Czym dla księgowego jest przychód oraz kiedy należy opłacać podatek dochodowy?

Osoby, które nie mają za wiele wspólnego z księgowością, mają często problem z odróżnieniem dwóch z pozoru tylko podobnych określeń. Krótko mówiąc dochodem jest przychód pomniejszony o koszt jego uzyskania.

przychody

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Dla każdego księgowego i chociażby przedsiębiorcy, przychody znaczą łączne wpływy z odsprzedaży towarów lub usług. Jednak aby ten dochód uzyskać, każdy przedsiębiorca musiał wcześniej zainwestować pewne środki, choćby do wyprodukowania towarów, ich promocji czy też magazynowania. Tego typu wydatki określane są jako koszty uzyskania przychodu. Trzeba mieć w pamięci, że prawidłowe rozróżnienie tego, co stanowi przychód w konkretnej spółce i to, w którym momencie on powstaje, jest wyjątkowo ważne do poprawnego funkcjonowania rejestru i rozrachunków z Urzędem Skarbowym. Może mieć to olbrzymie znaczenie w kontekście podatku od dochodów. Z tego też powodu biznesmeni, którzy nie znają reguł poprawnego rozliczania się ze swoich przychodów, zdecydowanie powinni zatrudnić do pomocy dobre biuro (wirtualne biuro Poznań) księgowe.
W przypadku firmy przyjmuje się, że zysk powstaje w momencie wykonania świadczenia czy też wydania towaru. W rzeczywistości jednak przedsiębiorcy często otrzymują zapłatę z pewnym opóźnieniem i otrzymują również świadczenia o nieco innym charakterze. Czasem również dostają zapłatę z wyprzedzeniem.

Niezależnie od tego US oczekuje, żeby wszystkie przychody zostały obciążone podatkiem od dochodów za dany okres czasu (miesiąc czy też kwartał). Art. 14 ustawy o PIT mówi, że przychodem z posiadanej firmy są jakiekolwiek kwoty należne, nawet jeśli dany przedsiębiorca jeszcze ich nie otrzymał.

, ,

Related posts

Latest posts

Idealna promocja dla twej firmy

Bez reklamy żadna firma nie istnieje. Najdoskonalsza reklama to taka, o jakiej dowie się duża grupa potencjalnych odbiorców. Dlatego tak ważne są różnego typu plakaty, billboardy i pozostałe tablice reklamowe.
Promocja zewnętrzna jest skuteczna, jeśli reklamowane produkty lub usługi są uniwersalne.

Pomimo rozmaitych sfer działania firmy Mattel , Maxcom, Maxim i Maxoni bardzo szybko się rozwijają

W dzisiejszych czasach aby rozpocząć swój biznes trzeba wyjątkowo dobrze to przemyśleć. Nietrafiony interes może podupaść, zbankrutować. Przedsiębiorstwa założone z początku XX wieku lub też wcześniej musiały z początku swojej działalności Niezmiernie się starać, żeby się rozwijać, jednak jeśli firma pozostała na rynku dotychczas ,zapewne importuje nie mikre zyski. Firmy takie jak Mattel, Maxcom, Maxim i Maxoni są tegoż przykładem.

W jakiej formie warto oddać deklarację podatkową – sprawdź więcej?

Duża część z nas doskonale wie, że spełnianie corocznego obowiązku, którym jest składanie deklaracji z racji zdobytego przez nas dochodu finansowego niezaliczane jest do rzeczy najprzyjemniejszych. Stajemy w takim przypadku przed ciężkim zadaniem wnikliwego rozpatrzenia osiąganych przez nas źródeł dochodów pod kątem podatkowym. Powinniśmy odnieść uwagę, że w większości wypadków tego rodzaju obowiązek wykonujemy ręcznie, co może w dodatku gmatwać całą sytuację.

Wyposażenie na zimowym wypoczynku

Od dziecka jesteśmy przekonywani, że ruch to zdrowie. I zdecydowanie należy się z tym zgodzić. Zimą, gdy dni są krótkie, a wieczory ciągną się w nieskończoność, dobrze jest zrobić sobie zimowe ferie. Oczywiście w ruchu i z należycie spakowaną torbą podróżną. W kwestii stroju, najbezpieczniej będzie postawić na wygodę i ciepło. Najważniejsze to nie zapomnieć o ciepłych skarpetach. Istotne jest również bezszwowe wykonanie bielizny, która pozwala uniknąć dokuczliwych otarć czy podrażnień.

Czy w Ustronie Morskie noclegi blisko morza odnajdziemy?

Trzeba znaleźć dobre miejsce na odpoczynek
Gdy pragniemy posiadać pewność, że nasz wakacyjny wyjazd zezwoli nam się właściwie odprężyć, to powinniśmy wpierw się zastanowić, w jakie miejsce pragniemy się wybrać oraz gdzie dokładnie chcemy mieć zarezerwowany nocleg. Jeśli wybieramy się nad morze, to musimy przemyśleć, czy zależy nam na noclegu gdzieś w centrum miasta, czy być może chcemy znaleźć się jak najbliżej morza.