Tag: klimat

klimat

Niemal identycznie jak wyjeżdżamy na wieś, by odpocząć od miejskiego chaosu, tak samo wybieramy się do miasta, aby coś załatwić. Takie właśnie jest to życie między wsią a miastem. Gdziekolwiek żyjemy znajdujemy się po jednej lub po innej stronie, ale zawsze mamy powody żeby narzekać, gdyż mieszkając na odludziu to chcielibyśmy być bliżej centrum miasta, a jak żyjemy w mieście pragniemy spokoju. Jak znaleźć złoty środek?
Read more
Sezon wakacyjny, to nie tylko proces ciepła i wolnych dni od szkoły i pracowania. To przede wszystkim czas wyjazdów, familijnych wczasów, dalszych i bliskich tras, wypoczynku i relaksu.
Read more
Tak naprawdę wszystkie kraje na Ziemi mają turystom wiele do pokazania. Zatem nie ma większego sensu nawet marzyć o tym, aby ujrzeć wszelkie piękne miejsca. Szczególnie, że piękno to niejako pojęcie abstrakcyjne, mocno subiektywne. Są ludzie, którym podoba się chociażby Prypeć, zatem ukraińskie miasto, które zapewne każdy kojarzy, ponieważ po wybuchu w Czarnobylu zostało całkowicie wyludnione. Właśnie – skoro jesteśmy już przy temacie naszego sąsiada – może fajnie byłoby pojechać właśnie na Ukrainę?
Read more
Wyjazd nad morze to dla części ludzi niemal coroczny rytuał. Są tacy, co wybierają się tam w wakacje w lipcu bądź sierpniu kiedy dzieci mają przerwę w szkole. Są też tacy, którzy wolą wybrać się poza sezonem gdy ludzi jest zdecydowanie mniej. Możemy wtedy do woli spacerować po niemal pustej plaży. Do rangi bardzo odwiedzanego kurortu urósł Kołobrzeg, gdzie każdego roku przyjeżdża mnóstwo turystów nawet bez względu na aurę na dworze.
Read more
Gdy bardzo dużo czasu przesiadujemy w pracy i przez cały tydzień ciągle jesteśmy w biegu, to planując jakiś odpoczynek marzymy głównie o relaksie i spokoju. Leżenie na plaży nie zawsze jest dobrym wyjściem. W egzotycznych krajach, w kurortach gdzie jest masa turystów można trafić na plaże z mnóstwem imprezowych knajpek. Natomiast nad polskim morzem nie za każdym razem jest pogoda aby poleżeć na plaży.
Read more