User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

prawo

Na czym polega praca w biurze rachunkowym?

podatki
Autor: sanchezcl
Źródło: http://www.sxc.hu
Bardzo dużo ludzi, w szczególności przedsiębiorców, nie wyobraża sobie życia bez profesjonalnego doradcy podatkowego. Aczkolwiek trzeba wiedzieć, że zawód doradcy podatkowego jest bardzo młody.

Apteka to idealny sposób na własną działalność. Wiesz jednakowoż jakie spełnić musisz warunki?

własna apteka z nowafarmacja.com.pl
Autor: Grupa Nowa Farmacja
Źródło: http://www.nowafarmacja.com.pl/
Wiele osób planuje mieć coś swojego, to znaczy własny biznes, dzięki któremu realne będzie rozwijanie własnych pomysłów. Niekiedy ich brakuje, ponieważ na przykład tak już wiele rzeczy istnieje i tak bardzo trudno wejść na rynek. Pomimo to, coraz więcej osób korzysta z systemu franczyzowego. To system, w jakim otwieramy własną działalność, ale działamy pod znakiem towarowym innego podmiotu.

W jaki sposób prezentowałaby się nasza pensja bez odliczania składek?

pieniądze
Autor: kstudenta
Źródło: http://www.sxc.hu
Gdy zerkamy na swoją pensję na papierku, to możemy być w lekkim szoku i myślimy jak to się dzieje, że netto dostajemy o wiele mniej. Bo płaca brutto potrafi być nawet o pięćdziesiąt procent wyższa aniżeli to, co potem otrzymujemy na swoje konto. Dlatego dobrze uzyskać informacje, na co idą te pieniądze. Nie są to jakiekolwiek pomysły szefostwa, a prawo, które obowiązuje w naszym kraju. Otóż płaca brutto to środki, które dostalibyśmy, gdyby nie pobierano naszych pieniędzy na świadczenia zdrowotne oraz świadczenia emerytalne i oczywiście przed odciągnięciem podatków.

Miałeś nieszczęśliwy wypadek? Domagaj się swoich praw, gdyż jest duża szansa, iż otrzymasz odpowiednią rekompensatę

pieniądze
Autor: Przemysław Szabłowski
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety nikt jeszcze nie stworzył lekarstwa na pecha. Skutki tych przykrych zdarzeń możemy jednak nieco złagodzić dzięki uzyskaniu odszkodowania powypadkowego.

Kursy typu: Kadry oraz Płace - a więc, szkolenia dla każdej osoby spośród naszych osób na obszarze Warszawy

stres
Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Kursiki typu kadry i płace bywają na konkretny chwilkę niewiarygodnie popularne. Kursy te mają parę poziomów - istnieje możliwość także otrzymać certyfikaty. Do czego jednak jest taki kursik nam potrzebny? W jaki sposób wygląda jego przebieg? To wszystko oraz jeszcze więcej dowiedz się, odczytując nasz felieton!


Każdy spośród nas powinien podnosić własne kwalifikacje - nie istotne, czy jest się osobą dorosłą albo dzieckiem.

W obecnych czasach reklama jest najważniejszą częścią biznesu - zdaje sobie z tego sprawę nawet przedszkolak

oklejanie samochodów
Autor: Christopher Sessums
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś trudno sobie przypomnieć spółkę, która nie reklamowałaby się w jakikolwiek sposób. Rzecz jasna reklamy na szklanym ekranie bywają zarezerwowane dla wielkich korporacji, ponieważ są bardzo kosztowne i małe firmy nie są w stanie sobie pozwolić na taki sposób promocji.


Jednak, istnieje jeszcze wiele innych metod na dotarcie do ewentualnego nabywcy.

Czy warto w dniu dzisiejszym korzystać z usług doradcy podatkowego?

prawo i praca
Spora część z nas doskonale wie, że prowadzenie aktywności ekonomicznej w naszej ojczyźnie to względnie karkołomne zadanie. O ile przeważnie odszukanie dobrego pomysłu na własne przedsięwzięcie przychodzi nam łatwo, to tymczasem konieczność zmierzenia się z mnogimi zawiłościami prawnymi, które dotykają każdego przedsiębiorcę często nas przerasta. Każdy właściciel firmy jest bowiem zobligowany rozliczać się z organami państwowymi, które niestety niejednokrotnie nie stoją po stronie obywatela.

Ważne informacje o podatkach lokalnych

monety i banknot Euro
Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ma jednobrzmiącej zgodnej z prawem definicji lokalnych podatków. Podatki jak też opłaty zaliczane przez prawodawcę do kategorii lokalnych podatków są co prawda enumeratywnie wyliczone w rozporządzeniu o daninach i opłatach lokalnych, jednak na liście tej nie znajdują się inne świadczenia podatkowe, które mają cechy podatków lokalnych, ale uregulowane zostały w innych ustawach.

Obowiązkowo powinniśmy pojąć rozporządzenie clp

budowa
Autor: Bona Lumo
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy prowadzimy firmę, to powinniśmy zatroszczyć się o to, by własna wiedza na różnorakie tematy była jak największa. Przez to właśnie powinniśmy zrozumieć przeróżne rozporządzenia oraz prawa, które odnoszą się do naszej działalności oraz których nieznajomość ma szansę nas zaprowadzić w kłopoty.


Czy czytaliśmy już rozporządzenie clp?


Jeżeli w jakimkolwiek stopniu posiadamy do czynienia z chemikaliami, które mają okazję okazać się być niebezpieczne dla środowiska, to bez wątpienia powinniśmy zobaczyć o czym konkretnie opowiada rozporządzenie clp. Więcej interesujących wiadomości przeczytasz pod tym linkiem lexperts.pl.