Szczegóły na temat egzekucji należności w Niemczech.

Najważniejsze wiadomości w temacie odzyskania należności w Niemczech należałoby poznać, kiedy właśnie tego typu sprawa nas w określonym czasie będzie dotyczyć. Mianowicie, kiedy posiada się biznes w Polsce lub za granicą to będzie ryzyko, iż odbiorca nie zapłaci za wybrane świadczenia.

Windykacja

Autor: Andrius Repsys
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładowo, jeżeli prowadzi się przedsiębiorstwo w Niemczech to także może się tak przydarzyć. W takiej sytuacji warto szybko reagować, tym bardziej, kiedy chodzi o spore kwoty. Jeżeli zagraniczny klient nie wywiąże się z zapłacenia w podanym czasie to podstawowym krokiem będzie wysłanie wezwania do zapłaty – sprawdź tą firmę windykacyjną.

Takie powiadomienie powinno obejmować charakterystykę zobowiązania oraz powiadomienie o tym, że w wypadku niedokonania wpłaty albo spóźnienia sprawa będzie przekazana do odzyskania należności, co wiązać się będzie z kolejnymi wydatkami obciążającymi dłużnika. Jeżeli klient nie zareaguje na powiadomienie płatnicze to trzeba od razu pomyśleć o takim rozwiązaniu jak windykacja w Niemczech, czym zajmują się konkretne agencje, zarówno na terenie Polski, jak i w Niemczech. Krajowe agencje będą mieć swoje zagraniczne filie w poszczególnych miejscowościach, w związku z czym przewód rewindykacji będzie przebiegał fachowo.

Windykatorzy pracujący w tych firmach doskonale posługują się językiem niemieckim, jak również posiadają fachową wiedzę z zakresu prawa (sprawdź ofertę dotyczącą – Adwokat Wrocław – Waliduda) oraz innych postanowień związanych z windykacją w Niemczech. Zasadnicza rozbieżność pomiędzy polskim a niemieckim prawem odwołującym się odzyskiwania długów opiera się na tym, że krajowy system zakłada ochronę wierzyciela. Niemiecki porządek z kolei dotyczy ochrony zadłużonego.

W związku z tym kancelarie jakie zajmują się egzekwowaniem należności w Niemczech muszą pozostawać bez porównania bardziej rygorystyczne wobec zadłużonych. Osobie zadłużonej przesyła się pisemne powiadomienie zapłaty, równocześnie dzwoniąc do niego. Kiedy zadłużony w dalszym ciągu nie wpłaci pieniędzy, firma prowadząca sprawę windykacyjną, w uzgodnieniu z klientem decyduje się na wdrożenie sprawy na drogę sądową.

Może to obejmować postępowanie zwykłe czy też postępowanie Mahnprocedure, podczas gdy to dojdzie do zajęcia konta zadłużonego przez komornika. Zagwarantuje to szybkie i nieskomplikowane postępowanie, plus niewielkie koszty procedury. Już zresztą w dwa miesiące należy oczekiwać Vollstresckungsbescheid. Przeciw dłużnikowi mogą także zostać zasądzone dodatkowe koszty.

Intryguje Cię ten materiał? Jeśli tak, to bez zwłoki kliknij tutaj – ta oryginalna treść (https://www.smartvest.pl/) proponuje podobną tematykę.

O ile natomiast dłużnik nie jest w stanie spłacić zobowiązania bądź wykręca się, to może dojść do postępowania zwykłego. Wówczas wierzyciel może oczekiwać na kompleksową pomoc ze strony agencji windykacyjnej.

, , , , , , ,

Related posts

Lubimy powiększać własne oszczędności

Jeśli tylko takowe mamy, zabiegamy o to by na nich zarobić jak najwięcej.
Czasy, kiedy nadwyżki chowaliśmy w domu w przysłowiowej skarpecie, dawno już przeminęły.

Jak poradzić sobie w trakcie kryzysu?

Szalejący na całym globie kryzys spędza sen z powiek właścicielom wielu firm. Dzisiejsze czasy nie są dla przedsiębiorców za bardzo łaskawe. Mnóstwo Polaków, troszcząc się o domowy budżet, zdecydowanie tnie wszelkie zbędne wydatki. Nie jest w takiej sytuacji prosto skusić potencjalnego nabywcę nawet najbardziej efektywną promocją. Klienci nie dają się teraz złapać jedynie na spektakularne zniżki cen. Wymagają oni profesjonalnego podejścia. Jeśli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, należy prędko zlecić consulting.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.