W jaki sposób prowadzić firmę w Niemczech?

Podatki, wysokie składki ZUS, ciągłe borykanie się z urzędniczymi patologiami. To wszystko powoduje, że operatywni rodacy czują się odstraszani od zakładania swych przedsiębiorstw.

Absolwenci, studia

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie działalności w jednym z unijnych krajów, naturalnie bez opuszczania Polski.

Nie ma co czekać – jeżeli ten artykuł Cię zaciekawił, kliknij ponadto tutaj i sprawdź również podobne oficjalne źródło!

A czy taka emigracja podatkowa miałaby sens u naszych zachodnich sąsiadów? Polacy mogą zakładać działalność w Niemczech na takich samych prawach co Niemcy już od maja 2011 roku. Nie musimy być zameldowani w Niemczech, by założyć spółkę GbR bądź jednoosobową działalność gospodarczą – Gewerbe. Wystarczy, iż nasza firma będzie miała swoją siedzibę w Niemczech. Uruchomienie „wirtualnego biura” w Niemczech nie stanowi problemu, dlatego że trudni się tym mnóstwo przedsiębiorstw.

umowa

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Uruchomienie działalności na terenie Niemiec wiąże się z mniejszymi obowiązkami, głównie w kwestii składek na ubezpieczenie społeczne. Nie istnieje obowiązek ich opłacania. Niemiecką emeryturę możesz uzyskać wówczas, kiedy jest się zaangażowanym o umowę o pracę. Z kolei każdy biznesmen prowadzący działalność jednoosobową musi opłacać składkę ubezpieczenia zdrowotnego, które jest o wiele większe niż w naszej ojczyźnie. Jest zależne od wysokości pozyskiwanych przychodów i wynosi około 300-350 euro co miesiąc przy przeciętnych zarobkach. Otwarcie najprostszej formy działalności gospodarczej, czyli Gewerbe, powinno zająć nie więcej niż kilka godzin.

Rejestrujemy się w odpowiednim urzędzie, który wydaje nam zaświadczenie o prowadzeniu firmy. Koszt zarejestrowania przedsiębiorstwa wynosi 30-60 euro a także jest zależny od uzgodnień landu. Później zostaje nam udać się do urzędu podatkowego w celu otrzymania numeru podatkowego.

, , ,

Related posts

Oferta na billboardzie|Cechy całościowego billboardu

Na powodzenie każdego przedsięwzięcia, oprócz solennego realizowania przewidzianego planu biznesowego, ogromny wpływ ma efektywnie przeprowadzona kampania reklamowa.
Nie od dziś wiemy, że dobra reklama jest dźwignią handlu, zaś rozpoznawalność marki proponującej konkretną usługę lub asortyment produktów jest tak samo ważna (a być może nawet ważniejsza), jak przyszykowana przez nią oferta.

Osiągnąłeś dochód? Pamiętaj o rozliczeniu się z Urzędem Skarbowym – poznajswoje obowiązki podatkowe

W każdym państwie – także w Polsce – obowiązuje precyzyjnie ustalone prawo podatkowe. Nakłada ono na osoby zatrudnione legalnie i osiągające tym samym dochód obowiązek rozliczenia się z fiskusem. Zaniechanie tego obowiązku zawsze związane jest z ryzykiem poważnych kłopotów. Wiele osób zastanawia się jak wypełnić PIT. Tymczasem wystarczy ściągnąć program z Internetu.

Trend na korzystanie z firm outsourcingowych nieustannie przybiera na sile.

Jedną z takich gałęzi, w jakiej działają zewnętrzne firmy, jest sprzątanie i troszczenie się o czystość w biurach. Tak więc istnieją specjalne zespoły, które trudnią się właśnie porządkowaniem i dbaniem o czystość gabinetów. Nie tylko do takich rzeczy mają profesjonalną ekipę, ale w pierwszej kolejności używają zawodowych sprzętów.

Latest posts

Oferta na billboardzie|Cechy całościowego billboardu

Na powodzenie każdego przedsięwzięcia, oprócz solennego realizowania przewidzianego planu biznesowego, ogromny wpływ ma efektywnie przeprowadzona kampania reklamowa.
Nie od dziś wiemy, że dobra reklama jest dźwignią handlu, zaś rozpoznawalność marki proponującej konkretną usługę lub asortyment produktów jest tak samo ważna (a być może nawet ważniejsza), jak przyszykowana przez nią oferta.

Z jakiego powodu Karkonosze są obecnie tak popularnym miejscem wypoczynku, jak się przedstawia baza noclegów w tym rejonie.

Karkonosze to jeden z piękniejszych rejonów naszego kraju, a z powodu ilości rozrywek i atrakcji turystycznych również niezwykle często odwiedzany przez gości. I to tak naprawdę przez wszystkie miesiące, bo praktycznie każda z pór roku może coś ciekawego tam zaproponować. Między wiosną a jesienią niezwykle popularne są wędrówki po górach i zwiedzanie okolicznych miejsc, z jakich sporo jest znanych nie tylko w naszym kraju ale również poza granicami.

Hotel Legnica świetnie pasuje na przygotowywanie sporych imprez

Wybierając się w podróż poszukujemy jak najlepszego noclegu, który jednocześnie będzie w przystępnej cenie. Przez to przeglądamy sieć pod kątem bazy noclegowej w danym miejscu, tak żeby posiadać szansę sprawdzenia ofert i wzięcia tego, co będzie dla nas właściwe. Wpisując w internecie hotel Legnica, wejdziemy do miejsca, które prezentuje się niesamowicie wytwornie, gustownie, posiada w swoim menu przeróżne potrawy przez co każdy znajdzie coś dla siebie, a na dodatek oferuje nam pokoje w różnych wielkościach, więc spokojnie będziemy mieli szansę się tam zameldować większą grupą.

Wielka i ogromnie interesująca oferta sal konferencyjnych w Poznaniu

Poznań jest dość wielkim miastem, które ma okazałą ofertę jeżeli chodzi o rozmaite sale konferencyjne. W związku z tym jeśli chcesz przeprowadzić konferencję w Poznaniu to nie musisz się niepokoić o znalezienie właściwej sali konferencyjnej, gdyż z pewnością nie będziesz mieć z tym żadnych większych kłopotów.

Jakiego rodzaju istnieją formy pracy poza granicami Polski?

Propozycje odnoszące się do atrakcyjnej pracy poza granicami Polski nadal cechują się znacznie wyższymi zarobkami niż te, które są uzyskiwane tu. Stąd i ilość mieszkańców naszego kraju, którzy wybierają wyjazd także nie zmniejsza się.
Istnieje wiele sposobów na uzyskanie takiej postaci pracy.