Jak sprawić by urząd administracji publicznej poprawnie funkcjonował?

Często utyskujemy na funkcjonowanie urzędów i urzędników. Naszym sądem działają za wolno bądź nieprofesjonalnie. Wszystkie te odczucia najczęściej są subiektywne. Ustalając coś w powiecie czy w gminie nierzadko już na początku jesteśmy poddenerwowani, toteż łatwiej jest nam wzniecić w sobie negatywne uczucia. Niekiedy zwyczajnie czujemy strach w obliczu władzy – szczególnie łatwo o takowe uczucia w przypadku osób starszych, nierzadko zagubionych w dosyć nieprzystępnym gmachu

administration

Autor: Guillaume Speurt
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelkie te emocje oraz wiele innych mogą wykrzywić nasz obraz rzeczywistości. Pierwszy z brzegu przykład; organizując w gminie zaświadczenie o wpisie do ewidencji uprawnionych do głosowania pewien czas spędziłem w ogonku za starszymi kobietami które z jednej strony były zestresowane tym że muszą pozyskać pewien papier, z drugiej strony były troszeczkę zagubione. Oceniły one pracę pań urzędniczek jako złą, mimo że nie było rzeczowego powodu do takich ocen. Emocje zakłóciły ich percepcję.

Czy poszukujesz świeżych informacji na omawiany wątek? Jeśli tak, to przenieś się do tekstu, na którym odnajdziesz atrakcyjne wiadomości, które zapadną Ci w pamięć na długi czas.

Piętnaście minut czekania w kolejce naprawdę nie jest przyczyną do skarg. Jak zatem powinna wyglądać dobra ocena funkcjonowania administracji publicznej? Przede wszystkim musi być sprawiedliwa oraz pozbawiona emocji. Dobrze zatem aby ocena funkcjonowania administracji publicznej przeprowadzona była przez organizacje pozarządowe niepodległe ocenie danej instytucji, wiadomo bowiem iż nie można być arbitrem we własnej sprawie. Jednostka taka do zrealizowania oceny musi znaleźć właściwe instrumenty. Jednym z głównych może być tzw. audyt, a więc procedura polegająca na zadaniu zredagowanych przedtem standardowych pytań tyczących się badanej sfery albo ogólnych. Pytania winny posiadać formę anonimowej ankiety a poddani jej pracownicy powinni być pewni że nie spotkają ich bolesne skutki za udzielenie prawdziwych, ale negatywnych odpowiedzi. Analiza formularzy może pomóc w doskonaleniu funkcjonowania urzędu. Więcej: tutaj Współcześnie dąży się też do wprowadzenia w Polskich urzędach dodatkowo rodzaju wewnętrznych procedur w których jednym ze składników byłaby ocena funkcjonowania administracji publicznej.

Czy masz pytania odnośnie do omawianej problematyki? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i poznaj informacje na przedstawiane zapytanie – na pewno okażą się one niesamowicie interesujące.

Procedura ta jest opracowana w oparciu o dyrektywy Wspólnoty Europejskiej oraz jest elementem zarządzania jakością w administracji publicznej.

,

Related posts

Fundusze unijne na uruchomienie firmy

Fundusze europejskie przynoszą wiele możliwości uzyskania dofinansowania na otworzenie swojej firmy.
Jeżeli masz pomysł na przedsiębiorstwo, warto postarać się o unijne środki, które pomogą Ci wystartować.

Jaką wybrać lokatę?

Metodą na efektywne oszczędzanie jak też dodatkowy zarobek zawsze były lokaty. W jaki sposób to funkcjonuje?
Wpłacając własne środki na lokatę, zawierasz układ z bankiem, że poprzez określony czas będzie on Twoimi pieniędzmi zarządzał, aby po zakończeniu określonego umową czasu wypłacić powierzoną sumę powiększoną o odsetki także gwarantowane w umowie .

Osiągnąłeś dochód? Pamiętaj o rozliczeniu się z Urzędem Skarbowym – poznajswoje obowiązki podatkowe

W każdym kraju – też w Polsce – obowiązuje ściśle określone prawo podatkowe. Nakłada ono na osoby zatrudnione legalnie i osiągające tym samym dochód obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Zlekceważenie tego obowiązku zawsze związane jest z ryzykiem poważnych kłopotów. Mnóstwo osób zastanawia się jak wypełnić PIT. Okazuje się, że wystarczy sięgnąć po program z globalnej sieci komputerowej.

Innowacyjny produkt finansowy na rynku – ciekawa pożyczka online

Rozliczne sytuacje życiowe mogą czasem spowodować, że konieczny będzie dodatkowy zastrzyk gotówki. Każdy z nas ma nieraz nieprzewidziane wydatki, jakiś większy sprawunek, renowacja samochodu, nabycie podarków dla bliskich na święta itp. W takich sytuacjach zastanawiamy się skąd pobrać ponadprogramowe pieniądze.

Czy trzeba mieć duże pieniądze aby zacząć inwestować na giełdzie? Od czego dobrze jest zacząć?

Często słyszy się o ludziach, jacy inwestują własne pieniądze na giełdzie oraz traktują to zajęcie jako dodatkowy sposób na zarabianie. Z tego powodu zaczynamy się zastanawiać czy też nie spróbować. Natomiast wtedy przeszkodą jest często brak dużej gotówki. Czy rzeczywiście musimy posiadać duże środki finansowe by zacząć taką przygodę z giełdą? Okazuje się jednak, że jakieś wielkie środki finansowe to nie jest konieczność. Dopiero co zaczynający inwestor nie musi mieć nadzwyczajnej gotówki aby zacząć. Swoje wdrażanie warto zacząć od małych kwot, a nie narażać od razu naszych oszczędności życia.

Latest posts

Czy leki w bagażu podręcznym mamy szansę trzymać?

Czasami jest tak, że nie możemy się zdecydować, by wybrać cel własnej podróży, a wystarczy niewielki impuls, by ta decyzję podjąć. Być może w naszym przypadku tym impulsem okażą się być ceny biletów lotniczych?

Najlepszy odpoczynek na Kaszubach

Jeśli byśmy chcieli oznaczyć dokładne granice krainy kaszubskiej, przypuszczalnie zadanie to się nie uda. Kaszuby to region kulturalny, a nie historyczny, więc nie możemy z całą pewnością stwierdzić, gdzie sięgają.
Jedno nie ulega jednak dyskusji – na ich obszarze znajdują się jedne z najcudowniejszych zakamarków w naszym kraju: plaże, lasy i jeziora. Wyjątkowo bogata jest tutejsza kultura materialna, której nieodzownym symbolem i esencją jest Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich.

Fundusze unijne na uruchomienie firmy

Fundusze europejskie przynoszą wiele możliwości uzyskania dofinansowania na otworzenie swojej firmy.
Jeżeli masz pomysł na przedsiębiorstwo, warto postarać się o unijne środki, które pomogą Ci wystartować.

Czy opłaca się wybrać się do stolicy? Co trzeba tam zobaczyć

Długi weekend czy odpoczynek to zawsze okazja, aby zobaczyć najnowsze miejsca, czy też odwiedzać interesujące punkty na turystycznej mapie kraju. Jeśli ma się akurat wczasy należy niewątpliwie odwiedzić chociażby Kraków albo też ciekawą stolice Polski, Warszawę. W tego rodzaju ogromnych miastach nikomu nie grozi nudzenie się. Zawsze coś się tam wydarzy oraz w każdej sytuacji jest tam coś intrygującego do zobaczenia.

Jaką wybrać lokatę?

Metodą na efektywne oszczędzanie jak też dodatkowy zarobek zawsze były lokaty. W jaki sposób to funkcjonuje?
Wpłacając własne środki na lokatę, zawierasz układ z bankiem, że poprzez określony czas będzie on Twoimi pieniędzmi zarządzał, aby po zakończeniu określonego umową czasu wypłacić powierzoną sumę powiększoną o odsetki także gwarantowane w umowie .

Prawdziwe harcerstwo to styl obecności

Harcerstwo pogłębia, edukuje, wychowuje, pomaga, przewodzi i łączy z Ojczyzną. Chwile takie jak harcerskie ogniska, obozy, przyrzeczenie, czy zawarte przyjaźnie zostają z nami całe życie. Dzięki takim doświadczeniom warto jest choć raz w życiu włożyć harcerski mundur.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*