Rozliczenia PIT, przez internet czy tradycyjnie?

dokumenty PIT są ciężkim obowiązkiem, lecz obecnie każdy uzyskujący dochody ma możliwość rozliczenia się z „fiskusem” poprzez Internet. Szybko, prosto, a dodatkowo – bezpiecznie.

Jeśli jednak ktoś wciąż nie spróbował rozliczenia się online – powinien to jak najszybciej wykonać.
pole uprawne

Autor: apathy_girl
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z e-deklaracji, którą można uzupełnić poprzez aplikację internetową jest PIT 36. Tyczy się on podatników, którzy uzyskiwali dochód za pomocą działalności gospodarczej – pozarolniczej opodatkowanej na tak zwanych zasadach ogólnych. Skala tegoż podatku wynosi od 18 do 32%. Obejmuje również obywateli, którzy nawet niedużą część dochodów uzyskali bez pośrednictwa płatników. Jeśli ktoś z kolei posiada dwie różniące się działalności – drugą o charakterze, to poza deklaracją PIT 36, podatnik musi również wypełnić PIT 28. Z PIT-u 36 skorzystają także osoby mające kredyt podatkowy, jak też prowadzące najem, poddzierżawę czy też zarabiający poza granicą Polski. Ci ostatni jednak nie mają przymusu odprowadzenia podatku w Polsce.

Czy takie problemy Cię absorbują? Ochoczo więc kliknij ten link – ta użyteczna oferta zapewne też bardzo Cię zainteresuje.

Z PIT-u 36 mogą skorzystać również osoby będące w związku małżeńskim.

PIT online 2016 to jedna z łatwiejszych czynności, które każdy pełnoprawny i dojrzały obywatel Polski musiał wykonać przeczytaj więcej na . Osoby uzyskujące przychody w 2015 roku musiały na początku trwającego rozliczyć się z fiskusem, lecz nie było to łatwe. Co roku w urzędach spotyka się duże kolejki. Co roku jednak są one coraz mniejsze, bowiem podatnicy wybierają rozliczenie z państwem przez Internet.

Dzięki wszechobecnej sieci, każdy może rozliczyć własne przychody przez odpowiednie programy. PIT online 2016 w minionym okresie podatkowym było jedną z prostszych zadań dla każdego Polaka.

, , , ,

Related posts

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.

Jak poradzić sobie w trakcie kryzysu?

Szalejący na całym globie kryzys spędza sen z powiek właścicielom wielu firm. Dzisiejsze czasy nie są dla przedsiębiorców za bardzo łaskawe. Mnóstwo Polaków, troszcząc się o domowy budżet, zdecydowanie tnie wszelkie zbędne wydatki. Nie jest w takiej sytuacji prosto skusić potencjalnego nabywcę nawet najbardziej efektywną promocją. Klienci nie dają się teraz złapać jedynie na spektakularne zniżki cen. Wymagają oni profesjonalnego podejścia. Jeśli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, należy prędko zlecić consulting.

Lubimy powiększać własne oszczędności

Jeśli tylko takowe mamy, zabiegamy o to by na nich zarobić jak najwięcej.
Czasy, kiedy nadwyżki chowaliśmy w domu w przysłowiowej skarpecie, dawno już przeminęły.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.