Jak obrać najlepsze konto firmowe przy rozpoczynaniu działalności i czy trzeba być mu wiernym przez lata

Przedsiębiorca stawiający pierwsze kroki na drodze do własnego biznesu ma zwykle głowę pełną projektów, jest pełen zapału, pragnie zawojować cały świat i zarobić więcej pieniędzy niż wszyscy bogacze razem wzięci. Jednocześnie też liczy każdą złotówkę.

Czarna skarbonka

Autor: American Advisors Group
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego też ważne jest, by konto, z którego będzie korzystał było jak najtańsze, a najlepiej za darmo. I jak wybrać najlepsze konto firmowe? Powiedzmy sobie szczerze, że sporządzenie uniwersalnego, obiektywnego rankingu kont firmowych nie jest łatwym zadaniem. Dlaczego? Gdy wybieramy konto osobiste, bierzemy pod uwagę tylko nasze aktualne potrzeby i wydatki, ale decydując się na konto firmowe, musimy brać pod uwagę jeszcze jeden składnik – specyfikę branży. To właśnie owa wątpliwość powoduje, że tak trudno jest bezstronnie ocenić wyższość jednego konta firmowego nad drugim.

W zależności od charakteru działalności różne charakterystyki konta firmowego będą dobre. Na przykład jeżeli posiadasz nabywców zagranicznych, to zapewne skoncentrujesz się głównie na opłatach za robienie i odbieranie przelewów w obcej walucie.

Jeśli uważasz, że ten tekst jest godny zainteresowania, sprawdź na portalu (https://cliff-broker.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenia-majatku-firmy-i-utraty-zysku.html) podobne informacje – z pewnością także będą dla Ciebie interesujące.

Gdy często gonią Cię terminy płatności, to funkcjonalność przelewów ekspresowych może się okazać nie do przecenienia. Możliwość zaciągnięcia kredytu odnawialnego może przecież uratować pozycję firmy, gdy będziesz miał chwilowe problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Zdarza się to często, gdy klienci nie opłacają rachunków na czas. Co zatem należy uczynić aby wybrać najlepsze konto firmowe? Planuj, nadawaj priorytety i wybieraj.

Banknoty

Autor: Jiposhy .com
Źródło: http://www.flickr.com

Uwzględniając dziedzinę, w jakiej działasz, należy sporządzić sobie listę pewnych i prawdopodobnych operacji robionych za pośrednictwem konta firmowego. Należy ustalić odpowiednie priorytety, a później postarać się przewidzieć, jakie usługi oferowane przez banki mogą się przydać w przyszłości. Stosowanie karty płatniczej nie jest traktowane jako pierwszeństwo gdy pragniemy wybrać najlepsze konto firmowe. Głównie przedsiębiorcy pragnąc oddzielić sprawy biznesowe od życia osobistego, wpłacają sobie „wypłatę” na konto osobiste i następnie za pośrednictwem owego rachunku dokonują zakupy. W każdorazowym przypadku może być oczywiście inaczej, nie ma jedynego, pozytywnego rozwiązania w owym względzie.

Jakich błędów trzeba unikać?

Pierwszym błędem jest przechowywanie wolnych środków na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych. Badania mówią, że aż 17% Polaków umieszcza nadwyżki finansowe na kontach osobistych, a aż 58% badanych nie inwestuje ich w żaden sposób. ROR-y rzadko kiedy są oprocentowane, a jeśli już, to oferowana stopa procentowa jest naprawdę niska. Ten błąd kosztuje przeciętnego Polaka około 5% posiadanych oszczędności na rok. Dużo, patrzywszy na fakt, że uniknięcie tych strat jest bardzo proste: wystarczy lokować wolne środki na kontach oszczędnościowych lub wysoko oprocentowanych lokatach terminowych.

Drugim częstym błędem jest darzenie wybranego banku zbyt dużym sentymentem. Gdy bank zmienia warunki oferty na gorsze, przeciętny Polak narzeka, ale pozostaje lojalny wobec obranej instytucji finansowej. Kiedy na rynku pojawia się rachunek o korzystniejszych parametrach zmień go, obierając korzystniejszą ofertę. W ten sposób możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w ciągu roku!

W końcu nalezy wybrać konto. Trzeba pamiętać, że wybranie rachunku firmowego nie jest poważnym zobowiązaniem, z którego trudno się wycofać.

Jeżeli sądzisz, że ten artykuł jest godny zainteresowania, to bez wahania kliknij ten link i zobacz udostępniony (http://www.pfnuer.de/pl/prawo-karne/) wpis – on też Cię zainteresuje.

Po wybraniu konta za jakiś czas można sprawdzić, czy w międzyczasie na rynku znalazła się lepsza oferta konta dla firm. Jeżeli taka się pojawi należy z niej skorzystać.

, ,

Related posts

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.

Gdzie wydajnie poszukiwać zatrudnienia?

Szukanie pracy bywa nierzadko niezwykle trudne i czasochłonne. Niejednokrotnie zbyt szybko się poddajemy, a cały proces powoduje złe samopoczucie. Należy pamiętać, że jeżeli o czymś marzymy, naprawdę powinno się do tego dążyć i nie poddać się, kiedy droga do sukcesu nie jest łatwa.

Poszukiwanie pracy w warunkach problematycznego bezrobocia – o czym przede wszystkim należy obecnie pamiętać?

Bezrobocie w Polsce dalej jest bardzo duże. Sporo osób bezskutecznie szuka stosownej posady, która umożliwiłaby zaspokojenie najistotniejszych potrzeb. Niestety, kłopoty ze znalezieniem posady mają z reguły ludzie w młodym wieku, którzy nie posiadają doświadczenia zawodowego bądź osoby starsze, które ze względu na wiek są czasami zwalniani z dotychczasowych stanowisk.

Latest posts

Coraz więcej ludzi ma gabinet w własnym domu – jak go interesująco wyekwipować?

Ludzie aktualnie szukają intrygujących okazji rozwoju oraz budowania kariery zawodowej. Coraz popularniejsze są wolne zawody, które umożliwiają robotę w mieszkaniu i zazwyczaj kojarzą się z większą kreatywnością. Jest to coraz wyraźniej rozpoznawane wśród ludzi początkujących, jacy nie chcą zamykać się w zasadniczo wyznaczonych ramach konkretnej firmy, lecz wyrażać swoją osobowość korzystając z umiejętności, jakie posiadają. Nie sposób ukryć, iż dla wielu jest to szalenie pociągająca forma pracy. Trzeba natomiast pamiętać, że wymaga ona samodyscypliny i dużego zaangażowania, bowiem gdy samemu wybieramy sobie okres funkcjonowania często mamy poważną tendencję do odkładania jej na później. Jest to nieefektywne i z postępem czasu bardzo nas zamęcza.

Zbieranie monet – od czego rozpocząć?

Zbieranie monet jest niezwykle znanym hobby tak w naszej ojczyźnie, jak i na całym świecie. Kolekcjonowanie może stać się zamiłowaniem, jakie absorbuje zbieraczowi cały wolny czas, lecz może mu również przynosić duże dochody.

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.