Jak wygląda przeciwpożarowe zabezpieczenie budynku? Na jakie rzeczy zwracać uwagę, co powinno być się w takim wyposażeniu?

W zgodzie z przepisami każdy budynek musi zostać wyposażony w różnego rodzaju sprzęt oraz sprzęty przeciwpożarowe. Muszą być one odpowiednio zaprojektowane i solidnie wykonane. Takiego typu projekt musimy dogadać z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń chroniących nas przed pożarami. By dopuścić je do użytkowania trzeba wykonać rzetelne próby oraz badania, które sprawdzą niezawodność funkcjonowania.

alarm

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Takie zabezpieczenia przeciwpożarowe dzielimy się na dwie grupy. Jedną z nich są urządzenia przeciwpożarowe. Służące do identyfikowania i zwalczania pożaru, natomiast jeżeli już pożar się pojawi, to wpływają na zmniejszenie ewentualnych skutków. Instalacje ppoż mogą być stałe, uruchamiane manualnie lub samoczynne. Kolejną grupą jest podstawowy sprzęt gaśniczy . Uruchamiany jest ręcznie a skonstruowany do gaszenia pożarów w początkowej fazie jego powstania. Najważniejszą cechą jest bez wątpienia mały ciężar, najczęściej do 20 kilogramów i proste zasady użytkowania. Dzięki temu w momencie kryzysowym mogą używać go ludzie dorośli pozbawieni specjalistycznego przeszkolenia. Do tej grupy zaliczyć można parę sprzętów.

Hydronetki są używane do przesyłania strumienia wody za pomocą pompy ręcznej, która wbudowana jest w to urządzenie. Ciecz jest w plastikowym baku o wielkości około 15 litrów.

Czy pragniesz odnaleźć pokrewny materiał? Jeżeli tak, to bez obawy kliknij ten link i zerknij na witrynę (www.bscav.eu/realizacja-webinarow/), która niewątpliwe też przykuje Twoją uwagę.

Innym urządzeniem są powszechnie znane gaśnice.

Te o mniejszych gabarytach, które ważą około 12 kilogramów są używane w autach, zaś duże w obiektach publicznych i przemysłowych. Często spotykane są gaśnice z proszkiem i śniegowe, w których środkiem gaśniczym jest skroplony pod ciśnieniem CO2. Agregaty do gaszenia posiadają więcej środka do gaszenia aniżeli normalne gaśnice. W miejsce pożaru dostarcza się je na wózkach.

Napisaliśmy dla Ciebie bardzo ciekawy artykuł, więc nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas, a zapewne odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Zapas środka gaśniczego w małych agregatach to nawet ponad 20 kilogramów. Dzięki wyposażeniu w odpowiednie urządzenie pozwalają one na własnoręczne, szybkie przeprowadzenie gaszenia pożaru.

Koce gaśnicze są przeznaczone do mechanicznego odcinania przepływu powietrza do palących się materiałów. Zrobione są z włókna szklanego. Tego typu koc jest duży na około 3m2, przykrywa się nim dokładnie niewielkie płonące przedmioty, jak na przykład beczki z bardzo niebezpieczną cieczą. Może też być wykorzystany do zagaszenia palącego się ubrania czy zabezpieczenia robót spawalniczych.

, , ,

Related posts

Poszukiwanie pracy w warunkach problematycznego bezrobocia – o czym przede wszystkim należy obecnie pamiętać?

Bezrobocie w Polsce dalej jest bardzo duże. Sporo osób bezskutecznie szuka stosownej posady, która umożliwiłaby zaspokojenie najistotniejszych potrzeb. Niestety, kłopoty ze znalezieniem posady mają z reguły ludzie w młodym wieku, którzy nie posiadają doświadczenia zawodowego bądź osoby starsze, które ze względu na wiek są czasami zwalniani z dotychczasowych stanowisk.

Czy warto uczyć się niepopularnych języków obcych?

Po upadku komuny w polskim krajobrazie wiele rzeczy się zmieniło. Największe jednak zmiany zaszły tam, gdzie kiedyś było nieciekawie: w edukacji. W czasie komunizmu były tylko państwowe uczelnie, na które udawali się nieliczni, podobnie było z nauką języków obcych: każdy musiał uczyć się języka rosyjskiego. Dziś na szczęście jest inaczej. Możemy studiować i poznawać języki, które chcemy. Kreuje to sytuacje, iż wielu z nas wybiera takie języki obce, że brzmienie niektórych słów powoduje, że, włos się na głowie jeży…

Pomimo rozmaitych sfer działania firmy Mattel , Maxcom, Maxim i Maxoni bardzo szybko się rozwijają

W współczesnych czasach aby uruchomić swój biznes trzeba wielce dobrze to przemyśleć. Niewydarzony interes może podupaść, splajtować. Marki założone na początku XX wieku czy też wcześniej musiały na początku swojej aktywności Niezmiernie się starać, aby się rozwinąć, jednak jeśli firma pozostała na rynku nadal ,zapewne przynosi nie niskie zyski. Firmy takie jak Mattel, Maxcom, Maxim i Maxoni są tegoż przykładem.

Latest posts

Poszukiwanie pracy w warunkach problematycznego bezrobocia – o czym przede wszystkim należy obecnie pamiętać?

Bezrobocie w Polsce dalej jest bardzo duże. Sporo osób bezskutecznie szuka stosownej posady, która umożliwiłaby zaspokojenie najistotniejszych potrzeb. Niestety, kłopoty ze znalezieniem posady mają z reguły ludzie w młodym wieku, którzy nie posiadają doświadczenia zawodowego bądź osoby starsze, które ze względu na wiek są czasami zwalniani z dotychczasowych stanowisk.

Czemu powinniśmy wybrać się na Dominikanę? Kiedy opłaca się pojechać w tamten rejon?

Zawsze w momencie jak za oknem mamy gorszą pogodę zaczynamy marzyć o wyjazdach do odległych krajów. Najlepiej gdzieś, gdzie jest ciepło, słońce świeci, prócz tego jest morze i plaża. Ma to być dla nas taka odskocznia od cogodzinnej szarości. Sprawdzając oferty biur podróży możemy natknąć na dosyć oryginalny, ale już coraz bardziej popularny kierunek. A może by tak polecieć na Dominikanę? Dominikana leży na wyspie Haiti w basenie Morza Karaibskiego. Jest to kraj prawie siedem razy mniejszy niż Polska, ale zachwycający roślinnością oraz malowniczymi miejscami do plażowania.