User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

deklaracja

Każdego roku rozliczanie podatku znanego szeroko jako PIT jest obowiązkiem każdej osoby, która pracuje i ma regularne dochody ze swojej pracy

podatek
Autor: Robert F. W. Whitlock
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku rozliczanie podatku znanego szeroko jako PIT jest powinnością każdego obywatela, który pracuje i ma regularne dochody ze swojego stanowiska. Dla dużej liczby osób jest to procedura skomplikowana, między innymi z uwagi na powinność wyboru spośród wielu różnych istniejących deklaracji. Odmianę deklaracji wybiera się w zależności od działalności, jaką się prowadzi lub wykonywanego zawodu.

Rozrachunek deklaracji podatkowej - w jaki sposób sobie poradzić z PIT-8c.

podatki
Źródło: pixabay.com
Rozliczenie PIT-u to czynność, zjaką zmaga się każdy podatnik. Deklaracje podatkowe powinno się złożyć niepóźniej do 30 marca danego roku. Druków jest jednak dość dużo, iż często ciężko połapać się, który będzie właściwy. Zwykle konieczna staje się propozycja Księgowego.

Dzisiaj PIT można rozliczyć wygodnie i szybko, bo umożliwia to rozliczanie online – wypróbuj, jakie to proste

komfort
Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku nasi rodacy rozliczają swe podatki. Każdy wykonujący to zadanie, pragnie żeby wszelkie formalności związane z rozliczaniem PIT-ów przebiegały szybko i sprawnie. Przez wiele lat podatnicy narzekali, że rozliczanie podatków bywa kłopotliwym zadaniem. Byli zmuszeni zanosić dokumenty do biur rachunkowych, a następnie z uzupełnionymi deklaracjami, udawać się do urzędów, gdzie przeważnie panowało wielkie zamieszanie i trzeba było wystawać w kolejkach.

Pit o numerku trzydzieści osiem - czyli, "co to bywa?" i "dla jakich osób to bywa?"

zawód
Jak każda osoba co pracuje oraz ukończyła już osiemnasty roczek egzystencji, także i ty jesteś przymuszony wewnątrz tym roczku uzupełnić w dobry sposób znaną deklarację typu PIT. Posiadasz na to równiutkie 4 miechy od ukończenia wcześniejszego roczku kalendarzowego.

Obywatelu, nie zwlekaj!

pit
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Termin złożenia deklaracji podatkowej zbliża się wielkimi krokami. Należy mieć to na uwadze, gdyż niewywiązanie się z terminu złożenia zeznania podatkowego naraża podatników i płatników na karne sankcje skarbowe. Ustawa za to wykroczenie powoduje karę grzywny nałożoną przez urząd skarbowy.