User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

prawo

W obecnych czasach reklama jest najważniejszą częścią biznesu - zdaje sobie z tego sprawę nawet przedszkolak

oklejanie samochodów
Autor: Christopher Sessums
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie trudno sobie wyobrazić spółkę, która nie promowałaby się w jakikolwiek sposób. Rzecz jasna reklamy telewizyjne bywają zarezerwowane dla gigantów, ponieważ są bardzo kosztowne i niewielkie firmy nie są w stanie sobie pozwolić na ten typ promocji.


Jednakże, istnieje jeszcze wiele innych sposobów na dotarcie do ewentualnego nabywcy.

Czy warto w dniu dzisiejszym korzystać z usług doradcy podatkowego?

prawo i praca
Spora część z nas doskonale wie, że prowadzenie aktywności ekonomicznej w naszej ojczyźnie to względnie karkołomne zadanie. O ile przeważnie odszukanie dobrego pomysłu na własne przedsięwzięcie przychodzi nam łatwo, to tymczasem konieczność zmierzenia się z mnogimi zawiłościami prawnymi, które dotykają każdego przedsiębiorcę często nas przerasta. Każdy właściciel firmy jest bowiem zobligowany rozliczać się z organami państwowymi, które niestety niejednokrotnie nie stoją po stronie obywatela.

Ważne informacje o podatkach lokalnych

monety i banknot Euro
Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Brak jest jednobrzmiącej zgodnej z prawem definicji lokalnego podatku. Podatki jak też opłaty kwalifikowane przez ustawodawcę do kategorii lokalnych podatków są co prawda enumeratywnie wyliczone w ustawie o daninach i opłatach lokalnych, jednak na liście owej nie znajdują się inne świadczenia podatkowe, które mają przymioty podatków lokalnych, lecz uregulowane są w pozostałych ustawach.

Obowiązkowo powinniśmy pojąć rozporządzenie clp

budowa
Autor: Bona Lumo
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy prowadzimy firmę, to powinniśmy zadbać o to, by własna wiedza na różne zagadnienia była jak największa. Dlatego właśnie powinniśmy poznać różnorakie rozporządzenia oraz prawa, które odnoszą się do własnej działalności i których nieznajomość ma szansę nas zaprowadzić w trudy.


Czy przeglądaliśmy już rozporządzenie clp?


Jeśli w jakimś stopniu będziemy mieli do czynienia z chemikaliami, które mają możliwość być groźne dla środowiska, to bez wątpienia musimy przekonać się o czym dokładnie opowiada rozporządzenie clp. Więcej ciekawych informacji przeczytasz na tej stronie -> kliknij.