Ile wynosi podatek od wynajmu mieszkania oraz kto musi go uiścić?

Dzierżawa mieszkania zdoła być bajeczną formą dochodu, wskutek tego sporo ludzi posiadających wolne mieszkanie własnościowe decyduje się na jego najem. Ceny za najem mieszkania są przeróżne, chociaż właściciele zdołają zarobić od 1000 złotych w górę w zależności od rodzaju, wielkości czy też wyglądu mieszkania. Chociaż musimy pamiętać o tym, że od wszelkiego przyjmowanego przez nas dochodu należy odprowadzić podatek, również od zysków zdobywanych z najmu mieszkania.

dowiedz się więcej

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Osoba, jaka wynajmuje mieszkanie może zdecydować się na jedną z dwóch odmian opodatkowania pieniędzy z najmu. Pierwszą z nich jest skala podatkowa – 18 bądź 23 procent, a drugą ryczałt od uzyskiwanych przychodów, jaki wynosi 8,5 procenta. Należałoby zastanowić się nad tym, która opcja jest dla właściciela bardziej zyskowna – Dam Dom.

Oczywiście zależy to od konkretnych osobnych przypadków i od tego jakie koszta płaci właściciel a które mieszkańcy. Jeżeli na przykład za wynajem mieszkania podatki właściciel nie ponosi żadnych sumptów – wszystko płacone jest przez lokatorów, a sam posiadacz zyskuje rocznie 24 tysiące za najem (po 2 tysiące miesięcznie) to w takiej sytuacji z pewnością o wiele bardziej opłacalne będzie wybranie ryczałtu, który wyniesie 2040 złotych w ciągu roku (170 złotych w skali miesiąca), zaś nie podatku na zasadach ogólnych, gdyż w tej sytuacji kwota ta będzie bez wątpliwości o wiele większa i wyniesie 4320 złotych rocznie (360 złotych miesięcznie).

Mieszkanie

Autor: Ben Heinrich
Źródło: http://www.flickr.com
Jak więc widać najem mieszkania może być rzeczą lekko skomplikowaną.

Serdecznie zalecamy te informacje (https://mariuszboruch.pl/uslugi/prawo-sanitarne-i-weterynaryjne/) do poczytania. Znajduje się tu wiele przydatnych porad, które warto wykorzystać w swoim życiu.

Rozliczenie się z przyjmowanych dochodów jest sprawą konieczną i niewątpliwie nie można tego pominąć, ponieważ nie zgłoszenie dochodów od wynajmowania mieszkania zdoła spowodować znaczne sankcje karne w wysokości grzywny.

Jednakże jeśli jako posiadacz nie chcesz być na wynajmie mieszkania stratny musisz nadzwyczaj dobrze zastanowić się nad tym, jaka forma opodatkowania będzie dla Ciebie najmocniej wartościowa.

, , ,

Related posts

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.

Gdzie wydajnie poszukiwać zatrudnienia?

Szukanie pracy bywa nierzadko niezwykle trudne i czasochłonne. Niejednokrotnie zbyt szybko się poddajemy, a cały proces powoduje złe samopoczucie. Należy pamiętać, że jeżeli o czymś marzymy, naprawdę powinno się do tego dążyć i nie poddać się, kiedy droga do sukcesu nie jest łatwa.

Poszukiwanie pracy w warunkach problematycznego bezrobocia – o czym przede wszystkim należy obecnie pamiętać?

Bezrobocie w Polsce dalej jest bardzo duże. Sporo osób bezskutecznie szuka stosownej posady, która umożliwiłaby zaspokojenie najistotniejszych potrzeb. Niestety, kłopoty ze znalezieniem posady mają z reguły ludzie w młodym wieku, którzy nie posiadają doświadczenia zawodowego bądź osoby starsze, które ze względu na wiek są czasami zwalniani z dotychczasowych stanowisk.

Latest posts

Zbieranie monet – od czego rozpocząć?

Zbieranie monet jest niezwykle znanym hobby tak w naszej ojczyźnie, jak i na całym świecie. Kolekcjonowanie może stać się zamiłowaniem, jakie absorbuje zbieraczowi cały wolny czas, lecz może mu również przynosić duże dochody.

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.

Mnogość sprawdzonych pomysłów ratowniczych w sprzedaży

Osoby profesjonalnie ratujące życie innych doskonale znają zasady, jakimi trzeba się kierować. Na rynku jest dostępnych wiele sprzętów oraz akcesoriów, jakie mogą się okazać szczególnie niezbędne w trudnych sytuacjach. Stale dodawane są również unowocześnienia, dlatego został stworzony m.in. specjalistyczny lifestraw. Jest to prototypowe urządzenie przenośne, dzięki któremu można skutecznie odkazić wodę. Został wykonany w kształcie rurki blisko 25 centymetrowej i ma niezbędne filtry. Zabezpieczają przed dostawaniem się bakterii.