User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

VAT

Obowiązki przedsiębiorcy względem państwa

podatki
Źródło: flickr.com
Każdy podmiot gospodarczy który sprzedaje dowolne usługi bądź towary powinien opłacać podatek VAT. Powszechnie wiadomo, iż jest to jeden z w największym stopniu skutecznych podatków które można opłacać. Przynależy do grupy taks pośrednich, czyli takich, które nie są opłacane w odpowiednim urzędzie skarbowym lecz w cenie kupowanego artykułu bądź usługi. Jednym słowem, biznesmeni wliczają ten podatek w cenę wyprzedawanego towaru. I na tym dokładnie polega jego siła - bardzo łatwo jest stwierdzić ile tegoż podatku trzeba zapłacić.

Biuro Income - nowoczesne biuro księgowe w Bytomiu

outsourcing rachunkowości
Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część przedsiębiorców, zarówno tych zaczynających działalność jaki i posiadających wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu firmy, rozważa czy opłaca się korzystać z usług proponowanych przez biuro rachunkowe.

Co warto wiedzieć o uldze na zakup kasy fiskalnej?

rozliczenie podatku
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorca, który rozpoczyna ewidencję sprzedaży na kasie rejestrującej może wnioskować o zwrot za jej nabycie. Musi, oczywiście, spełnić określone formalności.

Podatki? Z biurem rachunkowym to nietrudne

obliczenia finansowe
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach sporo osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą oraz posiadających małe firmy zatrudniające do kilku osób, postanawia skorzystać z pomocy biur rachunkowych. Duża konkurencja przyczynia się do sytuacji, w której usługi proponowane przez biura są na wysokim poziomie. Klienci zdecydowanie mają szeroki wybór.