrobić rzeczywiście dużo ciekawych rzeczy, jeśli się tylko będzie miało na to ochotę. Niestety w dalszym ciągu spotyka się młodych ludzi, którzy wszystkie wolne chwile będą spędzać na grach komputerowych, a przecież tyloma rzeczami można się zająć.

Czy w Ustronie Morskie noclegi blisko morza odnajdziemy?

Należy znaleźć właściwe miejsce na odpoczynek
Jeśli chcemy mieć świadomość, że nasz urlopowy wyjazd zezwoli nam się właściwie zrelaksować, to powinniśmy wpierw się zastanowić, w jakie miejsce chcemy się udać oraz gdzie rzeczywiście chcemy posiadać zarezerwowany nocleg. Jeśli udajemy się nad morze, to powinniśmy pomyśleć, czy zależy nam na noclegu gdzieś w centrum miejscowości, czy może pragniemy odnaleźć się jak najbliżej morza.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.