W co inwestować, żeby zarobić na giełdzie, i jakich błędów należy unikać?

Każdy z nas pragnie zarobić ogromne kwoty, przy stosunkowo małym ryzyku. Tylko czy jest to w ogóle możliwe, żeby wejść do gry i bez znajomości reguł panujących na giełdzie, zarobić znaczne kwoty?

Na giełdzie

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, najistotniejszym czynnikiem będą trafione i opłacalne zakupy, w co inwestować aby zarobić? O tym za moment.

Przed zdecydowaniem się na rozpoczęcie naszej relacji z giełdą należy uświadomić sobie, że przed nami otwierają się wielkie możliwości, należy trzeba poprzedzić należytym przygotowaniem. Poza oczywistymi rzeczami, jak np. założenie konta maklerskiego, musimy również zdawać sobie sprawę, że nie opłaca się zaczynać naszej historii z giełdą od ryzykowania utraty wielkich kwot, tzn. takich, na potencjalną stratę, których nie możemy sobie pozwolić.

Które inwestycje są najbardziej opłacalne?

Wydaje się, że po wieloletnich spadkach, w tym aż o 20% w 2015 roku, cukier zaczyna się odbijać. W realiach giełdowych można natknąć się na głosy, żeby grać pod zniszczenie okazałego sektora cukrowego w Brazylii, skąd bierze się 1/3 globalnej produkcji. O ile obserwowane odbicie nie będzie wyłącznie chwilowym trendem, to będziemy mogli spodziewać się punktu zwrotnego dla całego rynku. Regularnie traci także dolar kanadyjski, jest on silnie skorelowany z rynkiem paliw. Także na ten sektor warto zwrócić uwagę, gdyż może nadarzyć się okazja do kilku zyskownych inwestycji.

Główne indeksy warszawskiej giełdy

Autor: Money.pl
Źródło: Money.pl
Na co należy zwrócić naszą uwagę?

Wypada obserwować liczne relacje na mapie geopolitycznej świata, a szczególnie Grecję. Jeśli ta opuści strefę euro, wtedy europejska moneta (skup banknotów) utraci na wartości względem dolara, co z kolei oznaczać będzie jeszcze większe spadki w cenach surowców. Oprócz sytuacji związanej z surowcami, tanieje również największy niemiecki indeks.

Jeśli nie zostanie opracowane porozumienie pomiędzy wierzycielami a rządem w Atenach, wtedy będziemy mogli spodziewać się kolejnych spadków cen w Niemczech. Wracając na rodzimy rynek warto zwrócić uwagę na coraz mocniejszą pozycję Inter Groclin Auto SA. Ich notowania, na przełomie ostatniego tygodnia, wzrosły aż o 15%. masterform jest bardzo dynamiczna i aby generować zyski niezbędna okazuje się jej regularna analiza.

, , ,

Related posts

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.

Gdzie wydajnie poszukiwać zatrudnienia?

Szukanie pracy bywa nierzadko niezwykle trudne i czasochłonne. Niejednokrotnie zbyt szybko się poddajemy, a cały proces powoduje złe samopoczucie. Należy pamiętać, że jeżeli o czymś marzymy, naprawdę powinno się do tego dążyć i nie poddać się, kiedy droga do sukcesu nie jest łatwa.

Poszukiwanie pracy w warunkach problematycznego bezrobocia – o czym przede wszystkim należy obecnie pamiętać?

Bezrobocie w Polsce dalej jest bardzo duże. Sporo osób bezskutecznie szuka stosownej posady, która umożliwiłaby zaspokojenie najistotniejszych potrzeb. Niestety, kłopoty ze znalezieniem posady mają z reguły ludzie w młodym wieku, którzy nie posiadają doświadczenia zawodowego bądź osoby starsze, które ze względu na wiek są czasami zwalniani z dotychczasowych stanowisk.

Latest posts

Coraz więcej ludzi ma gabinet w własnym domu – jak go interesująco wyekwipować?

Ludzie aktualnie szukają intrygujących okazji rozwoju oraz budowania kariery zawodowej. Coraz popularniejsze są wolne zawody, które umożliwiają robotę w mieszkaniu i zazwyczaj kojarzą się z większą kreatywnością. Jest to coraz wyraźniej rozpoznawane wśród ludzi początkujących, jacy nie chcą zamykać się w zasadniczo wyznaczonych ramach konkretnej firmy, lecz wyrażać swoją osobowość korzystając z umiejętności, jakie posiadają. Nie sposób ukryć, iż dla wielu jest to szalenie pociągająca forma pracy. Trzeba natomiast pamiętać, że wymaga ona samodyscypliny i dużego zaangażowania, bowiem gdy samemu wybieramy sobie okres funkcjonowania często mamy poważną tendencję do odkładania jej na później. Jest to nieefektywne i z postępem czasu bardzo nas zamęcza.

Zbieranie monet – od czego rozpocząć?

Zbieranie monet jest niezwykle znanym hobby tak w naszej ojczyźnie, jak i na całym świecie. Kolekcjonowanie może stać się zamiłowaniem, jakie absorbuje zbieraczowi cały wolny czas, lecz może mu również przynosić duże dochody.

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.