User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Księgowość

Karierę w księgowości może zrobić jedynie ten, kto jest cierpliwy, zaangażowany i potrafi dogadać się z każdym usługobiorcą

Rachunki
Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Praca na liczbach bywa wbrew pozorom zarezerwowana tylko dla wybrańców. A predyspozycje do takich działań matematycznych lub logicznych są obowiązkowe dla wszystkich tych, którzy marzą o tym, aby zrobić błyskawiczną karierę w finansach. Przywykło się uważać, że Polacy to bardziej humaniści niż umysły ścisłe, lecz ten fakt jeszcze nikogo nie zwolnił z konieczności poznania wszystkich najważniejszych obliczeń, które w końcu bywają przydatne także w tym prywatnym życiu.

Szukanie biura księgowego. jakimi kryteriami kierować się wybierając księgową?

rachunkowość
Źródło: sxc.hu
Każdy przedsiębiorca w kraju zmuszony jest do odnotowywania zdarzeń gospodarczych. Mniejsze firmy posługują się ogólnie mówiąc księgowość uproszczoną. W zależności od zysków firmy, jest to karta podatkowa, ryczałt ewidencjonowany i KPiR. Duże firmy, których roczny obrót przekracza 1,2 mln euro zobowiązane są do stosowania pełnej księgowości. Uproszczona księgowość jest łatwa i nie wymaga szczególnych umiejętności, dlatego bardzo wielu właścicieli małych przedsiębiorstw prowadzi rejestr księgowy samodzielnie.

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro rachunkowe?

agencja
Autor: Rod Raglin
Źródło: http://www.flickr.com
Decyzja o doborze biura księgowego wiąże biznesowych partnerów na długo, dlatego ważne jest, ażeby wybór był gruntownie przemyślany.


Zakres prac rachunkowych świadczonych przez biura księgowe jest zazwyczaj podobny, bowiem wypływa on z wymogów prawa: jest nim rachunkowość fiskalna a także obsługa kadrowo-płacowa.

Każdego roku rozliczanie podatku znanego szeroko jako PIT jest obowiązkiem każdej osoby, która pracuje i ma regularne dochody ze swojej pracy

podatek
Autor: Robert F. W. Whitlock
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku rozliczanie podatku znanego szeroko jako PIT jest powinnością każdego obywatela, który pracuje i ma regularne dochody ze swojego stanowiska. Dla dużej liczby osób jest to procedura skomplikowana, między innymi z uwagi na powinność wyboru spośród wielu różnych istniejących deklaracji. Odmianę deklaracji wybiera się w zależności od działalności, jaką się prowadzi lub wykonywanego zawodu.

Niezależny doradca finansowy w twoim przedsiębiorstwie – zbędny dodatkowy wydatek czy też może nieoceniona pomoc?

Finanse
Masz własną firmę? W ostatnich latach coraz szybciej się ona rozrasta? Z pewnością cię to cieszy. Z drugiej jednakże strony pojawia się jednocześnie coraz więcej przeróżnych skomplikowanych spraw, z którymi musowo sobie poradzić. Dokumenty, papirologia, rachunki firmowe - to wszystko potrafi na wiele godzin przykuć do biurka. Na pewno nieraz tkwiłeś nad papierami tak długo, że zastawała cię noc, a końca nadal nie było widać. A gdy już się poddałeś, i tak jedynie przyśniła ci się nadwyżka finansowa, nad którą spędziłeś tak mnóstwo czasu.

Rozliczanie działalności z małymi wydatkami - praktyczne porady

dwoje ludzi na korytarzu
Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach bardzo wielu przedsiębiorców poszukuje oszczędności gdzie może. Niestety zwykle kończy się to zdecydowanie większymi kosztami, a budżet nie jest nieskończony. Zanim jednak wybierzemy działalność i w urzędzie, popatrzmy jakie mamy formy prawne prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Czy poradzimy sobie z finansami?