User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

sport

Najnowsze urządzenia i gadżety wykorzystywane podczas uprawiania różnych sportów i turystyki na świeżym powietrzu

góry, Bułgaria
Autor: Connie Lu
Źródło: http://www.flickr.com
Codzienny ruch jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia, szczęśliwie sporo ludzi pomimo dużego tempa życia i codziennych obowiązków znajduje chwilę na to, żeby wypocząć blisko natury. W praktyce wcale dużo nie trzeba, żeby miło i przyjemnie wykorzystać czas poza domem - w wielu przypadkach największym problemem są motywacja oraz chęci.

Sportowe aktywności dla całej rodziny – jak rozplanować wolny czas dla naszej rodziny?

jazda na rowerze
Źródło: pixabay.com
Wspólne spędzanie czasu wolnego to idealny sposób na zawiązanie rodzinnych więzi i na przekazanie dzieciom zasad sportowego trybu życia. Dzięki temu uświadomimy im, że komputer czy telewizor to nie jest najkorzystniejsza forma odpoczynku i że wolny czas możemy spędzać również na inne sposoby. Dlatego też dobrze jest często organizować wspólne wycieczki rowerowe. Ale w jaki sposób to zrobić?

Kochacie sport i zastanawiacie się, gdzie można w naszym kraju spędzić czas aktywnie – dowiedzcie się, co oferują miejscowości

bieganie w parku
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
W Rzeczypospolitej mocno popularny zrobił się sport. Ludzie ubóstwiają spędzać czas aktywnie – w ciepłych miesiącach roku jeżdżą na koniach i na rowerach, pływają jachtami lub na windserwingu, w czasie zimy jeżdżą na nartach i skuterach, a całorocznie – bez znaczenia na pogodę – oddają się bieganiu. Można odważnie rzec, iż Polska uwielbia sport.

Dla hobbystów wspinaczki górskiej bezsprzecznie kluczowy jest dobry sprzęt

sklep górski
Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzenie po górskich szlakach jest pasją wielu osób. W szczególności latem można napotkać gro wędrowców, którzy przemierzają górzyste pasma i z entuzjazmem zmierzają na szczyty. Nie trudno natomiast jest odróżnić prawdziwego hobbystę od wakacyjnego łazika. W tej sytuacji właściwy sprzęt jest najważniejszy dla pasjonata. Nie ulega wątpliwości, że sport ten jest ryzykowny zwłaszcza w wysokich masywach.

Zalety wypoczywania poza domem

Piknik na łonie natury
Autor: Daniel Glifberg
Źródło: http://www.flickr.com
W dawnych czasach całe rodziny spędzały dużo czasu poza domem. Organizowane były rodzinne wyprawy, festyny i zabawy, które nie tylko doskonale wypełniały weekendy, ale i były przyjazne dla zdrowia. Obecnie, niezależnie od wieku, większość czasu przeznaczamy na komputer – nie jest to ani zdrowe, ani ciekawe.

Jak dobrze przygotować się do wyjazdu na narty?

narty
Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com
Nadchodząca zima to okres, gdy zapaleni wielbiciele sportów zimowych rozważają wypad na narty. Góry zimą są zachwycające, a szusowanie ze stoków to niebywała frajda, trzeba jedynie wiedzieć, w jaki sposób się przygotować.