Jak się rozwija turystyka w krajach południowej Azji, czym odwiedzających będzie kusić mniej znana Kambodża.

Południowa Azja od wielu lat kusi turystów swoją egzotyką i wspaniałą przyrodą a kraje takie jak Wietnam albo Tajlandia co roku odwiedzane są przez setki tysięcy urlopowiczów. Wolno dołącza do tego grona Kambodża, która zaczyna się otrząsać z ogromnych zniszczeń wojennych.

Kambodża - wycieczka
Tragedie, które w minionym okresie czasu miały miejsce w tym miejscu spowodowały jego ogromne zniszczenie, lecz jednak mieszkańcy powoli wracający do normalności charakteryzują się życzliwością i przyjaźnią. Również władze dostrzegają ogromny potencjał turystyki, wiedzą jak dużo dać to może ich krajowi, i można zauważyć że kraj ten coraz bardziej zaczyna się otwierać na turystów. Rzecz jasna Kambodża nie ma tak rozwiniętej turystycznej bazy jak sąsiednie kraje. Nadal jest krajem mało zmienionym przez zagranicznych turystów i ich pieniądze, nadal można w niej zobaczyć prawdziwe oblicze Azji. Turyści muszą się także liczyć z tym, że jakość hoteli znacznie będzie odbiegał od ogólnie znanych standardów, niekiedy też mogą być nagabywani przez żebraków, sprzedawców i różnych naciągaczy.

W powodu tego wszystkiego wycieczka do Kambodży nie będzie najlepszym pomysłem dla ludzi, którzy poszukują luksusu i rozrywki. Będzie to raczej wyjazd dla kogoś, kto lubi poznawać nieznane kraje, ich mieszkańców i zwyczaje. W Kambodży jest bardzo dużo ciekawych miejsc do zwiedzania, lecz nie dojedzie się do nich wygodną taksówką – często korzystać trzeba z lokalnego transportu albo nawet na piechotę pokonywać długie trasy.

Jednym z najciekawszych miejsc tego regionu niewątpliwie jest Angkor, dawna stolica Imperium Khmerów.

Chcesz przeczytać nowe ciekawe artykuły? Zachęcamy więc na stronę twórcy (http://www.primaveraspa.pl/primapark/park-wodny/sauny/). Tam oczekują na Ciebie dokładne szczegóły.

Jest to najbardziej rozbudowany kompleks świątynny na świecie, i co roku bardzo duża liczba turystów przyjeżdża go zobaczyć. Popularne się stają także nieduże kurorty nad morzem, powoli zaczynają nabierać typowego turystycznego klimatu. Rosnąca liczba turystów chętnie zaczyna odkrywać uroki tego wspaniałego kraju – wakacje Kambodża są oferowane obecnie przez większość biur podróży, a trzy tygodnie które się tam spędzi z pewnością na długo zapadną w pamięci (sprawdź:Kambodża – wakacje).

Kambodża – wakacje

, , ,

Related posts

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Busy do Niemiec Dolny Śląsk przedstawia w opłacalnych cenach

Busy do Niemiec Dolny Śląsk ma dość przystępne

Kiedy udajemy się w wycieczkę za granicę, zastanawiamy się nad środkiem przewozu. Mamy szansę zajechać sami, ale wtenczas przybędziemy do celu zmęczeni wielogodzinnym siedzeniem za kierownicą, a pociągiem nie zawsze dojedziemy w pobliże wyznaczonego przez nas celu.

Najlepsze pomysły na ciekawe wykorzystanie wakacyjnego okresu, zalety wyjazdów na obozy konne.

Wakacyjne miesiące to dla młodzieży i dzieci czas beztroskiej zabawy i odpoczynku. Przez dwa wolne miesiące można zrobić rzeczywiście dużo ciekawych rzeczy, jeśli się tylko będzie miało na to ochotę. Niestety w dalszym ciągu spotyka się młodych ludzi, którzy wszystkie wolne chwile będą spędzać na grach komputerowych, a przecież tyloma rzeczami można się zająć.

Czy w Ustronie Morskie noclegi blisko morza odnajdziemy?

Należy znaleźć właściwe miejsce na odpoczynek
Jeśli chcemy mieć świadomość, że nasz urlopowy wyjazd zezwoli nam się właściwie zrelaksować, to powinniśmy wpierw się zastanowić, w jakie miejsce chcemy się udać oraz gdzie rzeczywiście chcemy posiadać zarezerwowany nocleg. Jeśli udajemy się nad morze, to powinniśmy pomyśleć, czy zależy nam na noclegu gdzieś w centrum miejscowości, czy może pragniemy odnaleźć się jak najbliżej morza.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.