Tag: online

online

Pit 37 to męka dla wielu rodaków – jak prosto i bez problemu się z niego rozliczyć?

Nie ma wątpliwości, że dzięki rozległemu dostępowi do internetu możemy pozwolić sobie obecnie na dużo więcej. Jedną z możliwości jaką się nam oferuje jest udostępnianie usług na znacznie większą skalę niż wcześniej, a także spore ułatwianie nam życia, dzięki możliwości realizowania różnych operacji właśnie przez internet. Dotyczy to zwłaszcza tych działań, które w innym wypadku wymagałyby od nas przeznaczenia większej ilości czasu i zaangażowania. Przykładem mogą być urzędnicze sprawy, takie jak chociażby składanie deklaracji podatkowych. Aktualnie możliwe jest nie tylko rozliczenie pit 37 online, ale także wielu innych dokumentów, w tym i tych firmowych - http://www.pitonline.pl/rozlicz-pit-online/.

Read more

Gdzie najkorzystniej wymieniać pieniądze

Zbliża się okres urlopów, czyli czas, w którym częściej planujemy wyjazdy zagraniczne. Każdy, kto wybiera podróż za granicę, powinien mieć walutę kraju, do jakiego się wybiera. Choć płatność kartą jest możliwa w każdym państwie, to nie w każdym przypadku jest to korzystne. Banki za płatności w innych państwach naliczają sobie wysokie opłaty a także obliczają kursy pieniędzy według swoich zasad. Podróżni na ogół zastanawiają się, w którym miejscu najkorzystniej wymienić zagraniczną walutę.

Read more

W jaki sposób rozliczyć pit 11? Co okazuje się być w tym bardzo pomocne? O jakich rzeczach koniecznie pamiętać?

Pit 11 jest informacją o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy, powinna być ona sporządzona przez płatnika oraz dostarczona podatnikom, a także urzędom skarbowym właściwym dla takich podatników w terminie końca lutego następnego roku podatkowego.


Podmioty, które są odpowiedzialne za pit za 2016 powinny skorzystać z formularza pit 11 z numerem 23, jaki wystawia się względem przychodów oraz dochodów otrzymanych od dnia pierwszego stycznia 2016.

Read more

Rozliczanie się online z Urzędem Skarbowym – komplet użytecznych porad

Ogólnie w życiu każdego z ludzi nadchodzi taki moment, że musi stanąć oko w oko z dorosłością. A nie jest to łatwa kwestia. Mnóstwo aspektów może człowieka zdusić. I tak dla sporej grupy ludzi rozliczanie się z Urzędem Skarbowym prowadzi do bólu głowy, a tak naprawdę nie jest to wcale aż tak skomplikowana kwestia. Gdy dostaniemy od swych pracodawców potrzebne dokumenty możemy zabrać się za wypełnianie zeznania podatkowego.

Read more