Jak obrać najlepsze konto firmowe przy rozpoczynaniu działalności i czy trzeba być mu wiernym przez lata

Przedsiębiorca stawiający pierwsze kroki na drodze do własnego biznesu ma zwykle głowę pełną projektów, jest pełen zapału, pragnie zawojować cały świat i zarobić więcej pieniędzy niż wszyscy bogacze razem wzięci. Jednocześnie też liczy każdą złotówkę.

Czarna skarbonka

Autor: American Advisors Group
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego też ważne jest, by konto, z którego będzie korzystał było jak najtańsze, a najlepiej za darmo. I jak wybrać najlepsze konto firmowe? Powiedzmy sobie szczerze, że sporządzenie uniwersalnego, obiektywnego rankingu kont firmowych nie jest łatwym zadaniem. Dlaczego? Gdy wybieramy konto osobiste, bierzemy pod uwagę tylko nasze aktualne potrzeby i wydatki, ale decydując się na konto firmowe, musimy brać pod uwagę jeszcze jeden składnik – specyfikę branży. To właśnie owa wątpliwość powoduje, że tak trudno jest bezstronnie ocenić wyższość jednego konta firmowego nad drugim.

W zależności od charakteru działalności różne charakterystyki konta firmowego będą dobre. Na przykład jeżeli posiadasz nabywców zagranicznych, to zapewne skoncentrujesz się głównie na opłatach za robienie i odbieranie przelewów w obcej walucie.

Jeśli uważasz, że ten tekst jest godny zainteresowania, sprawdź na portalu (https://cliff-broker.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenia-majatku-firmy-i-utraty-zysku.html) podobne informacje – z pewnością także będą dla Ciebie interesujące.

Gdy często gonią Cię terminy płatności, to funkcjonalność przelewów ekspresowych może się okazać nie do przecenienia. Możliwość zaciągnięcia kredytu odnawialnego może przecież uratować pozycję firmy, gdy będziesz miał chwilowe problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Zdarza się to często, gdy klienci nie opłacają rachunków na czas. Co zatem należy uczynić aby wybrać najlepsze konto firmowe? Planuj, nadawaj priorytety i wybieraj.

Banknoty

Autor: Jiposhy .com
Źródło: http://www.flickr.com

Uwzględniając dziedzinę, w jakiej działasz, należy sporządzić sobie listę pewnych i prawdopodobnych operacji robionych za pośrednictwem konta firmowego. Należy ustalić odpowiednie priorytety, a później postarać się przewidzieć, jakie usługi oferowane przez banki mogą się przydać w przyszłości. Stosowanie karty płatniczej nie jest traktowane jako pierwszeństwo gdy pragniemy wybrać najlepsze konto firmowe. Głównie przedsiębiorcy pragnąc oddzielić sprawy biznesowe od życia osobistego, wpłacają sobie „wypłatę” na konto osobiste i następnie za pośrednictwem owego rachunku dokonują zakupy. W każdorazowym przypadku może być oczywiście inaczej, nie ma jedynego, pozytywnego rozwiązania w owym względzie.

Jakich błędów trzeba unikać?

Pierwszym błędem jest przechowywanie wolnych środków na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych. Badania mówią, że aż 17% Polaków umieszcza nadwyżki finansowe na kontach osobistych, a aż 58% badanych nie inwestuje ich w żaden sposób. ROR-y rzadko kiedy są oprocentowane, a jeśli już, to oferowana stopa procentowa jest naprawdę niska. Ten błąd kosztuje przeciętnego Polaka około 5% posiadanych oszczędności na rok. Dużo, patrzywszy na fakt, że uniknięcie tych strat jest bardzo proste: wystarczy lokować wolne środki na kontach oszczędnościowych lub wysoko oprocentowanych lokatach terminowych.

Drugim częstym błędem jest darzenie wybranego banku zbyt dużym sentymentem. Gdy bank zmienia warunki oferty na gorsze, przeciętny Polak narzeka, ale pozostaje lojalny wobec obranej instytucji finansowej. Kiedy na rynku pojawia się rachunek o korzystniejszych parametrach zmień go, obierając korzystniejszą ofertę. W ten sposób możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w ciągu roku!

W końcu nalezy wybrać konto. Trzeba pamiętać, że wybranie rachunku firmowego nie jest poważnym zobowiązaniem, z którego trudno się wycofać.

Jeżeli sądzisz, że ten artykuł jest godny zainteresowania, to bez wahania kliknij ten link i zobacz udostępniony (http://www.pfnuer.de/pl/prawo-karne/) wpis – on też Cię zainteresuje.

Po wybraniu konta za jakiś czas można sprawdzić, czy w międzyczasie na rynku znalazła się lepsza oferta konta dla firm. Jeżeli taka się pojawi należy z niej skorzystać.

, ,

Related posts

Niełatwy wybór studiów. Czy kosmetologia to studia przyszłościowy?

To oczywiste, że bardzo dużo osób zastanawia się nad podjęciem nauki na kosmetologii, bo widzi tę pracę z przez pryzmat dynamicznie rozwijających się nowych technologii wykorzystywanych do wykonywania substancji poprawiających kondycję skóry, leczących wszelkie schorzenia skórne oraz tworzących nowe receptury kosmetyków pielęgnacyjnych. Ale kosmetolog nie jest wyłącznie osobą pracującą w salonie odnowy biologicznej albo przy badaniu substancji chemicznych. Kosmetolog to bardzo często również osoba łącząca funkcję lekarza, kosmetyczki i psychologa.

Lubimy powiększać własne oszczędności

Jeśli tylko takowe mamy, zabiegamy o to by na nich zarobić jak najwięcej.
Czasy, kiedy nadwyżki chowaliśmy w domu w przysłowiowej skarpecie, dawno już przeminęły.

Jak poradzić sobie w trakcie kryzysu?

Szalejący na całym globie kryzys spędza sen z powiek właścicielom wielu firm. Dzisiejsze czasy nie są dla przedsiębiorców za bardzo łaskawe. Mnóstwo Polaków, troszcząc się o domowy budżet, zdecydowanie tnie wszelkie zbędne wydatki. Nie jest w takiej sytuacji prosto skusić potencjalnego nabywcę nawet najbardziej efektywną promocją. Klienci nie dają się teraz złapać jedynie na spektakularne zniżki cen. Wymagają oni profesjonalnego podejścia. Jeśli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, należy prędko zlecić consulting.

Latest posts

Niełatwy wybór studiów. Czy kosmetologia to studia przyszłościowy?

To oczywiste, że bardzo dużo osób zastanawia się nad podjęciem nauki na kosmetologii, bo widzi tę pracę z przez pryzmat dynamicznie rozwijających się nowych technologii wykorzystywanych do wykonywania substancji poprawiających kondycję skóry, leczących wszelkie schorzenia skórne oraz tworzących nowe receptury kosmetyków pielęgnacyjnych. Ale kosmetolog nie jest wyłącznie osobą pracującą w salonie odnowy biologicznej albo przy badaniu substancji chemicznych. Kosmetolog to bardzo często również osoba łącząca funkcję lekarza, kosmetyczki i psychologa.

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.