Tag: KRS

KRS

Do spraw biurokratycznych zdecydowana większość obywateli odnosi się z nieskrywaną niechęcią. Taka a nie inna sytuacja w pewnym stopniu jest spowodowana tym, że w urzędach stanu cywilnego załatwiamy coraz więcej spraw i niełatwo wskazać taką sferę człowieczego życia, która nie podlegałaby pod rozporządzenia.
Read more
Jeśli wciąż wypełniamy zeznania przy pomocy długopisu, to świetnym pomysłem może być porzucenie tej niewygodnej metody dla takiej, która będzie efektywna i spowoduje, iż nie będziemy robić wielu pomyłek.
Jeżeli pragniemy szybko pozałatwiać te niemiłe obowiązki, to warto zaglądnąć do Netu praz ściągnąć program pit 2016.
Read more
Co roku większa część Polaków staje przed koniecznością rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Konieczność ta obejmuje tych, którzy mają pracę zarobkową i czerpią z niej zyski przekraczające podany pułap. Oczywiście chodzi tu o pracę legalną, a więc taką, gdzie z zarobków odprowadzana jest kwota podatku.
Read more
Każdy podatnik może przekazać swój 1% podatku organizacji potrzebującej. To jest proste i nic nie kosztuje, a może komuś bardzo pomóc. Każdy Polak, który otrzymał jakikolwiek dochód w danym roku podatkowym musi rozliczyć PIT. Możemy się rozliczyć do końca kwietnia roku następnego.
Read more