Tag: formularz

formularz

Który formularz pit należy wybrać i jak bez trudu i szybko się z niego rozliczyć?

Z końcem starego roku oraz początkiem nowego coraz częściej rozpoczynamy powoli myśleć o rozliczeniach pit. Każda osoba, która otrzymuje jakieś dochody, przykładowo rentę czy wynagrodzenie z pracy musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym i wypełnić stosowny pit. Nadzwyczaj ważkie jest to, żeby wybrać właściwy formularz, ponieważ obecnie zdołamy wymienić kilka różnych formularzy do rozliczenia podatkowego.

Read more

Jeśli szukamy dobrego programu do wypełniania zeznań podatkowych, to warto zajrzeć do Internetu

Porządny program do rozliczania zeznań podatkowych na pewno uprości nam życie. Pozwoli on prędzej i sprawniej pozałatwiać te niemiłe formalności. Wypełniając druki na komputerze na pewno zrobimy mniej błędów, a pliki przechowamy bezpieczne na twardym dysku i nie będziemy się martwić, iż gdzieś się zgubią.


Jeżeli pragniemy przykładowo ściągnąć program do rozliczania pit 2017, to doskonałym rozwiązaniem może być zaglądnięcie do Netu.

Read more

Osiągnąłeś dochód? Pamiętaj o rozliczeniu się z Urzędem Skarbowym – poznajswoje obowiązki podatkowe

W każdym kraju – też w Polsce – obowiązuje ściśle określone prawo podatkowe. Nakłada ono na osoby zatrudnione legalnie i osiągające tym samym dochód obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Zlekceważenie tego obowiązku zawsze związane jest z ryzykiem poważnych kłopotów. Mnóstwo osób zastanawia się jak wypełnić PIT. Okazuje się, że wystarczy sięgnąć po program z globalnej sieci komputerowej.

Read more

Obywatelu, nie zwlekaj!

Termin rozliczeń z fiskusem nadchodzi wielkimi krokami. Należy mieć to na uwadze, albowiem przekroczenie daty terminu złożenia PIT-ów niesie za sobą przykre konsekwencje. Ustawa za to wykroczenie powoduje karę grzywny nałożoną przez urząd skarbowy.

Read more

Wypełnianie PIT-u nie zalicza się do spraw niezwykle miłych, jednakże nie jest to już tak straszne, jak bywało dawniej

Wypisanie PIT-u niejednemu z nas kojarzy się z niezbyt przyjemnym popołudniem spędzonym z kalkulatorem i ołówkiem. Na szczęście te czasy pomału odchodzą już do lamusa, ponieważ ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się różnego typu aplikacje, które pomagają rodakom rozliczyć PIT przez internet.


Jeśli ten kwiecień będzie pierwszym, kiedy będziemy wypełniać sprawozdanie podatkowe i wydaje nam się, że to męka, to nie panikujmy.

Read more

Obowiązek każdego, kto pracuje – rozliczenia fiskusem

Każdy, kto w danym roku podatkowym pracował legalnie, a tym samym zarabiał jest zobowiązany do tego, aby do końca kwietnia kolejnego roku kalendarzowego rozliczyć się z fiskusem. Obowiązki w tej kwestii określa obowiązujące w Polsce prawo. Warto pamiętać, że jego łamanie to ryzyko naprawdę poważnych kłopotów. Przestępstwa skarbowe są bowiem na terenie Polski solidnie karane.Rozliczenie roczne PIT składa się zawsze do końca kwietnia roku, który następuje po tym, za który składamy formularz. W naszym kraju rok podatkowy jest tożsamy z rokiem kalendarzowym, co naprawdę mocno upraszcza sprawę
.

Read more

Rozlicz się przez internet, czyli w jaki sposób urzędy skarbowe starają się pomóc członkom społeczeństwa w dopełnieniu mało przyjemnego obowiązku

Do spraw biurokratycznych większość Polaków odnosi się z nieskrywaną niechęcią. Taka a nie inna sytuacja po części jest spowodowana tym, że w urzędach stanu cywilnego załatwiamy coraz więcej formalności i trudno wskazać taką sferę ludzkiego życia, która nie podlegałaby pod rozporządzenia.

Read more