Rozliczenia PIT, przez internet czy tradycyjnie?

dokumenty PIT są ciężkim obowiązkiem, lecz obecnie każdy uzyskujący dochody ma możliwość rozliczenia się z „fiskusem” poprzez Internet. Szybko, prosto, a dodatkowo – bezpiecznie.

Jeśli jednak ktoś wciąż nie spróbował rozliczenia się online – powinien to jak najszybciej wykonać.
pole uprawne

Autor: apathy_girl
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z e-deklaracji, którą można uzupełnić poprzez aplikację internetową jest PIT 36. Tyczy się on podatników, którzy uzyskiwali dochód za pomocą działalności gospodarczej – pozarolniczej opodatkowanej na tak zwanych zasadach ogólnych. Skala tegoż podatku wynosi od 18 do 32%. Obejmuje również obywateli, którzy nawet niedużą część dochodów uzyskali bez pośrednictwa płatników. Jeśli ktoś z kolei posiada dwie różniące się działalności – drugą o charakterze, to poza deklaracją PIT 36, podatnik musi również wypełnić PIT 28. Z PIT-u 36 skorzystają także osoby mające kredyt podatkowy, jak też prowadzące najem, poddzierżawę czy też zarabiający poza granicą Polski. Ci ostatni jednak nie mają przymusu odprowadzenia podatku w Polsce.

Czy takie problemy Cię absorbują? Ochoczo więc kliknij ten link – ta użyteczna oferta zapewne też bardzo Cię zainteresuje.

Z PIT-u 36 mogą skorzystać również osoby będące w związku małżeńskim.

PIT online 2016 to jedna z łatwiejszych czynności, które każdy pełnoprawny i dojrzały obywatel Polski musiał wykonać przeczytaj więcej na . Osoby uzyskujące przychody w 2015 roku musiały na początku trwającego rozliczyć się z fiskusem, lecz nie było to łatwe. Co roku w urzędach spotyka się duże kolejki. Co roku jednak są one coraz mniejsze, bowiem podatnicy wybierają rozliczenie z państwem przez Internet.

Dzięki wszechobecnej sieci, każdy może rozliczyć własne przychody przez odpowiednie programy. PIT online 2016 w minionym okresie podatkowym było jedną z prostszych zadań dla każdego Polaka.

, , , ,

Related posts

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.

Gdzie wydajnie poszukiwać zatrudnienia?

Szukanie pracy bywa nierzadko niezwykle trudne i czasochłonne. Niejednokrotnie zbyt szybko się poddajemy, a cały proces powoduje złe samopoczucie. Należy pamiętać, że jeżeli o czymś marzymy, naprawdę powinno się do tego dążyć i nie poddać się, kiedy droga do sukcesu nie jest łatwa.

Poszukiwanie pracy w warunkach problematycznego bezrobocia – o czym przede wszystkim należy obecnie pamiętać?

Bezrobocie w Polsce dalej jest bardzo duże. Sporo osób bezskutecznie szuka stosownej posady, która umożliwiłaby zaspokojenie najistotniejszych potrzeb. Niestety, kłopoty ze znalezieniem posady mają z reguły ludzie w młodym wieku, którzy nie posiadają doświadczenia zawodowego bądź osoby starsze, które ze względu na wiek są czasami zwalniani z dotychczasowych stanowisk.

Latest posts

Zbieranie monet – od czego rozpocząć?

Zbieranie monet jest niezwykle znanym hobby tak w naszej ojczyźnie, jak i na całym świecie. Kolekcjonowanie może stać się zamiłowaniem, jakie absorbuje zbieraczowi cały wolny czas, lecz może mu również przynosić duże dochody.

Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

Wszyscy wiemy od dawna, że reklama jest dźwignią handlu. Z każdej strony atakują nas wszechobecne reklamy. W tv zwięzłe spoty, w prasie wszelakie graficzne alternatywy a na uliczkach np. broszury.

Mnogość sprawdzonych pomysłów ratowniczych w sprzedaży

Osoby profesjonalnie ratujące życie innych doskonale znają zasady, jakimi trzeba się kierować. Na rynku jest dostępnych wiele sprzętów oraz akcesoriów, jakie mogą się okazać szczególnie niezbędne w trudnych sytuacjach. Stale dodawane są również unowocześnienia, dlatego został stworzony m.in. specjalistyczny lifestraw. Jest to prototypowe urządzenie przenośne, dzięki któremu można skutecznie odkazić wodę. Został wykonany w kształcie rurki blisko 25 centymetrowej i ma niezbędne filtry. Zabezpieczają przed dostawaniem się bakterii.