Kiedy okazja jest wyjątkowa, to i cel eskapady oczywiście ma być wybrany nieprzypadkowo.

Podróż poślubna staje się niezwykła i to co najmniej z dwóch oczywistych powodów. Młodzi małżonkowie cieszą się, ponieważ w końcu skończyły się niekiedy dość stresujące i pracochłonne przygotowania do ślubu, a wspólny wyjazd jest fantastyczną okazją do przywoływania miłych wspomnień i snucia planów na przyszłość. Tymczasem z drugiej strony za parę lat już najczęściej małżonkowie nie posiadają tylu oszczędności, żeby pojechać za granicę.

Preferencje Polaków są mocno zróżnicowane. Dla jednych spełnieniem największych marzeń będą wakacje na egotycznej wyspie, a drugich zadowoli parudniowy pobyt w Madrycie. Generalizując można byłoby także skonstatować, że ważniejsza od pięknej scenerii bywa obecność najdroższej osoby, choć zapewne większość przedstawicielek płci pięknej pośpieszyłaby w tym miejscu z zupełnie zasadnymi wyjaśnieniami – przecież taka podróż poślubna do samej Wenecji i wypad nad polskie morze w trakcie miodowego miesiąca to, tak czy owak, dwie całkiem różne historie. Jednym z częściej obieranych kierunków eskapad jest Półwysep Apeniński.

Wenecja

Autor: Duca
Źródło: http://www.flickr.com

Włochy to rzecz jasna jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie obszarów Starego Kontynentu, a niektóre miejsca bywają owiane prawdziwą legendą. Dla przykładu, Wenecja jest cudownym miastem, które nieprzerwanie przyciąga tabuny turystów, w tym również pary udające się na tę jedną jedyną fantastyczną wycieczkę.

Zaciekawił Cię ten wpis? To świetnie, gdyż także ta pomocna treść wciągnie Cię zupełnie, zatem zobacz to!

Komu kilka razy w miesiącu śniła się podróż poślubna w Wenecji, ten bez dwóch zdań powinien ją urzeczywistnić. Bajeczna przejażdżka gondolą, stare mosty, godne podziwu kościoły i nareszcie Plac św. Marka to zaledwie wybrane atrakcje, które czekają na nowożeńców.

Można bez wahania stwierdzić, że stolica Włoch jest kolebką naszej cywilizacji – dlatego pasjonaci historii chętnie zobaczą Koloseum czy Bazylikę św. Piotra. Jednakże prawdziwi turyści w żadnym wypadku nie ograniczą się jedynie do zwiedzenia głównych zabytków Rzymu, Mediolanu, Neapolu czy Padwy – przecież można również pojechać na prowincję, by tam podziwiać bajeczne rustykalne pejzaże i skosztować miejscowych przysmaków. Perspektywa takiej romantycznej podróży poślubnej staje się bardzo kusząca i w konsekwencji niektóre pary po głębszym zastanowieniu być może zmienią plany i wybiorą się do Włoch, a nie na Jamajkę czy azjatycki kontynent.

, ,

Related posts

Czemu powinniśmy wybrać się na Dominikanę? Kiedy opłaca się pojechać w tamten rejon?

Zawsze w momencie jak za oknem mamy gorszą pogodę zaczynamy marzyć o wyjazdach do odległych krajów. Najlepiej gdzieś, gdzie jest ciepło, słońce świeci, prócz tego jest morze i plaża. Ma to być dla nas taka odskocznia od cogodzinnej szarości. Sprawdzając oferty biur podróży możemy natknąć na dosyć oryginalny, ale już coraz bardziej popularny kierunek. A może by tak polecieć na Dominikanę? Dominikana leży na wyspie Haiti w basenie Morza Karaibskiego. Jest to kraj prawie siedem razy mniejszy niż Polska, ale zachwycający roślinnością oraz malowniczymi miejscami do plażowania.

Czy warto uczyć się niepopularnych języków obcych?

Po upadku komuny w polskim krajobrazie wiele rzeczy się zmieniło. Największe jednak zmiany zaszły tam, gdzie kiedyś było nieciekawie: w edukacji. W czasie komunizmu były tylko państwowe uczelnie, na które udawali się nieliczni, podobnie było z nauką języków obcych: każdy musiał uczyć się języka rosyjskiego. Dziś na szczęście jest inaczej. Możemy studiować i poznawać języki, które chcemy. Kreuje to sytuacje, iż wielu z nas wybiera takie języki obce, że brzmienie niektórych słów powoduje, że, włos się na głowie jeży…

Gdzie możesz spędzić ciekawe wczasy? A może Turcja?

Jeżeli szukasz właśnie jakiegoś ciekawego pomysłu na to, gdzie możesz spędzić fajne wakacje w przyszłym roku, wtedy niewątpliwie dobrze trafiłeś. Zapoznaj się szybko z naszymi pomysłami, a bez wątpienia coś wybierzesz!

Podróżujemy coraz częściej, zwłaszcza przez biura podróży. Jak przekonać się czy nasze biuro nie ma kłopotów finansowych?

Coraz większa ilość naszych rodaków podróżuje za granicę. Z tego powodu korzystamy ochoczo z propozycji biur podróży. Szukamy jak najtańszych wycieczek i czasem liczymy na super okazję. Tymczasem, jak udowodniło ostatnich kilka lat, te niekiedy rewelacyjne promocje pogrzebały niejedną firmę. Aktualnie pozostało kilka najmocniejszych firm, jakim bardziej jesteśmy w stanie zaufać. Co jednak trzeba wiedzieć o biurach podróży, jak sprawdzić czy wybrane przez nas biuro jest bezpieczne?

Jeśli szukasz doskonałego miejsca do zimowego odpoczynku, Szklarska Poręba z pewnością cię zadowoli

Również zimową porą można świetnie wypocząć oraz spędzić cudowny urlop. Jeżeli jedynie dysponujemy wolnymi dniami, warto obmyślić wyjazd w jakieś piękne miejsce, gdzie skutecznie odzyskamy siły i odseparujemy się od codziennych stresów. Zimowe miesiące to okres wyjątkowy również dla osób, które zagustowały w "białym szaleństwie" i chętnie oddają się dyscyplinom na zaśnieżonym stoku.

Latest posts

Coraz więcej ludzi ma gabinet w własnym domu – jak go interesująco wyekwipować?

Ludzie aktualnie szukają intrygujących okazji rozwoju oraz budowania kariery zawodowej. Coraz popularniejsze są wolne zawody, które umożliwiają robotę w mieszkaniu i zazwyczaj kojarzą się z większą kreatywnością. Jest to coraz wyraźniej rozpoznawane wśród ludzi początkujących, jacy nie chcą zamykać się w zasadniczo wyznaczonych ramach konkretnej firmy, lecz wyrażać swoją osobowość korzystając z umiejętności, jakie posiadają. Nie sposób ukryć, iż dla wielu jest to szalenie pociągająca forma pracy. Trzeba natomiast pamiętać, że wymaga ona samodyscypliny i dużego zaangażowania, bowiem gdy samemu wybieramy sobie okres funkcjonowania często mamy poważną tendencję do odkładania jej na później. Jest to nieefektywne i z postępem czasu bardzo nas zamęcza.

Zbieranie monet – od czego rozpocząć?

Zbieranie monet jest niezwykle znanym hobby tak w naszej ojczyźnie, jak i na całym świecie. Kolekcjonowanie może stać się zamiłowaniem, jakie absorbuje zbieraczowi cały wolny czas, lecz może mu również przynosić duże dochody.

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.