User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

obowiązek

Jakie dokumenty są niezbędne przy otwieraniu swojej fundacji oraz kto mógłby to zrobić?

fundacja
Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie każdy z nas posiada możliwość niesienia pomocy innym ludziom w bardzo komfortowy sposób. Można to zrobić osobiście bądź korzystając z pośrednictwa tak zwanej instytucji pożytku społecznego.

Co to jest bhp? Co obejmuje to zagadnienie i czemu jest istotne?

stres
Autor: newthinking communications
Źródło: http://www.flickr.com
Na każdym stanowisku pracy należy znać i przestrzegać reguł bhp, na które uczulają właściciele firm oraz prawodawcy, ponieważ to prawo pracy nakłada na właściciela przedsiębiorstwa obowiązek dopilnowania, ażeby pracownicy znali te reguły.

W jakiej formie warto oddać deklarację podatkową - sprawdź więcej?

pit
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Spora część z nas dobrze wie, że spełnianie corocznego obowiązku, którym jest składanie deklaracji z tytułu uzyskanego przez nas przychodu pieniężnego niezaliczane jest do rzeczy najprzyjemniejszych. Stajemy wówczas przed skomplikowanym zadaniem dokładnego zbadania osiąganych przez nas źródeł dochodów pod kątem podatkowym. Powinniśmy odnieść uwagę, że w większości wypadków tego typu obowiązek wykonujemy ręcznie, co może na domiar tego gmatwać całą sytuację.

W jaki sposób rozliczyć pit 11? Co okazuje się być w tym bardzo pomocne? O jakich rzeczach koniecznie pamiętać?

Agent
Autor: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com
Pit 11 jest informacją o zarobkach i wszystkich zaliczkach na podatek dochodowy, musi być ona wystawiona przez płatnika i dostarczona podatnikom, jak również urzędowi skarbowemu odpowiedniemu dla takich podatników w terminie końca lutego kolejnego roku podatkowego.


Firmy zatrudniające ludzi, które są odpowiedzialne za pit za 2016 muszą korzystać z formularza pit 11 w wersji o numerze 23, jaki wystawia się w stosunku do przychodów oraz dochodów uzyskanych od dnia 1 stycznia 2016.

Dzisiaj PIT można rozliczyć wygodnie i szybko, bo umożliwia to rozliczanie online – wypróbuj, jakie to proste

komfort
Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku nasi rodacy rozliczają swe podatki. Każdy wykonujący to zadanie, pragnie żeby wszelkie formalności związane z rozliczaniem PIT-ów przebiegały szybko i sprawnie. Przez wiele lat podatnicy narzekali, że rozliczanie podatków bywa kłopotliwym zadaniem. Byli zmuszeni zanosić dokumenty do biur rachunkowych, a następnie z uzupełnionymi deklaracjami, udawać się do urzędów, gdzie przeważnie panowało wielkie zamieszanie i trzeba było wystawać w kolejkach.

Jak można by pomóc drugiej osobie, przykładowo komuś ze swojej rodziny?

pity 2017
Autor: Jose Camões Silva
Źródło: http://www.flickr.com
Dowolna pełnoletnia persona pojmuje znakomicie, iż do ostatnich dni kwietnia wszelakiego roku kalendarzowego ma ustawowy obowiązek rozliczenia się ze swoich przychodów z fiskusem.

Podstawowe informacje o tym, w jaki sposób wypełnić roczne zeznanie podatkowe.

podatek
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z podstawowych obowiązków każdego czynnego podatnika jest rozliczenie się z tego, co się zarobiło. W Polsce wszystko to się odbywa po zakończeniu roku podatkowego, a wszystko regulują odpowiednie przepisy. Przez cały rok pracy pracownicy opłacają zaliczki na podatek. Później w styczniu i lutym kolejnego roku dostać oni powinni od pracodawców rozliczenie wszystkich osiągniętych dochodów i zaliczek.