User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

sport

Najnowsze urządzenia i gadżety wykorzystywane podczas uprawiania różnych sportów i turystyki na świeżym powietrzu

góry, Bułgaria
Autor: Connie Lu
Źródło: http://www.flickr.com
Codzienny ruch jest bardzo ważny dla zdrowia i urody, na szczęście coraz więcej ludzi pomimo dużego tempa życia i wielu obowiązków wygospodarowuje trochę czasu na to, aby odpocząć na łonie natury. W praktyce wcale dużo nie trzeba, aby miło i przyjemnie spędzić czas poza mieszkaniem - w większości przypadków największym problemem będą chęci i motywacja.

Sportowe aktywności dla całej rodziny – jak rozplanować wolny czas dla naszej rodziny?

jazda na rowerze
Źródło: pixabay.com
Wspólne spędzanie czasu wolnego to idealny sposób na zawiązanie rodzinnych więzi i na przekazanie dzieciom zasad sportowego trybu życia. Dzięki temu uświadomimy im, że komputer czy telewizor to nie jest najkorzystniejsza forma odpoczynku i że wolny czas możemy spędzać również na inne sposoby. Dlatego też dobrze jest często organizować wspólne wycieczki rowerowe. Ale w jaki sposób to zrobić?

Kochacie sport i zastanawiacie się, gdzie można w naszym kraju spędzić czas aktywnie – dowiedzcie się, co oferują miejscowości

bieganie w parku
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
W RP coraz bardziej popularny zrobił się sport. Polacy kochają spędzać wolne chwile aktywnie – latem jeżdżą na koniach i rowerami, pływają motorówkami lub na windserwingu, zimą jeżdżą na nartach i skuterach, a całorocznie – bez względu na pogodę – biegają. Można wprost rzec, że Polska uwielbia sport.

Dla hobbystów wspinaczki górskiej bezsprzecznie kluczowy jest dobry sprzęt

sklep górski
Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzenie po górzystych szlakach jest pasją wielu osób. Zwłaszcza latem da się spotkać gro podróżników, którzy przemierzają górzyste pasma i z zapałem zmierzają na wierchy. Łatwo natomiast jest odróżnić prawdziwego hobbystę od wakacyjnego turysty. W tej sytuacji odpowiedni sprzęt jest najważniejszy dla miłośnika. Nie ulega wątpliwości, że sport ten bywa ryzykowny w szczególności w wysokich masywach.

Zalety wypoczywania poza domem

Piknik na łonie natury
Autor: Daniel Glifberg
Źródło: http://www.flickr.com
W dawnych czasach dzieci i ich rodzice spędzały dużo czasu poza domem. Przygotowywane były rodzinne wycieczki, festyny i aktywności fizyczne, które nie tylko wspaniale wypełniały popołudnia, ale i były przyjazne dla zdrowia. Obecnie, bez względu na wiek, sporą ilość wolnego czasu czasu spędzamy przed komputerem – nie jest to ani dobre dla zdrowia, ani wartościowe.

Jak dobrze przygotować się do wyjazdu na narty?

narty
Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com
Nadchodząca zima to okres, gdy zapaleni wielbiciele sportów zimowych rozważają wypad na narty. Góry zimą są zachwycające, a szusowanie ze stoków to niebywała frajda, trzeba jedynie wiedzieć, w jaki sposób się przygotować.