Tag: obowiązek

obowiązek

Jednym z podstawowych obowiązków wszystkich podatników jest rozliczenie się z uzyskanych dochodów. W Polsce wszystko to się odbywa po skończeniu roku podatkowego, a wszystko jest określone w odpowiednich przepisach. Przez cały rok pracy pracownicy opłacają zaliczki na podatek. Później w styczniu i lutym następnego roku dostać oni powinni od pracodawców rozliczenie wszystkich osiągniętych zaliczek i dochodów.
Read more
Co roku nasi rodacy rozliczają swe podatki. Każdy wykonujący to zadanie, chce by wszystkie załatwienia związane z rozliczaniem PIT-ów przebiegły szybko i bez problemów. Przez wiele lat Polacy narzekali, że rozliczanie podatków jest kłopotliwym zadaniem. Musieli oni nosić dokumenty do biur rachunkowych, a potem z uzupełnionymi deklaracjami, iść do urzędów, gdzie najczęściej panowało ogromne zamieszanie i musiało się wystawać w kolejkach.
Read more
Pit 11 to informacja o zarobkach oraz pobranych zaliczkach względem podatku dochodowego, powinna być ona sporządzona przez płatników i wysłana podatnikowi, a także urzędowi skarbowemu odpowiedniemu dla takich podatników z terminem końca lutego następnego roku podatkowego.
Podmioty, jakie odpowiadają za pit za 2016 muszą skorzystać z formularza pit 11 z numerem 23, który wystawia się w stosunku do przychodów oraz dochodów otrzymanych od dnia pierwszego stycznia 2016.
Read more
Każdy z nas doskonale wie, że dopełnianie corocznego obowiązku, jakim jest składanie deklaracji z racji uzyskanego przez nas dochodu pieniężnego niezaliczane jest do rzeczy miłych. Stajemy w takim przypadku przed ciężkim zadaniem szczegółowego zbadania osiąganych przez nas źródeł dochodów pod względem podatkowym. Musimy odnieść uwagę, że w większości wypadków tego rodzaju obowiązek wykonujemy ręcznie, co może w dodatku komplikować całą sytuację.
Read more