Jesienne wakacje? Dlaczego nie!

Dla wielu Polaków jesień jest porą melancholii. O ile jeszcze we wrześniu można liczyć nieraz na ładną pogodę, to w październiku przeważnie sytuacja zaczyna się pogarszać. Za oknem robi się coraz ciemniej, a wszechobecna słota i deszcz nie zachęcają do spacerów. Wszystko to sprawia, że nie mamy na nic ochoty. Antidotum na te „dolegliwości”, może być duża dawka słońca, którą o tej porze roku możemy dostać jedynie za granicą.

w Tunezji

Autor: Marcin Grabski
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z ciekawszych pomysłów na jesienne wakacje jest Tunezja. Morze o tej porze jest równie ciepłe jak w sierpniu i wrześniu – najcieplejszych miesiącach w tunezyjskim kalendarzu. Łagodne noce powinniśmy przeznaczyć na wędrówki brzegiem morza lub po tętniących życiem promenadach kurortów. Urozmaiceniem wyjazdu będzie zwiedzanie tradycyjnego targu pełnego wonnych przypraw, ale i tkanin czy owoców.

Od maja do października kąpieli słonecznych zażyjemy także na Majorce, najcieplejszej z wysp archipelagu zachodniej części Morza Śródziemnego. Schyłek tamtejszego lata to wymarzony okres dla obcokrajowców lubiących aktywnie wypoczywać – pod koniec września nie odczujemy męczących upałów, które często utrudniają rowerowe wycieczki czy górskie eskapady. Majorka – – to mekka dla amatorów błogiego lenistwa nad basenem, jak i osób spragnionych zabytków, wycieczek czy niezapomnianych widoków.

Naturalnie powodem dla którego korzystamy z jesiennych wakacji są niższe ceny. Jesienne obniżki i promocje to okazja, by pojechać na wakacje nawet o połowę taniej.

Pamiętaj, że pokrewne artykuły, są bliżej niż myślisz. Kliknij tu, a ukażą Ci się przydatne teksty (http://ekotur.wroclaw.pl/) oraz dzięki temu dowiesz się większą ilość detali na ten temat.

Tym, którzy marzą o odległych zakątkach, nie chcąc jednocześnie wydać fortuny, biura podróży proponują dwa rodzaje tanich wyjazdów: first minute oraz last minute.W pierwszym przypadku, na ofertę należy się zdecydować przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Jednak bardziej opłaca się korzystać z ofert last minute.

Hej, sprawdź to Winiety na bułgarskie autostrady, jeśli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Im później zdecydujemy się na wyjazd, tym większą zniżkę otrzymamy. Na dzień przed urlopem może trafić się nam wycieczka przeceniona nawet o połowę ceny. O kilka procent tańsze są zwykle wycieczki sprzedawane w sieci, ponieważ nie trzeba płacić za pośrednictwo agenta. Dajmy się skusić na dłuższe wakacje, wszak po doładowaniu akumulatorów zima nam nie straszna.

, ,

Related posts

Czemu powinniśmy wybrać się na Dominikanę? Kiedy opłaca się pojechać w tamten rejon?

Zawsze w momencie jak za oknem mamy gorszą pogodę zaczynamy marzyć o wyjazdach do odległych krajów. Najlepiej gdzieś, gdzie jest ciepło, słońce świeci, prócz tego jest morze i plaża. Ma to być dla nas taka odskocznia od cogodzinnej szarości. Sprawdzając oferty biur podróży możemy natknąć na dosyć oryginalny, ale już coraz bardziej popularny kierunek. A może by tak polecieć na Dominikanę? Dominikana leży na wyspie Haiti w basenie Morza Karaibskiego. Jest to kraj prawie siedem razy mniejszy niż Polska, ale zachwycający roślinnością oraz malowniczymi miejscami do plażowania.

Czy warto uczyć się niepopularnych języków obcych?

Po upadku komuny w polskim krajobrazie wiele rzeczy się zmieniło. Największe jednak zmiany zaszły tam, gdzie kiedyś było nieciekawie: w edukacji. W czasie komunizmu były tylko państwowe uczelnie, na które udawali się nieliczni, podobnie było z nauką języków obcych: każdy musiał uczyć się języka rosyjskiego. Dziś na szczęście jest inaczej. Możemy studiować i poznawać języki, które chcemy. Kreuje to sytuacje, iż wielu z nas wybiera takie języki obce, że brzmienie niektórych słów powoduje, że, włos się na głowie jeży…

Podróżujemy coraz częściej, zwłaszcza przez biura podróży. Jak przekonać się czy nasze biuro nie ma kłopotów finansowych?

Coraz większa ilość naszych rodaków podróżuje za granicę. Z tego powodu korzystamy ochoczo z propozycji biur podróży. Szukamy jak najtańszych wycieczek i czasem liczymy na super okazję. Tymczasem, jak udowodniło ostatnich kilka lat, te niekiedy rewelacyjne promocje pogrzebały niejedną firmę. Aktualnie pozostało kilka najmocniejszych firm, jakim bardziej jesteśmy w stanie zaufać. Co jednak trzeba wiedzieć o biurach podróży, jak sprawdzić czy wybrane przez nas biuro jest bezpieczne?

Gdzie możesz spędzić ciekawe wczasy? A może Turcja?

Jeżeli szukasz właśnie jakiegoś ciekawego pomysłu na to, gdzie możesz spędzić fajne wakacje w przyszłym roku, wtedy niewątpliwie dobrze trafiłeś. Zapoznaj się szybko z naszymi pomysłami, a bez wątpienia coś wybierzesz!

Jeśli szukasz doskonałego miejsca do zimowego odpoczynku, Szklarska Poręba z pewnością cię zadowoli

Również zimową porą można świetnie wypocząć oraz spędzić cudowny urlop. Jeżeli jedynie dysponujemy wolnymi dniami, warto obmyślić wyjazd w jakieś piękne miejsce, gdzie skutecznie odzyskamy siły i odseparujemy się od codziennych stresów. Zimowe miesiące to okres wyjątkowy również dla osób, które zagustowały w "białym szaleństwie" i chętnie oddają się dyscyplinom na zaśnieżonym stoku.

Latest posts

Zbieranie monet – od czego rozpocząć?

Zbieranie monet jest niezwykle znanym hobby tak w naszej ojczyźnie, jak i na całym świecie. Kolekcjonowanie może stać się zamiłowaniem, jakie absorbuje zbieraczowi cały wolny czas, lecz może mu również przynosić duże dochody.

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.

Mnogość sprawdzonych pomysłów ratowniczych w sprzedaży

Osoby profesjonalnie ratujące życie innych doskonale znają zasady, jakimi trzeba się kierować. Na rynku jest dostępnych wiele sprzętów oraz akcesoriów, jakie mogą się okazać szczególnie niezbędne w trudnych sytuacjach. Stale dodawane są również unowocześnienia, dlatego został stworzony m.in. specjalistyczny lifestraw. Jest to prototypowe urządzenie przenośne, dzięki któremu można skutecznie odkazić wodę. Został wykonany w kształcie rurki blisko 25 centymetrowej i ma niezbędne filtry. Zabezpieczają przed dostawaniem się bakterii.