Kim jest komornik sądowy, jakie realizuje obowiązki i kto zdoła nim zostać?

Wizyta komornika niewątpliwie wielu osobom nie kojarzy się nadmiernie dobrze. I nie ma się co dziwić, albowiem komornik sądowy jest osobą, która zajmuje się rozwiązywaniem roszczeń cywilnych powiązanych z przymusem egzekucyjnym. Komornik trudni się więc egzekwowaniem należności od rozmaitych dłużników.

Rzecz jasna fach komornika jest niesłychanie odpowiedzialny, bowiem komornik (www.komornikolesno.pl) również podlega pewnym zasadom i regulacjom. Przykładowo po odebraniu należności od dłużnika komornik ma obowiązek dostarczyć je w czasie czterech dni osobie, która jest do owej należności upełnomocniona. Jeśli tego nie poczyni w takim przypadku musi uiścić odsetki za zwłokę.

Oczywiście komornik realizuje też sporo innych ważkich zadań, o jakich możesz przeczytać przykładowo w Internecie po wprowadzeniu do wyszukiwarki hasła komornik Stargard licytacje. M.in. realizuje on też spis inwentarza, prócz tego na zalecenie prokuratora bądź też sądu realizuje protokół stanu faktycznego przed ogłoszeniem orzeczenia lub również przed rozpoczęciem procesu w sądzie.

Kalkulator, dokumenty i okulary

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

A kto zdoła pracować w zawodzie komornika? Jako komornik Goleniów mogą wykonywać pracę osoby, jakie ukończyły 26 lat, posiadają obywatelstwo polskie, mają doskonałą opinie, mało tego osoby takie nie mogą być podejrzane czy również karane za jakieś wykroczenie. Komornikiem zdoła zostać dodatkowo ktoś, kto odbył aplikację komorniczą oraz zdał stosowny egzamin, bo do pracy komornika konieczne jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia. Do tego osoba, która chce wykonywać pracę na stanowisku komornika musi również przez co najmniej 2 lata wykonywać pracę jako asesor komorniczy. Poza tym osoba taka musi znamionować się dobrym stanem zdrowia, który nie będziesz przeszkadzał jej w pełnieniu swoich obowiązków (Rozglądasz się za dobrą pracą? Sprawdź oferty: kontroler jakości poznań workserwice) zawodowych. Naturalnie to tylko parę regulacji dotyczących fachu komornika, wskazane jest jednak precyzyjnie zaznajomić się z pozostałymi warunkami, jakie musi spełniać osoba, jaka chce pracować w roli komornika sądowego.

, ,

Related posts

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.

Jak poradzić sobie w trakcie kryzysu?

Szalejący na całym globie kryzys spędza sen z powiek właścicielom wielu firm. Dzisiejsze czasy nie są dla przedsiębiorców za bardzo łaskawe. Mnóstwo Polaków, troszcząc się o domowy budżet, zdecydowanie tnie wszelkie zbędne wydatki. Nie jest w takiej sytuacji prosto skusić potencjalnego nabywcę nawet najbardziej efektywną promocją. Klienci nie dają się teraz złapać jedynie na spektakularne zniżki cen. Wymagają oni profesjonalnego podejścia. Jeśli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, należy prędko zlecić consulting.

Lubimy powiększać własne oszczędności

Jeśli tylko takowe mamy, zabiegamy o to by na nich zarobić jak najwięcej.
Czasy, kiedy nadwyżki chowaliśmy w domu w przysłowiowej skarpecie, dawno już przeminęły.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.