User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

podatki

PIT online

pit 2015
Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Składanie formularza PIT zazwyczaj odkładamy na ostatnia chwilę. Nie tylko z powodu przypuszczeń, iż znowu będziemy musieli oddać „coś” urzędowi skarbowemu, lecz z powodu cierpienia, jakie powoduje u nas wypełnienie wszelkich formularzy i przekazanie ich do urzędników.

Oprogramowania do wyliczania podatku

program do rozliczenia pit 2016
Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com
Już od kilku lat wszyscy podatnicy mogą korzystać ze szczególnych aplikacji, jakie bez najmniejszych trudności pozwolą na bezpieczne rozliczenie się z fiskusem.


Program do rozliczenia PIT 2016 rejestruje dane tylko na komputerze eksploatatora, toteż mamy pewność, że nasze dane nie trafią w niepowołane ręce.

Ważne informacje o podatkach lokalnych

monety i banknot Euro
Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Brak jest jednobrzmiącej zgodnej z prawem definicji lokalnego podatku. Podatki jak też opłaty kwalifikowane przez ustawodawcę do kategorii lokalnych podatków są co prawda enumeratywnie wyliczone w ustawie o daninach i opłatach lokalnych, jednak na liście owej nie znajdują się inne świadczenia podatkowe, które mają przymioty podatków lokalnych, lecz uregulowane są w pozostałych ustawach.

Czy należy zdecydować się na pomoc z zakresu usług rachunkowych?

rachunkowość
Źródło: pixabay
Niemało osób uważa, że wyliczanie podatków jest bardzo skomplikowanym zadaniem, z którym nie potrafią sobie poradzić bez profesjonalnego wsparcia. Aktualnie taka pomoc jest oferowana chociażby przez biura rachunkowe, które trudnią się także podatkami. Warto nadmienić, że są to usługi udostępniane w przystępnych cenach, co stanowi niezaprzeczalną zaletę.