Zaliczka na podatek od wynajęcia, rozliczanie podatku za wynajmowanie

Kiedy chcielibyśmy od kogoś zacząć wynajmować mieszkanie często nie mamy bladego pojęcia na temat wynajmowania lokalu mieszkalnego. Jednak to nie my musimy być oświeceni w tej kwestii, o wiele więcej powinna wiedzieć osoba, która postanowiła owe mieszkanie nam wynająć. Jest coś takiego jak zaliczka na podatek od najmu.

Jest ona konieczna do uiszczenia w Urzędzie Skarbowym, kiedy mamy przychody właśnie z najmu nieruchomości (zobacz więcej na polecanej stronie). Podatnik ma dwie opcje może postawić na ryczałt lub pomyśleć o podatku dochodowym.

Wnętrze mieszkania

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com

Po podjęciu decyzji powinien ją zgłosić w Skarbówce.

Zainteresował Cię wpis artykuł? To przejdź do oferty okna rehau wrocław, aby zaznajomić się z dodatkowymi informacjami na ten temat, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jeżeli mamy zamiar wynająć mieszkanie i nie całkiem ogarniamy cały system prawny w tej kwestii to wizyta w Urzędzie Skarbowym pomoże nam wszystko pojąć. Tam zostaniemy poinformowani, do czego będziemy zobowiązani, jeżeli zdecydujemy się na taki krok. Można też iść do prawnika, albo spytać kogoś znajomego, kto też wynajmuje mieszkanie. Choć tu możemy zostać zaskoczeni, bo niestety wciąż istnieje wynajmowanie komuś mieszkania ot tak, bez formalności, co jest niezgodne z prawem.

Wynajęcie mieszkania wiąże się z formalnościamiWszyscy pracujący zdają sobie sprawę, że nadchodzi taki czas w roku, w którym należy udać się do Urzędu Skarbowego. Opcji jest parę, bo możemy samemu się rozliczyć, można również skorzystać z pomocy urzędnika we wspomnianym Urzędzie Skarbowym, można też pójść do księgowego albo pomyśleć o rozliczeniu przez Internet. Jeżeli już parę razy z rzędu rozliczaliśmy się to następy raz już nie będzie nas zaskakiwał.

Ten aktualny artykuł (https://www.alternatywa.info.pl/cennik/) wydaje się być naprawdę niezwykle interesujący! Kliknij w zaznaczony link i zweryfikuj to sam. Każdy komentarz będzie dla nas ważny.

Ale jeśli jest tak, że pierwszy raz dochodzi do tego wszystkiego rozliczenie podatku za najem wtedy możemy mieć kłopot, bo niby skąd będziemy wiedzieć, który konkretnie Pit wypełnić

Salon w mieszkaniu

Źródło: www.morguefile.com

Tak samo jak w sytuacji, kiedy miewało się problem ze zwykłym PIT-em można pójść do Urzędu Skarbowego i tam otrzymać niezbędne informacje lub znaleźć księgową, która jak wiadomo za opłatą wszystkim się zajmie. Jest to idealna opcja, bo przy takim wyborze zyskujemy pewność, że nie będzie trzeba robić jakiś korekt do swojego rozliczenia. Reasumując pamiętajmy, że jeśli przyjmujemy środki za wynajmowanie mieszkania to musimy się z tego rozliczyć. To nie jest tak, że można tego nie zgłaszać, bo jeżeli taka sytuacja nie zostanie zgłoszona, to później możemy zapłacić naprawdę bardzo dużą karę.

, , , ,

Related posts

Lubimy powiększać własne oszczędności

Jeśli tylko takowe mamy, zabiegamy o to by na nich zarobić jak najwięcej.
Czasy, kiedy nadwyżki chowaliśmy w domu w przysłowiowej skarpecie, dawno już przeminęły.

Jak poradzić sobie w trakcie kryzysu?

Szalejący na całym globie kryzys spędza sen z powiek właścicielom wielu firm. Dzisiejsze czasy nie są dla przedsiębiorców za bardzo łaskawe. Mnóstwo Polaków, troszcząc się o domowy budżet, zdecydowanie tnie wszelkie zbędne wydatki. Nie jest w takiej sytuacji prosto skusić potencjalnego nabywcę nawet najbardziej efektywną promocją. Klienci nie dają się teraz złapać jedynie na spektakularne zniżki cen. Wymagają oni profesjonalnego podejścia. Jeśli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, należy prędko zlecić consulting.

Latest posts

Jakie prezenty polecamy dla matek z córkami?

Każdy z nas uwielbia robić zakupy online. Internet daje wiele możliwości zakupowych. W tej notce zostaną zaprezentowane pomysły na zakupy internetowe dla kobiet i ich córek. Dla każdej kobiety kuchnia jest ostoją - znakomitym miejsce zarówno do pracy jak i wypoczynku. Kuchnia musi mieć zatem niepowtarzalną atmosferę. Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale też inspirujące dekoracje ścienne. Pomieszczenie to na pewno uprzyjemnią tapety kuchenne.

Jak pewnie wybrać ofertę wakacyjną. Co podpowiadają fachowcy

Fantastyczne wakacje czekają na tego, kto chce podróżować. W takcie urlopu można zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednakże nim pojedziemy w wymarzoną podróż, watro wnikliwie sprawdzić ofertę biura turystycznego. Wybór biura wcale nie jest prosty, mimo że w branży nie brakuje godnych polecenia propozycji. Najistotniejsze to dokładnie przeczytać umowę, zanim ją zaakceptujemy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by uniknąć trudności podczas urlopu.

Właściwie przygotowane kursy bhp

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, natomiast osób uczestniczących zawsze jest wielu. Nierzadko są one dostępne także online, co jest niezwykle wygodne dla wszystkich uczestników.