User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

VAT

Obowiązki przedsiębiorcy względem państwa

podatki
Źródło: flickr.com
Każdy podmiot gospodarczy jaki wyprzedaje dowolne usługi czy towary musi płacić podatek VAT. Wszystkim wiadomo, iż jest to jeden z najbardziej skutecznych podatków które można płacić. Należy do podgrupy taks pośrednich, to znaczy takich, które nie są płacone we właściwym urzędzie skarbowym lecz w cenie nabywanego artykułu albo usługi. Słowem, biznesmeni wliczają ów podatek w cenę wyprzedawanego wyrobu. I na tym właśnie polega jego moc - niezwykle łatwo będzie stwierdzić ile tego podatku należy zapłacić.

Biuro Income - nowoczesne biuro księgowe w Bytomiu

outsourcing rachunkowości
Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część przedsiębiorców, zarówno tych zaczynających działalność jaki i posiadających wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu firmy, rozważa czy opłaca się korzystać z usług proponowanych przez biuro rachunkowe.

Co warto wiedzieć o uldze na zakup kasy fiskalnej?

rozliczenie podatku
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorca, który rozpoczyna ewidencję sprzedaży na kasie rejestrującej może wnioskować o zwrot za jej nabycie. Musi, oczywiście, spełnić określone formalności.

Podatki? Z biurem rachunkowym to nietrudne

obliczenia finansowe
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach większość osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą oraz posiadających niewielkie firmy zatrudniające niewielką liczbę osób, decyduje się na skorzystanie z pomocy biur rachunkowych. Duża konkurencja przyczynia się do sytuacji, w której usługi proponowane przez biura są na wysokim poziomie. Klienci naprawdę mają w czym wybierać.