Apteka to idealny sposób na własną działalność. Wiesz jednakowoż jakie spełnić musisz warunki?

Wiele osób ma w planach mieć coś własnego, to oznacza własny biznes, dzięki któremu realne będzie wdrażanie w życie własnych planów. Niekiedy ich brakuje, bo na przykład tak już wiele firm jest na rynku i tak bardzo trudno wejść na rynek. Mimo to, coraz więcej osób korzysta z franczyzy. To system, w którym otwieramy własny biznes, ale działamy pod logiem innego podmiotu.

własna apteka z nowafarmacja.com.pl

Autor: Grupa Nowa Farmacja
Źródło: http://www.nowafarmacja.com.pl/

Ktoś może spytać, jaki w tym sens? Korzyści jest bardzo dużo, przede wszystkim takiego typu, iż dzięki znanemu podmiotowi łatwiej nam ruszyć z biznesem, łatwiej zyskać klientów i łatwiej zostać na rynku. Coraz więcej osób otwiera w ten sposób apteki. W takiej sytuacji jednak trzeba spełnić wiele pozostałych kryteriów. Jak wyglądają?

Zastanawiałeś się jak otworzyć własną aptekę? Przygotowania do otwarcia, spełnienie formalności oraz wymogów zajmują od około 8 do 20 tygodni. Najwięcej czasu należy przeznaczyć na remont oraz przystosowanie lokalu do przyjętych norm. Zezwolenia nie dostanie osoba, jaka na przykład: prowadzi albo wystąpiła z wnioskiem o wydanie zezwolenia na prowadzenie obrotu hurtowego produktami leczniczymi, posiada na terenie województwa więcej niż jeden procent aptek ogólnodostępnych, jest członkiem grupy kapitałowej w definicji ustawy o ochronie konkurencji oraz konsumentów, której członkowie posiadają na terenie województwa więcej niż 1 procent aptek ogólnodostępnych. Prawo do uzyskania zezwolenia na prowadzenie apteki ma osoba fizyczna, osoba prawna (KPP – likwidacja sp zoo) a także nieposiadająca osobowości prawnej spółka prawa handlowego.

Żeby otrzymać zezwolenie na prowadzenie apteki, trzeba do wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego złożyć specjalny wniosek oraz dokumenty świadczące o tytule prawnym do pomieszczeń lokalu. Konieczny jest także wyciąg z rejestru, plan oraz opis techniczny pomieszczeń, opinię IS, imię i nazwisko farmaceuty odpowiedzialnego za prowadzenie apteki. Za udzielenie zezwolenia pobierana jest opłata o wartości pięciokrotnego min. wynagrodzenia za pracę określonego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

Podmiot prowadzący aptekę jest obowiązany zatrudnić Kierownika Apteki.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to przejdź na adres tej podstrony (www.pitprojekt.pl/) i tam odkryjesz znacznie więcej rzetelnych informacji.

Może nim być wyłącznie farmaceuta, jaki ma co najmniej pięć lat stażu pracy w aptece. Może mieć też 3 lata, jak ma specjalizację z tematu farmacji aptecznej. Jak widać apteka franchising to trochę załatwiania, lecz wiele późniejszych korzyści. Najgorsze to przejść okres weryfikacji, ponieważ trochę to trwa, lecz gdy już nasza apteka będzie funkcjonować, to możemy być pewni pewnego interesu. Zdecydowana większość takich punktów radzi sobie bardzo dobrze, a wręcz idealnie. Nie mamy się więc czego obawiać, czy nasz interes będzie opłacalny.

, , , ,

Related posts

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.

Jak poradzić sobie w trakcie kryzysu?

Szalejący na całym globie kryzys spędza sen z powiek właścicielom wielu firm. Dzisiejsze czasy nie są dla przedsiębiorców za bardzo łaskawe. Mnóstwo Polaków, troszcząc się o domowy budżet, zdecydowanie tnie wszelkie zbędne wydatki. Nie jest w takiej sytuacji prosto skusić potencjalnego nabywcę nawet najbardziej efektywną promocją. Klienci nie dają się teraz złapać jedynie na spektakularne zniżki cen. Wymagają oni profesjonalnego podejścia. Jeśli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, należy prędko zlecić consulting.

Lubimy powiększać własne oszczędności

Jeśli tylko takowe mamy, zabiegamy o to by na nich zarobić jak najwięcej.
Czasy, kiedy nadwyżki chowaliśmy w domu w przysłowiowej skarpecie, dawno już przeminęły.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.