Przyjście na świat dziecka to piękny moment i początek dość długiego urlopu wychowawczego

Kilka lat temu obywatelki tego kraju wywalczyły sobie, aby ich urlop wychowawczy trwał 12 miesięcy.
Każda matka powie, że pierwszy rok brzdąca bywa niezwykle ważny.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to czas, kiedy maluszek najbardziej potrzebuje jej ciepła i obecności. I nie chodzi wyłącznie o karmienie oraz przebieranie, ale o budowanie się wyjątkowej więzi, która będzie mogła zaważyć na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama rozmyśla już wyłącznie o swym słoneczku, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) oraz zdrowotne (9%). Ważne jest to, żeby być świadomą tego, że na wysokość pieniędzy, które otrzymamy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, znaczny wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w okresie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego szkraba. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tych wypłat, ale nie powinna być również niższa niż 75% kwoty najmniejszego wynagrodzenia w naszym kraju, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Więc w najgorszym przypadku dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże kwoty, ale mało kto w obecnych czasach zarabia najmniejszą krajową. Poza tym niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeżeli dodać tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że jesteśmy w stanie bez kłopotu dać sobie radę z wydatkami życia codziennego.

Jeżeli nie masz pewności, czy opublikowane na niniejszej witrynie informacje są dość rzetelne, to zobacz źródło, które zostało wykorzystane do stworzenia tego artykułu.

Dziś można również ubiegać się o dodatkowe środki z różnych państwowych programów.

, , ,

Related posts

Latest posts

Idealna promocja dla twej firmy

Bez reklamy żadna firma nie istnieje. Najdoskonalsza reklama to taka, o jakiej dowie się duża grupa potencjalnych odbiorców. Dlatego tak ważne są różnego typu plakaty, billboardy i pozostałe tablice reklamowe.
Promocja zewnętrzna jest skuteczna, jeśli reklamowane produkty lub usługi są uniwersalne.

Pomimo rozmaitych sfer działania firmy Mattel , Maxcom, Maxim i Maxoni bardzo szybko się rozwijają

W dzisiejszych czasach aby rozpocząć swój biznes trzeba wyjątkowo dobrze to przemyśleć. Nietrafiony interes może podupaść, zbankrutować. Przedsiębiorstwa założone z początku XX wieku lub też wcześniej musiały z początku swojej działalności Niezmiernie się starać, żeby się rozwijać, jednak jeśli firma pozostała na rynku dotychczas ,zapewne importuje nie mikre zyski. Firmy takie jak Mattel, Maxcom, Maxim i Maxoni są tegoż przykładem.

W jakiej formie warto oddać deklarację podatkową – sprawdź więcej?

Duża część z nas doskonale wie, że spełnianie corocznego obowiązku, którym jest składanie deklaracji z racji zdobytego przez nas dochodu finansowego niezaliczane jest do rzeczy najprzyjemniejszych. Stajemy w takim przypadku przed ciężkim zadaniem wnikliwego rozpatrzenia osiąganych przez nas źródeł dochodów pod kątem podatkowym. Powinniśmy odnieść uwagę, że w większości wypadków tego rodzaju obowiązek wykonujemy ręcznie, co może w dodatku gmatwać całą sytuację.

Wyposażenie na zimowym wypoczynku

Od dziecka jesteśmy przekonywani, że ruch to zdrowie. I zdecydowanie należy się z tym zgodzić. Zimą, gdy dni są krótkie, a wieczory ciągną się w nieskończoność, dobrze jest zrobić sobie zimowe ferie. Oczywiście w ruchu i z należycie spakowaną torbą podróżną. W kwestii stroju, najbezpieczniej będzie postawić na wygodę i ciepło. Najważniejsze to nie zapomnieć o ciepłych skarpetach. Istotne jest również bezszwowe wykonanie bielizny, która pozwala uniknąć dokuczliwych otarć czy podrażnień.

Czy w Ustronie Morskie noclegi blisko morza odnajdziemy?

Trzeba znaleźć dobre miejsce na odpoczynek
Gdy pragniemy posiadać pewność, że nasz wakacyjny wyjazd zezwoli nam się właściwie odprężyć, to powinniśmy wpierw się zastanowić, w jakie miejsce pragniemy się wybrać oraz gdzie dokładnie chcemy mieć zarezerwowany nocleg. Jeśli wybieramy się nad morze, to musimy przemyśleć, czy zależy nam na noclegu gdzieś w centrum miasta, czy być może chcemy znaleźć się jak najbliżej morza.