Parę znaczących słów na temat niszczenia różnych dokumentów

Każdego dnia na terenie Polski różnego rodzaju instytucje wytwarzają bardzo dużo różnorodnych dokumentów. Stworzono szereg uwarunkowań prawnych, które nie tylko opisują dokładnie zasady ich gromadzenia i przechowywania, ale również kwestie dotyczące ich niszczenia.

Rozwój nowatorskich technologii sprawił, że wytwarzane są dzisiaj dokumenty nie tylko w

dokumenty

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com

formie papierowej. Znaczna ich część przetrzymywana jest aktualnie na dyskach twardych bądź zapisywana na płytach CD. Niezależnie od tego, na jakich nośnikach zostały utrwalone niszczenie dokumentów powinno odbywać się w zgodzie z wymogami mnóstwa ustaw oraz norm dotyczących bezpieczeństwa. Niszczenie – zalecamy tą stronę – dokumentów powinno odbywać się w taki sposób, by nie było możliwe ich odzyskanie. Dotyczy to zarówno dokumentów w formie papierowej, jak również tych zapisywanych na twardych dyskach i płytach CD. Utylizacja dokumentów musi być przeprowadzana przede wszystkim zgodnie z zapisami ustawy o ochronie danych osobowych.

stare dokumenty

Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com

Utylizacja dokumentów obejmuje najróżniejsze rodzaje dokumentów, zaliczane są do nich na przykład dokumenty (zobacz nowoczesne niszczenie dysków) firmowe, ale również takie, które zaklasyfikowane zostały jako tajne. Zanim poddane zostaną procesowi zniszczenia ma miejsce procedura brakowania dokumentów.

Sprawdź także – niszczenie elektronicznych nośników danych

Brakowanie dokumentów to proces, który ma wskazać, które z powstałych dokumentów muszą zostać przekazane do archiwum, a które należy zniszczyć. Po przeprowadzeniu tej procedury można rozpocząć ich niszczenie oraz utylizację. Wybrane dokumenty, chociażby wyciągi z kont bankowych klientów, które mają postać papierową trafia po prostu do niszczarek. Niszczarki nie niszczą jednak dyskietek lub płyt CD. By odzyskanie danych nie było możliwe, niszczy się je zazwyczaj poprzez zgniatanie bądź poprzez cięcie. Z uszkodzonych w taki sposób dane nie zostaną odzyskane. Metod niszczenia dokumentów wskazać można przynajmniej parę. Są już na ten moment nawet firmy, które proponują usługi profesjonalnego niszczenia różnych dokumentów. Powierzając utylizację fachowej firmie, należy przyjrzeć się, w jaki sposób usługa jest wykonywana. Odpowiedzialność ciąży bowiem na zleceniodawcy. W żadnym wypadku nie wolno o tym zapomnieć.

, ,

Related posts

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.

Jak poradzić sobie w trakcie kryzysu?

Szalejący na całym globie kryzys spędza sen z powiek właścicielom wielu firm. Dzisiejsze czasy nie są dla przedsiębiorców za bardzo łaskawe. Mnóstwo Polaków, troszcząc się o domowy budżet, zdecydowanie tnie wszelkie zbędne wydatki. Nie jest w takiej sytuacji prosto skusić potencjalnego nabywcę nawet najbardziej efektywną promocją. Klienci nie dają się teraz złapać jedynie na spektakularne zniżki cen. Wymagają oni profesjonalnego podejścia. Jeśli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, należy prędko zlecić consulting.

Lubimy powiększać własne oszczędności

Jeśli tylko takowe mamy, zabiegamy o to by na nich zarobić jak najwięcej.
Czasy, kiedy nadwyżki chowaliśmy w domu w przysłowiowej skarpecie, dawno już przeminęły.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.