User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

prawo

Na czym polega praca w biurze rachunkowym?

podatki
Autor: sanchezcl
Źródło: http://www.sxc.hu
Bardzo dużo osób, szczególnie właścicieli firm, nie wyobraża sobie funkcjonowania bez profesjonalnego doradcy podatkowego. Jednak jak się okazuje profesja doradcy podatkowego jest stosunkowo młoda.

Apteka to idealny sposób na własną działalność. Wiesz jednakowoż jakie spełnić musisz warunki?

własna apteka z nowafarmacja.com.pl
Autor: Grupa Nowa Farmacja
Źródło: http://www.nowafarmacja.com.pl/
Wiele osób planuje mieć coś swojego, to oznacza własny biznes, dzięki jakiemu realne będzie rozwijanie własnych planów. Czasem ich brak, gdyż na przykład tak już wiele rzeczy jest na rynku i tak bardzo trudno wejść na rynek. Mimo to, coraz większa ilość osób korzysta z franczyzy. To system, w którym otwieramy własny biznes, ale działamy pod logiem innej firmy.

W jaki sposób prezentowałaby się nasza pensja bez odliczania składek?

pieniądze
Autor: kstudenta
Źródło: http://www.sxc.hu
Gdy spoglądamy na naszą pensję na papierku, to jesteśmy w lekkim szoku i myślimy jak to się dzieje, że netto dostajemy o wiele mniej. Bo płaca brutto jest często nawet o 50% wyższa aniżeli to, co później dostajemy na swoje konto. Tak, więc dobrze dowiedzieć się, na co idą nasze pieniądze. Nie są to jakiekolwiek pomysły pracodawcy, a prawo, które jest obowiązujące w Polsce. Otóż płaca brutto to pieniądze, które moglibyśmy otrzymać, gdyby nie odciągano nam pieniędzy na ubezpieczenia zdrowotne i składki emerytalne i oczywiście przed odciągnięciem podatków.

Miałeś nieszczęśliwy wypadek? Domagaj się swoich praw, gdyż jest duża szansa, iż otrzymasz odpowiednią rekompensatę

pieniądze
Autor: Przemysław Szabłowski
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety nikt jeszcze nie stworzył lekarstwa na pecha. Skutki tych przykrych zdarzeń możemy jednak nieco złagodzić dzięki uzyskaniu odszkodowania powypadkowego.

Kursy typu: Kadry oraz Płace - a więc, szkolenia dla każdej osoby spośród naszych osób na obszarze Warszawy

stres
Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Kursiki typu kadry i płace bywają na konkretny chwilkę niewiarygodnie popularne. Kursy te mają parę poziomów - istnieje możliwość także otrzymać certyfikaty. Do czego jednak jest taki kursik nam potrzebny? W jaki sposób wygląda jego przebieg? To wszystko oraz jeszcze więcej dowiedz się, odczytując nasz felieton!


Każdy spośród nas powinien podnosić własne kwalifikacje - nie istotne, czy jest się osobą dorosłą albo dzieckiem.

W obecnych czasach reklama jest najważniejszą częścią biznesu - zdaje sobie z tego sprawę nawet przedszkolak

oklejanie samochodów
Autor: Christopher Sessums
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie trudno sobie wyobrazić spółkę, która nie promowałaby się w jakikolwiek sposób. Rzecz jasna reklamy telewizyjne bywają zarezerwowane dla gigantów, ponieważ są bardzo kosztowne i niewielkie firmy nie są w stanie sobie pozwolić na ten typ promocji.


Jednakże, istnieje jeszcze wiele innych sposobów na dotarcie do ewentualnego nabywcy.

Czy warto w dniu dzisiejszym korzystać z usług doradcy podatkowego?

prawo i praca
Spora część z nas doskonale wie, że prowadzenie aktywności ekonomicznej w naszej ojczyźnie to względnie karkołomne zadanie. O ile przeważnie odszukanie dobrego pomysłu na własne przedsięwzięcie przychodzi nam łatwo, to tymczasem konieczność zmierzenia się z mnogimi zawiłościami prawnymi, które dotykają każdego przedsiębiorcę często nas przerasta. Każdy właściciel firmy jest bowiem zobligowany rozliczać się z organami państwowymi, które niestety niejednokrotnie nie stoją po stronie obywatela.

Ważne informacje o podatkach lokalnych

monety i banknot Euro
Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Brak jest jednobrzmiącej zgodnej z prawem definicji lokalnego podatku. Podatki jak też opłaty kwalifikowane przez ustawodawcę do kategorii lokalnych podatków są co prawda enumeratywnie wyliczone w ustawie o daninach i opłatach lokalnych, jednak na liście owej nie znajdują się inne świadczenia podatkowe, które mają przymioty podatków lokalnych, lecz uregulowane są w pozostałych ustawach.

Obowiązkowo powinniśmy pojąć rozporządzenie clp

budowa
Autor: Bona Lumo
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy prowadzimy firmę, to powinniśmy zadbać o to, by własna wiedza na różne zagadnienia była jak największa. Dlatego właśnie powinniśmy poznać różnorakie rozporządzenia oraz prawa, które odnoszą się do własnej działalności i których nieznajomość ma szansę nas zaprowadzić w trudy.


Czy przeglądaliśmy już rozporządzenie clp?


Jeśli w jakimś stopniu będziemy mieli do czynienia z chemikaliami, które mają możliwość być groźne dla środowiska, to bez wątpienia musimy przekonać się o czym dokładnie opowiada rozporządzenie clp. Więcej ciekawych informacji przeczytasz na tej stronie -> kliknij.