Jakim sposobem rozliczyć oraz do kiedy PIT?
czasochłonne, uciążliwe, stresujące – czy rozliczanie PIT musi być właśnie takie? Otóż nie. Ministerstwo Finansów wprowadziło następne ułatwienie: aktualnie deklarację podatkową może sporządzić za nas pracownik urząd podatkowy.
Wystarczy przekazać do stosownego urzędu podatkowego PIT-WZ, zatem podanie o sporządzenie zeznania podatkowego.
W tym wniosku podatnik przekazuje urzędowi dane o korzystaniu z potrąceń od podatku lub dochodu, przykładowo z tytułu ulgi na maluchy, wydatków na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania dochodów. Urząd fiskalny, na podstawie danych z wniosku PIT-WZ oraz posiadanych informacji od chlebodawców lub organów rentowych, sam przygotuje deklarację podatkową.
Chcesz znaleźć pokrewne publikacje, ale wszedłeś w ślepy zaułek? Jeżeli tak, to zalecamy ten artykuł – istotnie opłaca się wziąć go pod lupę.
Blankiety w wersji interaktywnej możesz pobrać z witryny systemu e-Deklaracje.

Źródło: http://www.flickr.com
Do kiedy powinniśmy się rozliczyć? W tym roku podatnicy rozliczający się według skali podatkowej czy też podatku liniowego mają 1 dzień więcej na złożenie zeznania podatkowego. Dzieje się tak stąd, iż standardowy termin (30 kwietnia) w tym roku przypada w niedzielę.
Jeżeli masz zamiar poznać analizowany w tym miejscu temat, to kliknij tu oraz zdobądź cenne info również w podobnym serwisie.
Który blankiet będzie nam pomocny? Zeznanie za działalność gospodarczą – zeznanie PIT-36.
Rozliczenia z urzędem fiskalnym możemy dokonać: W formie tradycyjnej papierowej w urzędzie skarbowym. Z tego rozwiązania skorzystają w szczególności tradycjonaliści a także starsze osoby. Listem poleconym wysyłając blankiet w jednostce Poczty Polskiej bądź z pomocą tak zwanego urzędomatu, a więc specjalnego przyrządu do przyjmowania dokumentów podatkowych.
Składając zeznanie PIT z pomocą owego urządzenia powinno się podać swój PESEL czy też NIP, określić jaką deklarację składamy, wsadzić do podajnika wypełniony formularz, a później odebrać potwierdzenie.