Jakie są metody, ażeby zaniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej?

Każda z firm próbuje zmniejszać koszty prowadzenia swojej firmy. To obowiązkowe, żeby poradzić sobie na stale ulegającym zmianie rynku.

Niestety niekiedy nie jest to takie łatwe, więc zamiast zarabiać tylko dodajemy środków do interesu. Ostatnio jednakże zmieniło się dość dużo, a to z tego powodu, iż pojawiło się spora ilość pracowników zza wschodniej granicy, najczęściej z Ukrainy.
Pracownicy z Ukrainy są dzisiaj bardzo rozchwytywani, zatrudnia się ich w coraz większej liczbie zawodów. W ostatnim czasie pojawiło się ich w naszym kraju naprawdę dużo, więc każdy pracodawca jest w stanie troszkę zaniżyć koszty prowadzenia interesu. Nie ulega bowiem wątpliwości, że tego rodzaju pracownik kosztuje mniej, zgadza się na niższą stawkę, gdyż dla niego praca w Polsce to duży awans, jaki chce wykorzystać.
pracownik

Autor: efile dotcom
Źródło: http://www.flickr.com

To podobnie jak dla naszych rodaków praca w Anglii, jest trudna i czasami niewdzięczna, lecz może zagwarantować szanse na bardziej udane życie. Każdy wie, jak wygląda sytuacja na Ukrainie i wiadomym jest także, że naszych wschodnich sąsiadów będzie w naszym kraju coraz więcej. Dla dużej liczby właścicieli firm to rewelacyjna wiadomość. Następną szansą dla wielu właścicieli firm jest tzw. leasing pracowników.
umowa

Autor: Gobierno Cholula
Źródło: http://www.flickr.com
Polega to na wykonywaniu przez pracownika pracy u innego pracodawcy przez czas, jaki jest ustalany pomiędzy stronami. To sprawia, że każdy z właścicieli firm może dosyć dużo zaoszczędzić, a pracownik (zobacz umowa o pracę na czas nieokreślony) ponadto zarobić.

Jednocześnie pracownik też jest w stanie się więcej nauczyć, kiedy trafi do firmy, gdzie będą wykonywane trochę inne zadania. To z pewnością ciekawy układ dla obu stron, nie dziwi, iż jest tak często stosowany.

, , , ,

Related posts

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.

Jak poradzić sobie w trakcie kryzysu?

Szalejący na całym globie kryzys spędza sen z powiek właścicielom wielu firm. Dzisiejsze czasy nie są dla przedsiębiorców za bardzo łaskawe. Mnóstwo Polaków, troszcząc się o domowy budżet, zdecydowanie tnie wszelkie zbędne wydatki. Nie jest w takiej sytuacji prosto skusić potencjalnego nabywcę nawet najbardziej efektywną promocją. Klienci nie dają się teraz złapać jedynie na spektakularne zniżki cen. Wymagają oni profesjonalnego podejścia. Jeśli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, należy prędko zlecić consulting.

Lubimy powiększać własne oszczędności

Jeśli tylko takowe mamy, zabiegamy o to by na nich zarobić jak najwięcej.
Czasy, kiedy nadwyżki chowaliśmy w domu w przysłowiowej skarpecie, dawno już przeminęły.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.