Tag: gospodarka

gospodarka

Lato to moment, kiedy popyt na linie lotnicze wzrasta. Bilety, przede wszystkim takie mające zniżką rozchodzą się w mgnieniu oka. Z czego wynika takowe zainteresowanie? Przecież popularnie jest wiadome, że na świecie panuje bezrobocie. Kogo więc mają pieniądze na takowe wypady? Pomimo wszystko ludzie są skąpi , więc jeśli czegoś mocno chcą, stają się, by pozyskać odpowiednie pieniądze, aby móc spełnić swe marzenia.
Read more
Posiadanie własnej firmy każdorazowo wiąże się z koniecznością dopełnienia określonych formalności. Znamienne jest, aby stale odprowadzać ustalone składki, pamiętając o konkretnych terminach. Obecnie większość przedsiębiorców zapewnia sobie stałą współpracę z księgowym, który w razie jakichkolwiek trudności wskaże, jak zachować się w konkretnej sytuacji prawnej.
Read more
Dla wielu ludzi wypełnianie PIT-u to przysłowiowa droga przez mękę. Nawet, jeśli każdego roku wypełniamy zeznania podatkowe, to często nie da się uniknąć trudności tego samego typu – błędów przy wypełnianiu. Nie bądźmy jednak tak negatywnie nastawieni, przecież co roku to robimy, a w rzeczywistości nie zajmuje to tak wiele czasu. Dodatkowo, w Internecie znajdziemy wiele programów, które ułatwiają wypełnienie PIT-u. Wystarczy trochę poszperać i na pewno znajdziemy odpowiedź na nurtujące nas pytanie. W naszym poradniku przypomnimy o co chodzi w najbardziej znanych PIT-ach.
Read more