Kiedy okazja jest wyjątkowa, to i cel eskapady oczywiście ma być wybrany nieprzypadkowo.

Podróż poślubna staje się niezwykła i to co najmniej z dwóch oczywistych powodów. Młodzi małżonkowie cieszą się, ponieważ w końcu skończyły się niekiedy dość stresujące i pracochłonne przygotowania do ślubu, a wspólny wyjazd jest fantastyczną okazją do przywoływania miłych wspomnień i snucia planów na przyszłość. Tymczasem z drugiej strony za parę lat już najczęściej małżonkowie nie posiadają tylu oszczędności, żeby pojechać za granicę.

Preferencje Polaków są mocno zróżnicowane. Dla jednych spełnieniem największych marzeń będą wakacje na egotycznej wyspie, a drugich zadowoli parudniowy pobyt w Madrycie. Generalizując można byłoby także skonstatować, że ważniejsza od pięknej scenerii bywa obecność najdroższej osoby, choć zapewne większość przedstawicielek płci pięknej pośpieszyłaby w tym miejscu z zupełnie zasadnymi wyjaśnieniami – przecież taka podróż poślubna do samej Wenecji i wypad nad polskie morze w trakcie miodowego miesiąca to, tak czy owak, dwie całkiem różne historie. Jednym z częściej obieranych kierunków eskapad jest Półwysep Apeniński.

Wenecja

Autor: Duca
Źródło: http://www.flickr.com

Włochy to rzecz jasna jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie obszarów Starego Kontynentu, a niektóre miejsca bywają owiane prawdziwą legendą. Dla przykładu, Wenecja jest cudownym miastem, które nieprzerwanie przyciąga tabuny turystów, w tym również pary udające się na tę jedną jedyną fantastyczną wycieczkę.

Zaciekawił Cię ten wpis? To świetnie, gdyż także ta pomocna treść wciągnie Cię zupełnie, zatem zobacz to!

Komu kilka razy w miesiącu śniła się podróż poślubna w Wenecji, ten bez dwóch zdań powinien ją urzeczywistnić. Bajeczna przejażdżka gondolą, stare mosty, godne podziwu kościoły i nareszcie Plac św. Marka to zaledwie wybrane atrakcje, które czekają na nowożeńców.

Można bez wahania stwierdzić, że stolica Włoch jest kolebką naszej cywilizacji – dlatego pasjonaci historii chętnie zobaczą Koloseum czy Bazylikę św. Piotra. Jednakże prawdziwi turyści w żadnym wypadku nie ograniczą się jedynie do zwiedzenia głównych zabytków Rzymu, Mediolanu, Neapolu czy Padwy – przecież można również pojechać na prowincję, by tam podziwiać bajeczne rustykalne pejzaże i skosztować miejscowych przysmaków. Perspektywa takiej romantycznej podróży poślubnej staje się bardzo kusząca i w konsekwencji niektóre pary po głębszym zastanowieniu być może zmienią plany i wybiorą się do Włoch, a nie na Jamajkę czy azjatycki kontynent.

, ,

Related posts

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Busy do Niemiec Dolny Śląsk przedstawia w opłacalnych cenach

Busy do Niemiec Dolny Śląsk ma dość przystępne

Kiedy udajemy się w wycieczkę za granicę, zastanawiamy się nad środkiem przewozu. Mamy szansę zajechać sami, ale wtenczas przybędziemy do celu zmęczeni wielogodzinnym siedzeniem za kierownicą, a pociągiem nie zawsze dojedziemy w pobliże wyznaczonego przez nas celu.

Najlepsze pomysły na ciekawe wykorzystanie wakacyjnego okresu, zalety wyjazdów na obozy konne.

Wakacyjne miesiące to dla młodzieży i dzieci czas beztroskiej zabawy i odpoczynku. Przez dwa wolne miesiące można zrobić rzeczywiście dużo ciekawych rzeczy, jeśli się tylko będzie miało na to ochotę. Niestety w dalszym ciągu spotyka się młodych ludzi, którzy wszystkie wolne chwile będą spędzać na grach komputerowych, a przecież tyloma rzeczami można się zająć.

Czy w Ustronie Morskie noclegi blisko morza odnajdziemy?

Należy znaleźć właściwe miejsce na odpoczynek
Jeśli chcemy mieć świadomość, że nasz urlopowy wyjazd zezwoli nam się właściwie zrelaksować, to powinniśmy wpierw się zastanowić, w jakie miejsce chcemy się udać oraz gdzie rzeczywiście chcemy posiadać zarezerwowany nocleg. Jeśli udajemy się nad morze, to powinniśmy pomyśleć, czy zależy nam na noclegu gdzieś w centrum miejscowości, czy może pragniemy odnaleźć się jak najbliżej morza.

Obmyślając przyjęcie weselne zainteresowanie na pewno wzbudzi sala weselna Legnica, w pobliżu której mieści się hotel Legnica – idealny nocleg dla gości

Mimo, że dzisiaj coraz częściej rezygnuje się z wystawnych, dwudniowych wesel na rzecz skromnej, lecz eleganckiej imprezy, która najczęściej eliminuje dzień poprawin i tak wielokrotnie w organizowaniu przyjęcia weselnego uwzględnia się rezerwację pomieszczeń hotelowych dla gości. Nic w tym dziwnego, dlatego że wielokrotnie goście weselni przybywają z dalekich krańców Polski, a co jest coraz częściej spostrzegane, nawet zza granicy.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.